...do lat 60-tych na terenach klubowych Lublinianki przy ul. Stanisława Leszczyńskiego znajdowała się skocznia narciarska?

Motor odpalił po przerwie

Faworyzowany Motor nie zawiódł swoich kibiców i sięgnął po okręgowy Puchar Polski LZPN. Lublinianka prowadziła od 4 min po golu Kamila Witkowskiego, ale w końcowym rozrachunku powody do radości mieli podopieczni Mariusza Sawy, którzy wygrali 2:1.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli „goście”, bo w tej roli występowała Lublinianka. W 4 min na prawej stronie sporo wolnego miejsca miał Paweł Zabielski. Skrzydłowy zielono-biało-czerwonych dośrodkował do wbiegającego Kamila Witkowskiego, a ten zamknął akcję strzałem do bramki. Motor dość szybko otrząsnął się po słabym początku, a sygnałem do ofensywniejszej gry był strzał Ivana Dykyy’a, który na rzut rożny sparował Marcin Zapał. Wbrew przewidywaniom „Motorowcy” nie potrafili jednak przejąć wyraźnej inicjatywy, co jest zasługą naprawdę rzetelnej gry Lublinianki w destrukcji. Najgroźniejszą sytuację dla gospodarzy w tej części spotkania zmarnował Rafał Król, a miało to miejsce w doliczonym czasie gry. Po rzucie wolnym piłka rykoszetem trafiła pod nogi Króla, ale ten uderzył tylko w boczną siatkę.

Już pierwsza akcja po przerwie mogła zakończyć się golem wyrównującym. Wprowadzony na boisko w przerwie Paweł Myśliwiecki dostrzegł niepilnowanego na lewej stronie Dykyy’a, ale strzał Ukraińca świetnie nogą obronił Zapał. Poza „Myśliwym” trener Mariusz Sawa w przerwie desygnował do gry także innego czołowego strzelca drużyny – Kamila Stachyrę. Miażdżąca przewaga żółto-biało-niebieskich szybko przyniosła bramkę na 1:1. Piłkę z rzutu wolnego na 16 metr wycofał Walery Sokolenko, a płaskim uderzeniem zasłoniętego Zapała pokonał Marcin Świech. Lublinianka odgryzła się strzałem z dystansu Zabielskiego, który minął słupek bramki Kacpra Skrzypka o dobry metr. W odpowiedzi Motor przeprowadził bardzo groźną akcję, ale dośrodkowania Damiana Falisiewicza nie wykorzystał Myśliwiecki, minimalnie przenosząc piłkę nad poprzeczką. Wyraźne ożywienie spotkania zaowocowało kolejną okazją. Zabielski ruszył na przebój i świetnie dograł do Bartosza Tomczuka, a ten w sytuacji sam na sam zrobił wszystko jak należy strzelając „podcinką”, z tym że na jego drodze stanął słupek. W 86 min Radosław Kursa niepotrzebnie odpuścił piłkę wychodzącą na rzut rożny. Po tym kornerze Lublinianka straciła gola. Dawid Ptaszyński sytuacyjnym strzałem z 6 metrów umieścił piłkę pod poprzeczką bramki. Podobnego gola w minioną niedzielę w meczu Górnik Łęczna – Lech Poznań zdobył Zaur Sadajew. Ta bramka przesądziła o losach Pucharu.

Motor Lublin – Lublinianka 2:1 (0:1)