...w miejscu obecnego boiska do piłki plażowej znajdowało się lodowisko?

Jest źle

Trzynasta seria gier okazała się wyjątkowo pechowa dla zespołu prowadzonego przez Marcina Zakrzewskiego. Lublinianie po słabej postawie przegrali z AMSPN Hetmanem Zamość w stosunku 0:1. Zwycięską bramkę zdobył na początku drugiej odsłony Kamil Pliżga.

W podstawowym składzie Lublinianki obyło się bez większych niespodzianek. W porównaniu do przegranego meczu z Tomasovią zabrakło pauzujących za kartki Rafała Kursy i Przemysława Gąsiora. Z kolei Rafał Stępień oraz Łukasz Gromba zaczęli spotkanie na ławce rezerwowych. Od pierwszej minuty z kolei pojawili się Michał Boniaszczuk, Filip Ozimek oraz Erwin Sobiech. Początek spotkania upłynął pod znakiem prostych błędów oraz niedokładności w wykonaniu piłkarze obu drużyn. Po raz pierwszy kibice wybudzili się z letargu dopiero w 30 minucie. Wtedy to Sobiech przejął piłkę na 30 metrze, po czym oddał ją Ozimkowi. Młody napastnik lublinian uderzył jednak minimalnie niecelnie. Dziesięć minut później defensorzy gospodarzy źle wybijali piłkę po wrzutce z lewej strony. Doskoczył do niej Pliżga, a następnie mocnym strzałem ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Marcina Zapała. Niestety te dwie dobre sytuacje nie mogły zatrzeć niesmaku jaki pozostawili po swojej postawie główni aktorzy widowiska.

Dużo ciekawiej było po przerwie. Już w 48 minucie cudownym lobem popisał się Sobiech, a jeszcze lepszą paradą Patryk Dobromilski, który w tylko sobie znany sposób zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Dwie minuty później spory błąd przy wyjściu poza pole karne, który zaowocował rzutem wolnym, popełnił Zapał. Do futbolówki podszedł Kamil Grela i zapewne zdobyłby bramkę gdyby nie dobra interwencja ustawionego przy słupku Patryka Grzegorczyka. Po chwili bliski strzelenia bramki głową był Mateusz Majewski, ale znów na wysokości zadania stanął golkiper Hetmana. I od tego momentu rozpoczął się koszmar lublinian. W 64 minucie w pole karne wbiegł Pliżga, minął trzech rywali i pewnym strzałem pokonał bezradnego Zapała. Od tego momentu defensywa lublinian z Grzegorczykiem na czele dosłownie wybrała się na wakacje i co chwilę dopuszczała gości do dogodnych sytuacji. W przeciągu kilku minut świetne szanse zmarnowali Rafał Kycko oraz dwukrotnie Przemysław Gałka. Jakby tego było mało od 72 minuty „zielono – biało – czerwoni” musieli gonić wynik w okrojonym składzie po czerwonej kartce dla beznadziejnego tego dnia Grzegorczyka. Osłabiona Lublinianka mogła jeszcze wyrównać, ale Patryk Stadnicki i Ozimek pudłowali w dogodnych sytuacjach. Sytuacja zespołu zaczyna się robić coraz gorsza. Po dobrym starcie lublinianie zsunęli się na czwartą lokatę od końca. Co gorsza postawa „Dumy Lublina” nie gwarantuje poprawy. Tym bardziej, że przed nami mecz z liderującym beniaminkiem z Jarosławia.

Lublinianka – AMSPN Hetman Zamość 0:1(0:0)
54′Pliżga.

Lublinianka: 41.Zapał – 15.Boniaszczuk (75’7.Kanarek), 6.Grzegorczyk, 19.Paździor (k), 4.Mazurek – 21.Kozieł, 2.Wójtowicz (64’17.Gromba) – 5.Ścibior (46’20.Stadnicki), 10.Sobiech, 14.Ozimek – 9.Majewski.
Pozostali rezerwowi: 1.Mańka, 18.Styżej, 16.Lewkowicz, 8.Stępień.
Trener: Marcin Zakrzewski.

Hetman: 1.P.Dobormilski – 6.Sobczyk, 5.Grela, 18.Mazur, 2.D.Dobromilski – 19.Pliżga (61’13.Karaszewski), 16.P.Dębicki, 8.Markowski, 20.D.Dębicki (83’11.Baran) – 10.Kycko, 9.Gałka (k) (90’15.Lachowicz).
Pozostali rezerwowi: 12.Hadło, 17.Herda.
Trener: Jacek Paszkiewicz.

Żółte kartki: Zapał, Grzegorczyk (L) – D.Dębicki, Pliżga, Kycko (H).
Czerwona kartka: 72′Grzegorczyk (L) – za drugą żółtą.