...miejscem, w którym odbyło się zebranie założycielskie Lublinianki był klub oficerski mieszczący się na początku lat 20-tych ubiegłego wieku przy ulicy Szpitalnej 10 (dziś ul. Peowiaków)?

Bolesne przebudzenie

Imponująca seria pięciu kolejnych spotkań Lublinianki bez porażki została wreszcie przerwana. Pogromcą lublinian okazał się najbardziej niewygodny rywal w stawce czyli Izolator Boguchwała.

Od powrotu na trzeci front przed trzema laty „Duma Lublina” ograła popularną „Izolację” zaledwie raz. Na dodatek miało to miejsce w pierwszym pojedynku obu zespołów w omawianym okresie, czyli w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Wówczas lublinianie wygrali na wyjeździe 2:0 po trafieniach Artura Sadowskiego i Łukasza Gromby. Od tamtej pory Izolator regularnie ogrywa Lubliniankę i nie inaczej było w niedzielnym pojedynku. Gospodarze objęli prowadzenie w dziewiętnastej minucie za sprawą Jaromira Skiby. Pomocnik miejscowych ustawił piłkę tuż przed polem karnym i efektownym strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Mateusza Zawiślaka, który kilkanaście sekund wcześniej sprokurował stały fragment gry, faulując Jacka Tyburczego. Każda kolejna minuta zwiększała przewagę gospodarzy, a kumulacja tejże nastąpiła w 35 minucie. Kapitalną akcję Izolatora dwukrotnym ostemplowaniem słupka zakończyli Krzysztof Szymański i Tyburczy. Co nie udało się w 35 minucie, udało się jednak 120 sekund później. Dośrodkowaną przez Skibę futbolówkę przedłużył Bartosz Karwat, a najsprytniej w polu karnym zachował się Adrian Sitek, pakując piłkę do siatki między nogami Zawiślaka. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Karol Iwanowicza drugą bramkę mógł dołożyć Sitek, ale zamiast strzelać, oddał piłkę Tyburczemu, który nie zdołał uderzyć na bramkę przyjezdnych.

Kwadrans przerwy nie zmienił postawy Lublinianki, która wyraźnie tego dnia ustępowała gospodarzom. Zaledwie dziesięć minut po rozpoczęciu gry trzecią bramkę dołożył Krzysztof Szymański po ograniu Radosława Kursy. Niemal identyczny pojedynek Szymański wygrał w 66 minucie i po raz kolejny pogrążył bezradną Lubliniankę. Co prawda można było się spodziewać porażki w niedzielnym spotkaniu, ale rozmiary zwycięstwa Izolatora można uznać za sensację porównywalną z wynikami pierwszej tury wyborów prezydenckich. W zdobyciu honorowej bramki nie pomogła nawet kontuzja Pawła Pawlusa, który opuścił plac gry po starciu z Rafałem Kursą. Na dziesięć minut przed końcem meczu bramkę mógł dołożyć również najlepszy strzelec miejscowych, czyli Karwat, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem po minięciu Zawiślaka i ostatecznie stracił piłkę. W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Tyburczy, kompletując manitę Izolatora. Gospodarzom było jednak wciąż mało i chwilę później dołożyli jeszcze jedno trafienia autorstwa Pawła Rzeźnika. Za jedyny pozytyw tego meczu można uznać brak napomnień dla Kamila Witkowskiego, Bartosza Tomczuka i Michała Wołosa, dzięki czemu cała trójka będzie mogła zagrać w środowych derbach Lublina.

Izolator Boguchwała – Lublinianka 6:0(2:0)
Skiba 19, Sitek 37, Szymański 55, 66, Tyburczy 90, Rzeźnik 90.

Izolator: Pawlus (73 Kaszuba) – Kardyś, Brogowski, Adrian Burak, Dziedzic, Sitek (72 Ł.Wójcik), Skiba (85 Cupryś), Arkadiusz Burak, Tyburczy, Karwat, Szymański (78 Rzeźnik).
Pozostali rezerwowi: A.Wójcik, Świder, Gajdek.
Trener: Przemysław Matuła.

Lublinianka: Zawiślak – Mazurek, Radosław Kursa, Rafał Kursa, Wiśniewski (46 Gąsior) – Wołos, Sobiech, Czułowski (71 Stępień), Zabielski (71 Rovbel) – Witkowski (63 Gawrylak), Tomczuk.
Pozostali rezerwowi: Zapał.
Trener: Marek Sadowski.

Żółte kartki: Szymański (I) – Zawiślak, Stępień (L).