...zebranie założycielskie klubu odbyło się 29 czerwca 1921 roku?

Rezerwy ponownie zwycięskie

W dzisiejszym spotkaniu na a-klasowym szczycie lider Lublinianka II podejmował wicelidera czyli GLKS Głusk. Niespodzianki nie było i gospodarze, podobnie jak tydzień temu z Legionem Tomaszowice (7:2), wygrali bardzo wysoko. W pierwszej połowie lublinianie dwukrotnie trafiali do siatki za sprawą Karola Banachiewicza. Młody pomocnik „zielono – biało – czerwonych” wpisywał się na listę strzelców już w drugiej i czwartej minucie spotkania. Po przerwie gole zdobyli jeszcze rezerwowy Mariusz Gołociński oraz kapitan drużyny Michał Kasperek z rzutu wolnego. W najbliższy weekend „dwójka” zagra w małych derbach Lublina z Sygnałem. Wydaje się iż passa wysokich zwycięstw powinna zostać utrzymana ponieważ Sygnał dzierży miano czerwonej latarni ligi z zaledwie pięcioma punktami na koncie.

Lublinianka II – GLKS Głusk 4:0 (2:0)
2’4′Banchiewicz, 63′Gołociński, 86′Kasperek.

Lublinianka II: 1.Krupa – 20.A.Ręba (61’2.Kostrzewski), 14.Rzążewski, 18.P.Styżej, 15.Dylon – 5.Kasperek (k), 6.Bogusz (46’16′Kłyk) – 19.Gąsior, 7.Banachiewicz, 10.Sadowski (46’3.Gołociński) – 11.Piechuta (46’8.Stadnicki).
Pozostali rezerwowi: 17.Mierzwa, 9.Mordziński.
Trener: Marcin Zakrzewski.

Głusk: 12.Gdulewicz (46’1.Yatsuk) – 16.Gołębiowski, 3.Grajczyk, 14.Kędzierski (k), 6.Walkiewicz – 2.Świstak (46’10.Brodaczewski), 4.Matuła, 15.Rubaszko (27’18.Drwal), 8.Gniduła (46’7.Jeleniewski) – 9.Kołtun, 11.Baran.
Pozostali rezerwowi: 17.Artemiuk.
Trener: Mariusz Żyszkiewicz.

Żółte kartki: Rzążewski (L) – Walkiewicz, Brodaczewski (G)

Sędzia: Piotr Kot.