...Lublinianka w jednym ze spotkań rozgromiła Ruch Chorzów 5:0?

„Stalowcy” przegrywają w Lublinie

Lublinianka odniosła pierwsze zwycięstwo w 2017 roku! Tym razem naprzeciw Jacka Paździora i spółki stanął ligowy rywal w postaci Stali Kraśnik. Lublinianie odkupili błąd nieskuteczności z jesiennego starcia ze „Stalowcami” (pechowe 0:0), wygrywając 2:1.

W pierwszej połowie trener Grzegorz Białek posłał do boju głównie klubową młodzież, którą uzupełniali Rafał Stępień oraz dwóch testowanych zawodników – Mateusz Materna i Pawła Kośka. Materna to niespełna 25-letni podstawowy gracz Huczwy Tyszowce (począwszy od siódmej kolejki gier opuścił on zaledwie 19 minut), która występuje w zamojskiej klasie okręgowej. Z kolei Kośki bardziej zagorzałym kibicom Lublinianki przedstawiać nie trzeba – wychowanek zespołu z Wieniawy, którym swego czasu zainteresowany był Lech Poznań. Po opuszczeniu „Dumy Lublina” reprezentował on także barwy Powiślaka Końskowola oraz Lewartu Lubartów. Eksperymentalne zestawienie zielono-biało-czerwonych nie do końca zdało egzamin, ponieważ na przerwę z korzystnym wynikiem schodzili goście. Jedyną bramkę pierwszej odsłony zdobył już w 10 minucie, sprawdzany swego czasu w Lubliniance, Dawid Szczuka.

Po przerwie na murawie pojawił się „pierwszy garnitur” lublinian, co od razu przełożyło się na przebieg boiskowych wydarzeń. W pierwszym kwadransie drugiej części gry miejscowi trzykrotnie trafiali do siatki Stali, ale tylko dwa gole zostały zdobyte prawidłowo. Do wyrównania doprowadził Andrzej Gutek, finalizując na raty dośrodkowanie z prawego skrzydła. Natomiast na prowadzenie zielono-biało-czerwonych wyprowadził Piotr Stefański. Lewoskrzydłowy skorzystał z krótkiego rozegraniu rzutu wolnego i precyzyjnym uderzeniem kompletnie zaskoczył golkipera rywali. Zawodnicy Stali próbowali się odgryźć, ale w najbardziej dogodnej sytuacji jeden z nich zamiast do bramki trafił w jej obramowanie. Po bardzo intensywnym początku drugiej połowy tempo siadło i gospodarze spokojnie dowieźli satysfakcjonujący wynik do końca.

Kolejny sparing odbędzie się 04.02 na Arenie Lublin o godz. 14, a przeciwnikiem będzie Opolanin Opole Lubelskie.

Lublinianka – Stal Kraśnik 2:1 (0:1)
Gutek 55, Stefański 59 – Szczuka 10.

Lublinianka: Krupa (70 Toruń) – Dzyr (46 Ręba), Materna (46 Paździor), Ptaszyński (46 Kosiarczyk), Jesionek (46 Jezior) – Marzęda (46 Skoczylas), Stępień (46 Gutek), Prus (60 Kamola), Kośka (46 Rovbel), Okoń (46 Stefański) – Rasiński (46 Kłyk). Grał także: zawodnik testowany.