...w latach 1922, 1923, 1925, 1926, 1946 i 1947 Lublinianka będąc najlepszym klubem w okręgu lubelskim walczyła na szczeblu centralnym o tytuł Mistrza Polski?

Lublinianie w kadrze województwa

Czterech zawodników Lublinianki zostało powołanych do kadry amatorów LZPN na spotkanie z reprezentacją Podkarpacia w ramach eliminacji do UEFA Regions Cup. Szanse na występ w tym spotkaniu mają Michał Boniaszczuk, Mateusz Majewski, Erwin Sobiech oraz Marcin Zapał. Wśród rezerwowych znaleźli się Jakub Lewkowicz, Łukasz Mazurek oraz wypożyczeni do Roztocza Szczebrzeszyn Adrian Ręba i Damian Ścibior. Pierwsze spotkania odbędzie się ósmego maja w Poniatowej natomiast rewanż 22-ego maja na boisku, które wskażą przedstawiciele Podkarpackiego ZPN.

Pełna kadra LZPN:
Bramkarze: Adam Wasiluk (Podlasie), Marcin Zapał (Lublinianka).
Obrońcy: Patryk Grzegorczyk (Lewart), Michał Boniaszczuk (Lublinianka), Piotr Fulara (Omega), Paweł Komar (Podlasie), Mateusz Bojarczuk (Tomasovia).
Pomocnicy: Damian Rusiecki (Chełmianka), Erwin Sobiech (Lublinianka), Robert Wołoszka (Orlęta Łuków), Piotr Litwiniuk, Łukasz Mirończuk (Podlasie), Norbert Raczkiewicz, Marcin Żurawski (Tomasovia).
Napastnicy: Michał Jabłoński (Granica Dorohusk), Mateusz Majewski (Lublinianka), Michał Botwina (Orlęta Łuków), Łukasz Sawtyruk (Podlasie).

Zawodnicy rezerwowi:
Bramkarz: Mateusz Krawczak (Widok Lublin).
Obrońcy: Patryk Pawelec (Sparta Rejowiec F.), Paweł Szlaski, Jakub Jarzynka (Orlęta Łuków), Jakub Lewkowicz, Łukasz Mazurek (Lublinianka), Adrian Ręba (Roztocze).
Pomocnicy: Adrian Jesionek (Podlasie), Damian Ścibior (Roztocze).
Napastnicy: Sebastian Sadowski (Hetman Zamość), Łukasz Kiryło (Orlęta Łuków).


34.kolejka
17 czerwca, 17:30
 
Stal Kraśnik Lublinianka
Stal Kraśnik Lublinianka
 Poz.  Drużyna Mecze Punkty Z-R-P Bramki
  1. Chełmianka Chełm 34 88 28-4-2 105:19
  2. Górnik II Łęczna 34 73 23-4-7 81:47
  3. AMSPN Hetman Zamość 34 72 22-6-6 88:33
  4. Tomasovia Tomaszów Lubelski 34 67 19-10-5 89:34
  5. Stal Kraśnik 34 61 17-10-7 84:45
  6. Kryształ Werbkowice 34 58 18-4-12 57:40
  7. Lewart Lubartów 34 53 14-11-9 63:49
  8. Łada Biłgoraj 34 46 14-4-16 48:56
  9. Powiślak Końskowola 34 45 13-6-15 47:55
  10. Kłos Chełm 34 42 12-6-16 43:55
  11. Lublinianka 34 42 10-12-12 50:48
  12. Włodawianka 34 42 13-3-18 55:69
  13. Victoria Żmudź 34 39 11-6-17 50:63
  14. Polesie Kock 34 38 10-8-16 62:75
  15. POM Iskra Piotrowice 34 35 10-5-19 55:75
  16. Unia Hrubieszów 34 35 10-5-19 41:53
  17. Lutnia Piszczac 34 22 5-7-22 27:77
  18. LKS Milanów 34 3 0-3-31 18:170