...Lublinianka mimo, że była klubem wojskowym od samego początku swego istnienia przyjmowała osoby cywilne jako "członków stałych". Dawało to cywilom możliwość korzystania ze wszelkich obiektów sportowych na równi z wojskowymi?

Trzy bramki i trzy punkty

Wreszcie wiosną także na twarzach kibiców Lublinianki zagościć może uśmiech. Ich pupile w środę pokonali 3:0 Podlasie Biała Podlaska w meczu wyjazdowym, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy. Dwa gole zdobył Łukasz Gromba, który po słabych meczach na początku rundy wylądował na ławce rezerwowych i właśnie jako „joker” spisał się znakomicie.

Początek meczu był wyrównany, a pierwszą groźną akcję odnotowaliśmy w 13 min, kiedy to strzał Łukasza Sawtyruka na rzut rożny sparował Marcin Zapał. W odpowiedzi po akcji i zagraniu Mateusza Majewskiego w dogodnej sytuacji spudłował Przemysław Gąsior. W 26 min ponownie dał o sobie znać Sawtyruk, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W 33 min kapitalny strzał z około 25 metrów oddał Matheo, a piłka wylądowała przy samym słupku bramki Adama Wasiluka. Podlasie nie potrafiło skonstruować naprawdę groźnych sytuacji, by zagrozić bramce Zapała i pokusić się o wyrównanie. Goście z Lublina bronili się dobrze, a wręcz koncertowo w powietrzu grał Piotr Styżej. Co ważne, podopieczni trenera Marka Sadowskiego nie dali się zepchnąć do defensywy i dzięki temu toczyli wyrównany bój w środku pola. Kolejna godna odnotowania sytuacja miała miejsce w 72 min kiedy to Erwin Sobiech strzałem z pola karnego sprawdził Wasiluka, ale ten zdołał obronić strzał lublinianina.  Minutę później świetną crossową piłkę do Majewskiego zagrał Łukasz Misztal. Majewski dobrze przyjął piłkę, ale zdołał oddać jedynie lekki sytuacyjny strzał, który odbił Wasiluk. Z dobitką pośpieszył Gromba, wprowadzony na boisko 10 minut wcześniej i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W doliczonym czasie gry zielono-biało-czerwoni postawili kropkę nad „i”. Znakomite prostopadłe podanie Rafała Stępnia z zimną krwią wykorzystał Gromba. Tym samym „Skrzat” w ciągu 30 minut gry w meczu z Podlasiem podwoił swój dorobek strzelecki.

Lublinianka wreszcie do niezłej gry w rundzie wiosennej dołożyła także skuteczność, a także ustrzegła się prostych błędów w tyłach. To wystarczyło do gładkiego pokonania przeciętnego Podlasia. Teraz piłkarze z Lublina w takim samym stosunku pokonają wycofaną z rozgrywek Unię Nowa Sarzyna. Demony spadku zostały przegonione już chyba dobre.

Podlasie Biała Podlaska – Lublinianka 0:3 (0:1)
Bramki: Matheo 33, Gromba 73, 90+1
Lublinianka: Zapał – Boniaszczuk, Styżej, Paździor, Mazurek – Misztal (80 Stępień), Matheo, Wójtowicz, Gąsior (62 Gromba) – Sobiech (90 Ręba) – Majewski (89 Sadowski).