...Janusz Cieśliński był jednym z organizatorów konspiracyjnych rozgrywek "Niezłomnych" w okresie okupacji hitlerowskiej?

Sobiech i Gromba wśród najlepszych strzelców

Erwin Sobiech oraz Łukasz Gromba tworzą najskuteczniejszy duet snajperów w IV lidze. „Edzio” i „Skrzat” zdobyli wspólnie aż 29 bramek, co daje ponad połowę (51,8 %) całkowitego dorobku strzeleckiego całej drużyny. Dodatkowo przewodzą oni najważniejszej z indywidualnych klasyfikacji czyli tabeli strzelców. Liderem tejże jest Sobiech, który zdobył jesienią aż 17 bramek. Gromba traci do Erwina pięć trafień, ale ze względu na urazy znacznie rzadziej pojawiał się na boisku. Lubelski duet gonią Sylwester Buga z Orląt Łuków (11 bramek) oraz jeden z weteranów czwartoligowych boisk – Borys Kaczmarski reprezentujący Lewart Lubartów (10 bramek). Poniżej prezentujemy pełną klasyfikację strzelców:

17 bramek: Erwin Sobiech (Lublinianka).
12 bramek: Łukasz Gromba (Lublinianka).
11 bramek: Sylwester Buga (Orleta).
10 bramek: Borys Kaczmarski (Lewart).
9 bramek: Wojciech Więcaszek (Włodawianka).
8 bramek: Krystian Michalak (GKS), Łukasz Sawtyruk (Podlasie II), Tomasz Sikora (Ruch).
7 bramek: Krystian Wójcik (GKS), Mariusz Gołociński (Lublinianka), Jacek Ziarkowski (Sparta)
6 bramek: Łukasz Mitaszka, Adrian Paluchowski (GKS), Artur Cieślik, Jacek Iwanicki (Huczwa), Damian Drzymała (Orion), Kamil Kopeć (Orlęta).
5 bramek: Kamil Oziemczuk (GKS), Maciej Zdybek (Huczwa), Dawid Pożak (Lewart), Rafał Bielak (Lublinianka), Andrzej Ignaciuk (Omega), Michał Botwina, Maciej Kachniarz, Michał Purzycki (Orlęta), Wojciech Kępka, Grzegorz Bornus (Włodawianka).
4 bramki: Jacek Kusiak, Marko Matić, Piotr Rembiesa (GKS), Michaił Somik (Huczwa), Artur Sadowski (Lublinianka), Mateusz Kłyk (Orion), Krzysztof Kierych (Orlęta), Piotr Lipiec (Roztocze), Lucien Bouala Bola (Ruch), Andrzej Głowacki, Łukasz Kiejda (Sparta), Daniel Chariasz (Start), Rafał Piwowarski, Karol Strug (Unia).
3 bramki: Stanisław Anioł, Kamil Antoniuk (Huczwa), Piotr Chmiel, Mariusz Firosz, Paweł Sobótka (Janowianka), Jarosław Bielak (Lewart), Daniel Jeż (Lublinianka), Pedro Perin (Omega), Łukasz Kiryło (Orlęta), Ilja Kondratienko (Podlasie II), Krystian Kozłowski (Roztocze), Bartosz Bodys (Sparta), Paweł Wieczorek (Stal), Patryk Bąk, Sebastian Sadowski (Start).
2 bramki: Krzysztof Bodziak, Damian Kwiatkowski (GKS), Łukasz Mruk, Jacek Paszkiewicz, Maksym Pavlenko (Huczwa), Paweł Bielak, Sebastian Brytan, Paweł Jakiemczuk (Janowianka), Rafał Rybak (Lewart), Maciej Sebastianiuk, Damian Ścibior (Lublinianka), Rafael Andrade, Roman Blonka, Maciej Bojar, Piotr Fulara, Bartłomiej Nizioł (Omega), Paweł Rup (Orion), Grzegorz Budziński (Podlasie II), Tomasz Gozdziuk, Jakub Rozwadowski, Tomasz Winogrodzki (Roztocze), Paweł Sudowski (Ruch), Rafał Krasnowski, Filip Wesołowski (Sparta), Igor Grzesiak (Stal P.), Karol Stępniewski, Marek Szponar (Start), Kamil Ostrowski, Kamil Zieliński (Unia), Sergiej Borys, Marcin Chaciówka, Arkadiusz Staszczak (Włodawianka).
1 bramka: Michał Bancerz, Jacek Falkowski, Damian Flis, Maciej Iwanicki, Jhonatan, Wojciech Łuczak, Jovan Ninkovic, Mateusz Pielach (GKS), Michał Kaniewski, Paweł Maliszewski (Huczwa), Piotr Gąbka, Łukasz Kaproń, Łukasz Piecyk, Michał Szczecki (Janowianka), Adam Kłysiak, Damian Kuzioła (Lewart), Przemysław Gąsior, Rafał Krupski, Mateusz Majewski, Jacek Wójcik (Lublinianka), Michał Denis, Przemysław Tchórz (Omega), Mirosław Cioch, Kamil Szłapa, Krzysztof Żarnowski (Orion), Włodzimerz Lisiewicz, Sebastian Matuszewski, Mateusz Padysz, Rafał Przeździak (Orlęta), Tomasz Gawroński, Łukasz Jaszczyński, Marcin Korneluk, Michał Magier, Kamil Staszczuk, Damian Szymański (Podlasie II), Tomasz Albingier, Karol Misiarz (Roztocze), Tomasz Jeżewski, Piotr Mądry, Szymon Piątkowski, Sebastian Prządka (Ruch), Alan Brykalski, Konrad Kiejda, Kamil Rutkowski (Sparta), Paweł Klimkiewicz, Kamil Pietroń, Sebastian Węgorowski (Stal P.), Dawid Bielak (Start), Rafał Samolej, Sebastian Wawer, Michał Winiarski (Unia), Michał Kuczyński, Artur Nielipiuk, Norbert Zdolski (Włodawianka).
+6 bramek samobójczych: Łukasz Mierzwa (Janowianka) dla GKS, Łukasz Hałasa (Huczwa) dla Unii, Łukasz Sękowski (Omega) dla GKS, Piotr Orzechowski (Huczwa) dla Orląt, Konrad Mroczka (Huczwa) dla Ruchu, Dimitrij Jekimow (Podlasie) dla Ruchu.


34.kolejka
17 czerwca, 17:30
 
Stal Kraśnik Lublinianka
Stal Kraśnik Lublinianka
 Poz.  Drużyna Mecze Punkty Z-R-P Bramki
  1. Chełmianka Chełm 34 88 28-4-2 105:19
  2. Górnik II Łęczna 34 73 23-4-7 81:47
  3. AMSPN Hetman Zamość 34 72 22-6-6 88:33
  4. Tomasovia Tomaszów Lubelski 34 67 19-10-5 89:34
  5. Stal Kraśnik 34 61 17-10-7 84:45
  6. Kryształ Werbkowice 34 58 18-4-12 57:40
  7. Lewart Lubartów 34 53 14-11-9 63:49
  8. Łada Biłgoraj 34 46 14-4-16 48:56
  9. Powiślak Końskowola 34 45 13-6-15 47:55
  10. Kłos Chełm 34 42 12-6-16 43:55
  11. Lublinianka 34 42 10-12-12 50:48
  12. Włodawianka 34 42 13-3-18 55:69
  13. Victoria Żmudź 34 39 11-6-17 50:63
  14. Polesie Kock 34 38 10-8-16 62:75
  15. POM Iskra Piotrowice 34 35 10-5-19 55:75
  16. Unia Hrubieszów 34 35 10-5-19 41:53
  17. Lutnia Piszczac 34 22 5-7-22 27:77
  18. LKS Milanów 34 3 0-3-31 18:170