Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Regionalna piłka nożna
Autor Wiadomość
mara
HEJ START!


Klub: Start Krasnystaw
Wysłany: 2011-07-18, 19:49   

kac napisał/a:
znaczy że mogę spełnić marzenia z młodości i zostać piłkarzem ?? :mrgreen:


śmiało, byle nie na kacu :D


Cytat:
Kolejny wał Lubelskiego Związku Piłki Nożnej a zwie się GKS II Bogdana w 4.lidze.


Najlepiej wałek oddaje wypowiedź Sachajki dla DW: "Podjęliśmy taką decyzję i nie zamierzamy się z niej tłumaczyć" :censored:
_________________
www.facebook.com/start1944 - od kibiców dla kibiców
 
Paragon
masokosaKlub: KS KS KS
Skąd: LBN
Wysłany: 2011-07-18, 21:00   

Musiał byś mu na konto wejsc i było by widac kilku zerowe wytłumaczenie :D
_________________
PODJUDZACZ ZAWODOWY <olaboga> chyba kogoś boli noga...
 
kfak
Tylko KSL!Klub: Lublinianka
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-18, 21:52   

Jezeli ktos aie nie zglasza do gry na szczeblu to spada dwie klasy w dol.
_________________
Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją...
 
Paragon
masokosaKlub: KS KS KS
Skąd: LBN
Wysłany: 2011-07-18, 23:16   

Wytłumacz to w LZPNie :D
_________________
PODJUDZACZ ZAWODOWY <olaboga> chyba kogoś boli noga...
 
kfak
Tylko KSL!Klub: Lublinianka
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-28, 21:27   Zamojski OZPN przekazał klubom 27 tysięcy złotych

MAREK WIECZERZAK, dziennikwschodni.pl napisał/a:
Zamojski OZPN przekazał klubom 27 tysięcy złotych
Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej dopieścił kluby, które ma pod swoimi skrzydłami. Na uroczystym podsumowaniu ubiegłego sezonu przedstawiciele najlepszych drużyn odebrali nie tylko tradycyjne puchary i dyplomy, ale też po raz pierwszy nagrody pieniężne.


Działacze klubów z Zamojszczyzny z czekami pieniężnymi za ubiegły sezon
(Fot. ZOZPN)

Uroczyste podsumowanie rozgrywek sezonu 2010/2011 odbyło się w zamojskim klubie Aspirant. Spotkanie rozpoczęto obiadem.

– Rola, nie tylko obecnych działaczy i trenerów, ale wszystkich ludzi związanych z zamojską piłką, których zaangażowanie i poświęcenie wpływa na rozwój tej dyscypliny, jest nieoceniona – powiedział na wstępie Stanisław Pryciuk, prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

ZOZPN jako jedyny w woj. lubelskim wprowadził na swoim terenie system premii pieniężnych dla zwycięzców poszczególnych lig oraz drużyn z czołowych miejsc, począwszy od okręgówki, a skończywszy na klasie B.

– Jest to nowatorska formuła nagradzania zespołów, która znacznie przyczyniła się do podniesienia atrakcyjności rozgrywek – podkreśla Andrzej Swacha, sekretarz biura ZOZPN.

Zgodnie z uchwałą związku Omega Stary Zamość, jako zwycięzca okręgówki dostała 4 tys. zł, wicemistrz Ostoja Skierbieszów 3 tys. zł, zaś trzeci na podium Grom Różaniec 2 tys. zł. Po 1 tys. zł premii wzięły też trzy drużyny z miejsc 4-6: Igros Krasnobród, Tur Turobin i Kryształ Werbkowice.

To nie koniec. Pieniądze powędrowały też do mistrzów, wicemistrzów i trzecich ekip z dwóch grup klasy A i klasy B.

Skorzystały na tym AMSPN Hetman Zamość, Płomień Spartan Nieledew (po 2 tys. zł), Aleksandria Aleksandrów, Olimpia Miączyn, Łada 1945 Biłgoraj, Spartakus Szarowola (po 1,5 tys. zł), Tarpan Korchów, Huragan Hrubieszów, Wrzos Szyszków, Gryf Chodywańce (po 1 tys. zł), a także Relax Radecznica i Szyszła Tarnoszyn (po 500 zł).

W sumie na nagrody dla 18 klubów poszło z budżetu ZOZPN 27 tys. złotych. Prawdopodobnie tak samo będzie w tym sezonie.

– Na razie nie mogę niczego obiecać, bo nie znamy jeszcze budżetu na 2012 rok, ale na pewno zrobimy wszystko żeby ten system nagród powtórzyć, aby nie było to jednorazowe przedsięwzięcie. Stosowną informację ogłosimy przed rundą wiosenną – zapowiada prezes Pryciuk.

Pozostałe związki w woj. lubelskim honorują mistrzów poszczególnych lig jedynie pucharami i dyplomami. Czy to się zmieni?

Decyzja należy do zarządu, ja sam nie mogę jej podjąć – odpowiada Marian Rapa, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. – A póki co jestem na urlopie, proszę się kontaktować po 1 września.
:spoko: dla ZOZPN
_________________
Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją...
 
Makary
88888888Klub: Lublinianka Lublin
Skąd: Wschód
Wysłany: 2012-01-04, 21:16   

Cytat:
'Tygodnik Kibica': GKS Bogdanki na 22. miejscu

Drużyna GKS-u Bogdanki została sklasyfikowana na 22. miejscu w Polsce w 2011 roku - w zestawieniu przygotowanym przez 'Tygodnik Kibica'. Gazeta oceniła polskie kluby, uwzględniając osiągnięte przez nie rezultaty skorygowane przez przelicznik rangi rozgrywek.

Klub z Łęcznej w porównaniu z 2010 rokiem awansował o sześć pozycji.

Motor Lublin zajął w tym rankingu 59. miejsce, a Wisła Puławy - 76. Pierwsza lokata przypadła Legii Warszawa, która wyprzedziła Wisłę Kraków i Śląsk Wrocław.


http://moje.radio.lublin....22-miejscu.html
_________________
"The truth is incontrovertible, malice may attack it, ignorance may deride it, but in the end; there it is."
 
Makary
88888888Klub: Lublinianka Lublin
Skąd: Wschód
Wysłany: 2012-10-02, 19:39   

Cytat:
W Łęcznej startuje Akademia Piłki Bogdanka dla dzieci w wieku 5-10 lat

GKS Bogdanka ma promować piłkarzy z Lubelszczyzny. Taką strategię przyjęły władze klubu i krok po kroku starają się ją realizować. W kadrze pierwszoligowego zespołu aż roi się od wychowanków, szansę dostają także zawodnicy z regionu. Teraz klub postanowił zadbać o szkolenie młodzieży i dzieci, powołując Akademię Piłki Bogdanka. Oficjalna inauguracja działalności piłkarskiej szkółki odbędzie się w sobotę, w przerwie meczu pierwszej drużyny z Kolejarzem Stróże.

- Swoją obecność na inauguracji akademii potwierdził 40-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, zdobywca 3. miejsca na MŚ w 1982 r., obecnie trener reprezentacji Polski do lat 21 Stefan Majewski - informuje łęczyński klub. - W ramach akademii dzieci oraz młodzież, trenować będą pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, korzystać z najlepszej bazy sportowej na Lubelszczyźnie oraz brać udział w rozgrywkach, turniejach oraz obozach.

Akademia Piłki Bogdanka według naszej koncepcji ma uczyć, bawić i wychowywać dzieci oraz młodzież z naszego miasta oraz regionu.

Koordynatorem całego projektu został Sławomir Pogo-nowski, trener grup młodzieżowych w GKS Bogdanka, który ma zadbać o prawidłowe funkcjonowanie akademii. - Rozpoczęliśmy już zapisy. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-10 lat, nie tylko z Łęcznej, ale i okolic. Docelowo mają zostać utworzone trzy grupy dla dzieci w wieku: 5-6 lat, 7-8 lat i 9-10 lat - mówi Pogonowski. - Zajęcia będą odbywać się popołudniami na terenie obiektów Górnika, a także w szkołach. Prowadzić je będą wykwalifikowani i doświadczeni szkoleniowcy. W prowadzeniu zajęć będą także pomagać piłkarze pierwszej drużyny GKS.

Równolegle została powołana także akademia bramkarska, w której zajęcia prowadzi Jakub Wierzchowski, trener bramkarzy pierwszej drużyny, były golkiper m.in. Werderu Brema.

- Bardzo się cieszę, że klub coraz bardziej angażuje się w szkolenie młodzieży i dzieci - mówi Piotr Rzepka, szkoleniowiec pierwszego zespołu GKS. - Na zachodzie tak się robi od dawna. W Łęcznej mamy bardzo dobre warunki, widzę dużo dzieci biegających z piłką po podwórkach. Jestem dobrej myśli, mam nadzieję, że ten projekt przyniesie sporo dobrego zarówno dla dzieci, jak i klubu.

Promowali Akademię
W minioną niedzielę na obiektach sportowych Górnika w Łęcznej odbył się festyn "Pożegnanie lata", zorganizowany przez NSZZ "Solidarność" LW Bogdanka SA. Zawodnicy pierwszego zespołu: Dawid Sołdecki i Michał Renusz oraz trenerzy Sławomir Pogonowski i Mieczysław Kasiak wzięli aktywny udział w promocji akademii nie tylko poprzez rozmowy z zainteresowanymi, ale również za sprawą kolportażu materiałów promocyjnych. Można było także zapisywać dzieci do akademii. Chętni rodzice mogą w tej sprawie kontaktować się z pracownikami klubu pod nr tel. 81 752 17 40.

Rozmowa ze Sławomirem Pogonowskim, trenerem koordynatorem Akademii Piłki Bogdanka
W Łęcznej rozpoczyna się szkolenie młodzieży na szeroką skalę?
W sobotę odbędzie się inauguracja działalności akademii, ale tak naprawdę to jest kontynuacja naszych działań. Od wielu lat szkolimy młodzież, choć teraz sporo się zmieni. Do grup młodzieżowych dołączą kolejni młodzi piłkarze w wieku 5-10 lat.
Macie cel, aby co roku przynajmniej jeden wartościowy zawodnik zasilał pierwszy zespół?
Chcemy promować młodzież z Łęcznej, dawać szansę najbardziej utalentowanym piłkarzom z regionu.
Przystępujecie do szkolenia dzieci w wieku 5-10 lat. To duże wyzwanie i odpowiedzialność...
Zajęcia dla tak młodych dzieci są niezwykle ważne. Poprzez nasze treningi będziemy chcieli odciągnąć je od siedzącego trybu życia, wyrwać od komputera. Dla młodego człowieka bardzo ważny jest ruch, uczestnictwo w zajęciach sportowych na dobrym poziomie.

Kamil Balcerek - Kurier Lubelski
http://www.kurierlubelski...eci-w,id,t.html
_________________
"The truth is incontrovertible, malice may attack it, ignorance may deride it, but in the end; there it is."
 
Makary
88888888Klub: Lublinianka Lublin
Skąd: Wschód
Wysłany: 2012-10-02, 20:07   

Cytat:
Ambitne plany Górnika 1979 Łęczna

Piłkarze Górnika 1979 Łęczna w niedzielę doznali pierwszej ligowej porażki w historii klubu, ale celem pozostaje awans do klasy okręgowej

19 spotkań, same zwycięstwa. Taką efektowną passę zanotowali piłkarze Górnika 1979 Łęczna, którzy aż do minionej niedzieli przegrali tylko jedno spotkanie w historii klubu – z rezerwami GKS Bogdanka w Pucharze Polski.

W lidze byli niepokonani, ale zatrzymał ich Vir Dorohucza, który niespodziewanie zwyciężył 3:1.

– Zagraliśmy słabo w obronie i nieskutecznie w ataku. Przeciwnik był mocny fizycznie, znający swój teren, a boisko nie nadawało się do gry takiej, jaką preferujemy. Dlatego przegraliśmy. Porażka boli tym bardziej, że jeszcze nigdy w historii klubu nie zaznaliśmy jej goryczy w lidze – powiedział Jacek Fiedeń, szkoleniowiec łęcznian.

Mimo straty trzech punktów, cel stawiany przed zespołem pozostaje bez zmian. – Awans do "okręgówki”, nie widzę innej możliwości – twierdzi Tomasz Płaza, prezes klubu.

Górnik 1979 powstał latem 2011 roku z inicjatywy kibiców "zielono-czarnych”, którzy nie zaakceptowali zmiany nazwy ukochanej drużyny na GKS Bogdanka. Klub zaczął od klasy B i z marszu wywalczył promocję do wyższej ligi. Jednocześnie wzrosły jednak wydatki.

– Na chwilę obecną mamy płynność finansową. Utrzymujemy się głównie ze składek członkowskich i darowizn. Ruszamy też z programem partnerskim, skierowanych do lokalnych firm. Udało się pozyskać już kilku sponsorów, ale to dopiero początek. Liczę, że w przyszłości będziemy mieli znacznie większe wsparcie – mówi Płaza.

Po kolejnych awansach zachowanie płynności może być znacznie trudniejsze.

– W "okręgówce” nie powinniśmy mieć problemów, a co będzie później, zobaczymy. Na pewno chcemy być zawsze pół kroku do przodu, znać swoje możliwości. Nie zamierzamy pchać się do wyższej ligi, jeśli nie będzie nas stać. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy po trzech kolejkach kończą się nam pieniądze i musimy się wycofać – zapewnia prezes Górnika. I pytany o ligę docelową dodaje: – Ekstraklasa. Wierzę, że kiedyś wrócimy na stadion przy Al. Jana Pawła II.

Co działo się podczas meczu Viru z Górnikiem?

– Kibice Górnika obrzucili naszych rezerwowych butelkami i puszkami. Wszystko zaczęło się ok. 30 min, kiedy prowadziliśmy już 1:0. Została zniszczona wiata od ławki rezerwowych i siatka okalająca boisko.

Nagannie zachowywali się tylko fani gości, bo oni siedzieli od strony zachodniej, od wschodniej byli nasi fani i zachowywali się wzorowo. Zgłosiliśmy sprawę do LZPN. Sędzia miał opisać wszystko w protokole i na czwartkowym wydziale dyscypliny ta kwestia ma być poruszona – informuje Rafał Michoń, sekretarz Viru.

– Z tego co się orientuje w protokole nie ma żadnej wzmianki na temat zachowania naszych kibiców. Na pewno była chwilowa przerwa w grze, która wynikała z zamieszania, jakie wywiązało się przy ławce rezerwowych gospodarzy.

Ktoś z siedzących na ławce rzucił butelkę w stronę naszych kibiców, ta butelka została później odrzucona. Ktoś kopnął w ławkę, ale nietykalność żadnego z zawodników na pewno nie została naruszona. Zaznaczam jednak, że dokładnie nie widziałem tej sytuacji – odpowiada Tomasz Płaza, prezes Górnika.

Michał Beczek - Dziennik Wschodni
http://www.dziennikwschod...PILKA/121009896
_________________
"The truth is incontrovertible, malice may attack it, ignorance may deride it, but in the end; there it is."
 
Makary
88888888Klub: Lublinianka Lublin
Skąd: Wschód
Wysłany: 2012-11-04, 17:04   

Cytat:
Wisła Annopol ma bogatego sponsora. Klub wkroczy na piłkarskie salony?

Ukraiński koncern zajmujący się przetwórstwem owoców w przyszłym roku zamierza otworzyć swoją filię w Annopolu. Właścicielem jest, pochodzący z okolic Lwowa, Taras Barszczowski

Jak podaje oficjalna strona internetowa firmy, Jabłunewyj Dar jest jednym z liderów branży przetwórstwa owoców na Ukrainie. – Koncern posiada swoje filie nie tylko w Polsce i na Ukrainie, ale również w Niemczech – tłumaczy Wiesław Tokarski, prezes Wisły Annopol.

To właśnie klub może okazać się największym wygranym tej sytuacji, bo Ukrainiec jest ogromnym fanem futbolu. – Kiedy tylko dowiedział się, że w Annopolu istnieje klub piłkarski, to od razu rozpoczął rozmowy z nami. Na wstępie ufundował nam komplet strojów Adidasa – opowiada Tokarski.

Negocjacje potoczyły się bardzo szybko, a Barszczowski zaczął pojawiać się na meczach Wisły Annopol. Na spotkanie z Czarnymi Dęblin przyleciał... helikopterem. Rozmowy były krótkie, ale treściwe, bo Ukrainiec spieszył się na samolot do Paryża. – Pół tysiąca kibiców powitało go w sposób entuzjastyczny. Nie dziwię się temu, bo dla mieszkańców naszej gminy jest to okazja do znalezienia ciekawej pracy – wyjaśnia Tokarski.

Po meczu Barszczowski spotkał się z piłkarzami Wisły i przedstawił im plan rozwoju klubu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niedługo Wisła Annopol może zagościć na ogólnopolskich salonach. – Nie dajmy się zwariować. Dla nas jest to jak sen. Mam nadzieję, że nikt nas z niego nie wybudzi – kończy prezes Wisły. (kk)

Dziennik Wschodni
http://www.dziennikwschod...LKA11/121109931
_________________
"The truth is incontrovertible, malice may attack it, ignorance may deride it, but in the end; there it is."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo