...Lublinianka mimo, że była klubem wojskowym od samego początku swego istnienia przyjmowała osoby cywilne jako "członków stałych". Dawało to cywilom możliwość korzystania ze wszelkich obiektów sportowych na równi z wojskowymi?

„Spady” pogrążyły Lubliniankę

Z trzema punktami, dwoma bramkami strzelonymi i zerem po stronie strat wrócili z Lublina zawodnicy Górnika II Łęczna. Faworyzowana „Dwójka” ograła Lubliniankę 2:0 dzięki trafieniom dwóch „spadów” z pierwszego zespołu, czyli Kamila Poźniaka i Piotra Okuniewicza.

Oprócz wyżej wspomnianego duetu, trener łęcznian Jacek Fiedeń miał do dyspozycji jeszcze dwóch etatowych członków ekstraklasowego Górnika, a mianowicie Dawida Smuga i Łukasza Bogusławskiego, którzy również należeli do najjaśniejszych punktów gości. W pierwszej odsłonie lublinianie nie przestraszyli się jednak głośnych nazwisk z przeszłością w najwyższej klasie rozgrywkowej, co więcej to właśnie miejscowi byli stroną przeważającą w tym okresie gry. Najbliżej otworzenia wyniku był w 19 minucie Damian Kamola. Po wyjściu Smuga na 20 metr futbolówkę na rzecz Dawida Skoczylasa stracił jeden z łęczyńskich defensorów. Momentalnie dopadł do niej Kamola, uderzając z 40 metra do pustej bramki. Wydawało się, że pomocnik zielono-biało-czerwonych wykonał swoje zadanie idealnie – niestety, zabrakło odrobiny precyzji, ponieważ futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Swoje okazje po strzałach z dystansu mieli jeszcze Rafał Stępień i Aleks Aftyka, ale w obu sytuacjach Smug i Krystian Krupa wyszli obronną ręką.

Po przerwie na placu gry pojawiły się dwie zupełnie odmienne drużyny – „Duma Lublina” w drugiej części gry prezentowała się niczym samochód z zaciągniętym hamulcem ręcznym, natomiast łęcznianie wreszcie zaczęli przypominać zespół z ligowej czołówki. Duży wpływ na zmianę obrazu gry miało zejście Sebastiana Marconiego, który w pierwszej odsłonie był niemiłosiernie wręcz ogrywany przez Skoczylasa, Erwina Sobiecha i Piotra Stefańskiego. Pierwsze ostrzeżenie goście przekazali lublinianom w 56 minucie. Okuniewicz dosyć pokracznie, ale bardzo skutecznie obrócił się z Jackiem Paździorem na plecach, po czym płasko uderzył na bramkę Krupy. Młody golkiper pokazał jednak, że mimo małego doświadczenia prezentuje spory kunszt bramkarski i spokojnie odbił futbolówkę poza końcową linię. W odpowiedzi znów szansę miał Kamola, ale został zablokowany, a dobitka Stępnia okazała się bardzo niecelna.

Kluczowy dla przebiegu meczu okazał się ostatni kwadrans. W 76 minucie w stosunkowo niegroźnej sytuacji Paździor starł się przy linii końcowej z rezerwowym Patrykiem Oryszem, a sędzia Łukasz Woliński wskazał na „wapno”. Kapitan lubelskiej jedenastki nie mógł pogodzić się z niekorzystną decyzją arbitra, ale była ona nieodwracalna. Do piłki podszedł Poźniak i mocnym strzałem pokonał Krupę. Chwilę później „Górnicy” podwyższyli prowadzenie i znów w roli głównej wystąpił Paździor. Doświadczony stoper niedokładnie wyprowadził futbolówkę, a następnie przegrał przebitkę z Okuniewiczem, co zaowocowało solowym rajdem napastnika przez pół boiska i celnym strzałem obok bezradnego Krupy. Podłamana Lublinianka nie do końca wierząc w odrobienie strat nie potrafiła już nawiązać walki z łęcznianami.

Lublinianka – Górnik II Łęczna 0:2 (0:0)
Poźniak 77 (k), Okuniewicz 80.

Lublinianka: Krupa – Dzyr, Paździor, Kosiarczyk (75 Kłyk), Jezior – Skoczylas (90 Jesionek), Stępień, Gutek, Kamola (79 Marzęda), Stefański (67 Prus) – Sobiech.
Pozostali rezerwowi: Żuber, Muszyński, Okoń.
Trener: Grzegorz Białek.

Górnik II: Smug – Marconi (46 Olszewski), Bogusławski, Ponurek, Błaziak – Pokrywka, Poźniak, Aftyka (86 Turewicz), Duduś (71 Orysz) – Okuniewicz, Kryluk (88 Kędzierski).
Pozostali rezerwowi: Wrzosek, Rejmak.
Trener: Jacek Fiedeń.

Żółte kartki: Sobiech (L) – Ponurek (G).