...na stadionie Lublinianki w latach 70-dziesiątych przed peletonem finiszował w czasie Wyścigu Pokoju słynny Ryszard Szurkowski?

Z Dębicy wracamy prawie z niczym

To miała być formalność. Targana problemami finansowymi Wisłoka Dębica podejmowała w sobotnie popołudnie Lubliniankę. Gospodarze, którzy wyłącznie dzięki nadludzkiemu wysiłkowi kibiców podjęli rękawicę w rundzie wiosennej, sprawili podopiecznym Marka Sadowskiego sporego psikusa.

Trudna sytuacja niejako przełożyła się na wiosenne poczynania Wisłoki, która w inauguracyjnym meczu w Sieniawie przegrała z Sokołem 0:4. W starciu z Lublinianką gospodarze ponownie byli w odwrocie. Zielono-biało-czerwoni nadawali ton grze, ale szwankowała skuteczność. Na przerwę obie drużyny schodziły z bezbramkowym remisem, co z pewnością nie było powodem do dumy dla, nomen omen, Dumy Lublina.

Choć w drugiej odsłonie klarownych sytuacji do strzelenia gola było mniej, to udało się jednak zmieścić piłkę pomiędzy słupkami bramki gospodarzy. W 67 min prostopadłe podanie Radosława Muszyńskiego trafiło do Pawła Zabielskiego, który po minięciu bramkarza Wisłoki spokojnie umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później spotkanie wydawało się być rozstrzygnięte, bowiem boisko po czerwonej kartce opuścił obrońca dębiczan, Dariusz Bieszczad. Lublinianom nie udało się dowieźć prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry gracze Wisłoki przy dużym udziale Marcina Zapała doprowadzili do remisu. Golkiper Lublinianki wypiąstkował wrzuconą z rzutu wolnego w pole karne piłkę, ale na środku boiska zgarnął ją Kacper Maik i z ok. 40 metrów przelobował bezradnego bramkarza. Przez 22 minuty zielono-biało-czerwoni byli nad strefą spadkową, dlatego dzisiejszy remis należy traktować jak porażkę.

Wisłoka Dębica – Lublinianka 1:1 (0:0)
Kacper Maik 89 – Paweł Zabielski 67

Lublinianka: Marcin Zapał – Adrian Ręba, Radosław Kursa, Rafał Kursa, Jakub Wiśniewski – Michał Wołos (54 Przemysław Gąsior), Radosław Muszyński, Rafał Stępień, Paweł Zabielski (75 Dawid Skoczylas) – Kamil Witkowski (60 Oleg Rovbel), Erwin Sobiech.

Wisłoka: Kacper Ziółkowski – Dariusz Bieszczad, Maksymilian Panek, Damian Pyskaty, Damian Pęcak, Tomasz Kot, Norbert Podlasek (55 Kacper Maik), Radosław Guzik (80 Arkadiusz Wilczyński), Piotr Kozioł, Mateusz Podpora (27 Bartłomiej Kowalski), Bartłomiej Konik (67 Michał Moroń).

Żółte kartki: Muszyński, Wołos (Lublinianka).
Czerwona kartka: Bieszczad (Wisłoka) – 72 min.