...miejscem, w którym odbyło się zebranie założycielskie Lublinianki był klub oficerski mieszczący się na początku lat 20-tych ubiegłego wieku przy ulicy Szpitalnej 10 (dziś ul. Peowiaków)?

Motor górą w sparingowych derbach

Piłkarze Lublinianki okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozpoczęli już ponad dwa tygodnie temu. Dziś rozegrali zaś pierwszy test-mecz. Rywalem zielono-biało-czerwonych był trzecioligowy Motor Lublin. Podopieczni Marcina Sasala wygrali 2:0.

Lublinianka rozpoczęła mecz w składzie zbliżonym do tego, który oglądaliśmy w jesiennych meczach. Zabrakło jedynie Erwina Sobiecha, który na kilka dni wyjechał zagranicę. Na tle wyżej notowanego rywala Lublinianka zaprezentowała się w pierwszej odsłonie bardzo dobrze. Gra obronna była poukłada i Krystian Krupa nie miał praktycznie ani trochę pracy. Jego vis-a-vis, bramkarz Motoru, musiał dwukrotnie wykazać się umiejętnościami, broniąc strzały graczy Lublinianki. Dość licznie zgromadzona publika goli w pierwszej połowie nie obejrzała.

Druga odsłona była już gorsza w wykonaniu zielono-biało-czerwonych, co można zrzucić na karb tego, że trener Grzegorz Białek systematycznie wpuszczał kolejnych rezerwowych. Wśród nich od pierwszych minut drugiej połowy zobaczyliśmy testowanego bramkarza – Dominika Muchę, a także dobrze znanego publiczności na Wieniawie Łukasza Sobiecha. Popularny „Sobi” wznowił treningi z naszym zespołem i jest przymierzany do gry. Podobnie sprawy mają się z innym byłym piłkarzem Lublinianki – Pawłem Kośką. Jego w dzisiejszym sparingu jednak nie obejrzeliśmy, a zadecydowały o tym obowiązki zawodowe gracza.

W drugiej połowie Motor zdobył dwa gole i przypieczętował w ten sposób swoją optyczną przewagę. Pierwszego gola zdobył Kamil Stachyra, a wynik ustalił Olaf Martynek.

Kolejny sparing Lublinianka zagra już w najbliższą sobotę o 12.00, a rywalem podopiecznych Białka będzie Stal Kraśnik. Mecz, podobnie jak dzisiejszy, odbędzie się na bocznym boisku Areny Lublin.

Lublinianka – Motor Lublin 0:2 (0:0)
Bramki:
Stachyra 65, Martynek 71
Lublinianka: Krupa (46 Mucha) – Ręba (46 Ptaszyński), Paździor, Kosiarczyk, Jezior – Skoczylas (46 Rovbel), Prus (46 Ł. Sobiech), Gutek, Stępień, Stefański – Kłyk; ponadto grali: Dzyr, Jesionek, Kamola, Marzęda, Muszyński, Rasiński, zawodnik testowany