...w 1941 roku zaczęto rozgrywać pierwsze konspiracyjne mecze, które dziś moglibyśmy określić mianem towarzyskich?

Kłos wycięty w 45 minut

Wyjazd do podchełmskiego Rożdżałowa okazał się bardzo udany dla zespołu Lublinianki. Podopieczni Grzegorza Białka wygrali 3:1 z beniaminkiem czwartego frontu, Kłosem Chełm.

Sprawa została załatwiona już w pierwszej połowie, kiedy to zielono-biało-czerwoni zdobyli trzy bramki. – Zostaliśmy zdeklasowani – skomentował trener gospodarzy, świadomy tego, że wynik w tej połowie mógł być sporo wyższy. Sam Erwin Sobiech trzykrotnie minimalnie chybił celu. Gole zdobywali zaś Dawid Skoczylas, Piotr Stefański i Kewin Okoń, zatem skrzydłowi i napastnik.

Niedługo po przerwie wprowadzony z ławki rezerwowych Patryk Gierczak zniwelował stratę Kłosa, wykańczając kontrę miejscowych. Wyglądało na to, że Lublinianka jeszcze dobrze nie wyszła z szatni. Chełmianie próbowali ataków, ale nie były one zbyt składne, a Lublinianka kilka razy mogła i powinna odpowiedzieć bramkami, ale znów zabrakło zimnej krwi. Na szczęście w żaden sposób nie wpłynęło to na wynik końcowy – korzystny dla gości.

Kłos Chełm – Lublinianka 1:3 (0:3)
P.Gierczak 48 – Skoczylas 2, Stefański 20, Okoń 36.

Kłos: Porzyc – Siatka, E.Poznański, Kowalski, Wyrostek, Flis, Bala, Żwirbla, Sołtysiuk, Olęder, Drzewicki.