Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka na stadionie
Autor Wiadomość
Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2013-08-15, 11:38   

Właśnie taką postawę z Waszej strony chciałem zobaczyć :spoko:

Tymczasem dzisiaj na meczu znowu usłyszymy Panią Reginę Bielską!

pucha
spiker

Klub: KSL
Wysłany: 2013-08-15, 12:59   

Szkoda że akurat dzisiaj nas nie ma na meczu, ale urlopy w pełni... Ale co się odwlecze... ;)
Natomiast jeśli chodzi o to jaką drogą przydałoby się pójść w tworzeniu czegoś co jednocześnie będzie podniosłe i da "kopa" naszym zawodnikom to myślę że powinniśmy pójść tymi śladami:

St. Pauli Hamburg - zespół TALCO
https://www.youtube.com/watch?v=MGL_3WDUrBY

Dynamo Kijów - zespół GOGOL BORDELLO
https://www.youtube.com/watch?v=39O_N_v0pIk

No i żeby nie było że w Polsce nie ma inspiracji do dobrych hymnów - mimo iż nie futbolowy, to jednak na medal :)

https://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

bipero

Klub: nie chodzę do klubów
Wysłany: 2013-08-15, 13:07   

moim zdaniem nic się nie umywa do tego
http://www.youtube.com/watch?v=6hVZXL6B_w0

Lubliner
Lubliner

Klub: Lublinianka; AS Roma
Wysłany: 2013-08-15, 13:31   

Jedynie piosenka z St. Pauli jako tako, przypomina trochę w stylistyce Modena City Ramblers. Jeśli chodzi o tekst to jest natomiast grafomański.

Dla mnie jedne z lepszych hymnów ma Roma. Zostały stworzone przez wielkiego włoskiego piosenkarza i fana Romy A. Vendittiego. Mają bardzo piękne teksty.

Dawny hymn
http://www.youtube.com/watch?v=mXVFbVtkopg

i aktualny:

http://www.youtube.com/watch?v=1xigDH384K0

JAHkub

Klub: KS Lublinianka
Wysłany: 2013-08-17, 19:27   

Co do powstawania Hymnu Lublinianki to, jeśli mogę wtrącić, uważam że trzeba bardzo uważać na tekst gdyż pisanie: "zawsze wygrywaj, najlepszy, ukochany" jest w kazdej pieśni innych polskich drużyn i moim zdaniem zawsze wychodzi z tego badziew. Sądzę nawet, że dla podkreśnia 90 lat tradycji można (pewnie kilu stwierdzi trzeba) pozostać przy wersji Pani Reginy.

Lubliner
Lubliner

Klub: Lublinianka; AS Roma
Wysłany: 2013-08-17, 21:55   

JAHkub napisał/a:
Co do powstawania Hymnu Lublinianki to, jeśli mogę wtrącić, uważam że trzeba bardzo uważać na tekst gdyż pisanie: "zawsze wygrywaj, najlepszy, ukochany" jest w każdej pieśni innych polskich drużyn i moim zdaniem zawsze wychodzi z tego badziew. Sądzę nawet, że dla podkreśnia 90 lat tradycji można (pewnie kilu stwierdzi trzeba) pozostać przy wersji Pani Reginy.

Dlatego, że za teksty piosenek biorą się grafomanii i ignoranci intelektualni o niskiej wrażliwości estetycznej.
Dlaczego hymn Romy jest piękny? Gdyż został napisany przez poetę. A sam hymn wielokrotnie gościł i gości we włoskich radiostacjach i telewizjach muzycznych. I znają go nawet te osoby,które nie interesują się piłką nożna ( co dla niektórych może być dziwne, ale tak jest). Na przykład w pierwszym hymnie Grazie Roma Antonello Venditti śpiewa:

powiedz mi co sprawia, że czujemy się przyjaciółmi nawet jeśli się nie znamy,
powiedz mi, co sprawia, że jesteśmy razem nawet jeśli jesteśmy daleko,
powiedz mi,co sprawia, że coś mocniej bije w głębi serca,
coś zapiera dech w piersiach i mówi o miłości
etc.

Jeśli kogoś nie usatysfakcjonowałem sporządzonym naprędce tłumaczeniem to z góry przepraszam.

JAHkub

Wysłany: 2013-08-18, 09:24   

Oczywiście że tak. A najsmutniejsze jest to że tymi ignorantami okazują się również gwiazdy rodzimej estrady - mam tu na myśli Pana Cugowskiego (nie wiem czy autora tekstu) który śpiewa że lubelszczyzna jest wdzięczna.

kfak
Tylko KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2013-10-23, 20:23   

JAHkub napisał/a:
Oczywiście że tak. A najsmutniejsze jest to że tymi ignorantami okazują się również gwiazdy rodzimej estrady - mam tu na myśli Pana Cugowskiego (nie wiem czy autora tekstu) który śpiewa że lubelszczyzna jest wdzięczna.
a z czym ma się rymować Łęczna?

pucha
spiker

Klub: KSL
Wysłany: 2013-10-24, 05:34   

kfak napisał/a:
JAHkub napisał/a:

A kto powiedział że musi się rymować ? I to na zasadach rymu częstochowskiego ? :D

Raczej

Klub: RKS Motor Lublin
Wysłany: 2013-10-24, 12:38   

kfak napisał/a:
JAHkub napisał/a:

"bezdźwięczna, całomiesięczna, comiesięczna, czteromiesięczna, czterotysięczna, doręczna, dwudziestotysięczna, dwumiesięczna, dwunastomiesięczna, dwuręczna, dwutysięczna, dziesięciotysięczna, dziewięciotysięczna, dźwięczna, ilomiesięczna, ilumiesięczna, jednomiesięczna, jednoręczna, każdomiesięczna, kilkomiesięczna, kilkotysięczna, kilkumiesięczna, kilkunastotysięczna, kilkusettysięczna, kilkutysięczna, klęczna, leworęczna, Łęczna, miesięczna, naprzemianręczna, naręczna, niebezdźwięczna, niecałomiesięczna, niecomiesięczna, nieczteromiesięczna, nieczterotysięczna, niedwumiesięczna, niedwuręczna, niedwutysięczna, niedźwięczna, niejednomiesięczna, niejednoręczna, niekażdomiesięczna, niekilkomiesięczna, niekilkotysięczna, niekilkumiesięczna, niekilkutysięczna, nieklęczna, nieleworęczna, niemiesięczna, nienaprzemianręczna, nienaręczna, nieoburęczna, nieodręczna, nieośmiomiesięczna, nieośmiotysięczna, nieparomiesięczna, nieparotysięczna, nieparutysięczna, niepełnodźwięczna, niepięciomiesięczna, niepięciotysięczna, niepodręczna, nieporęczna, niepółmiesięczna, niepółręczna, niepółtoratysięczna, niepraworęczna, nieręczna, nierozdźwięczna, niesiedmiotysięczna, niestutysięczna, niesześciotysięczna, nieśródręczna, nietęczna, nietrzechtysięczna, nietrzymiesięczna, nietrzytysięczna, nietylomiesięczna, nietylumiesięczna, nietysięczna, niewdzięczna, niewielomiesięczna, niewielotysięczna, niewłasnoręczna, niewspółdźwięczna, niezeszłomiesięczna, niezręczna, oburęczna, odręczna, ośmiomiesięczna, ośmiotysięczna, Pajęczna, paromiesięczna, parotysięczna, parutysięczna, pełnodźwięczna, pięciomiesięczna, pięciotysięczna, piętnastomiesięczna, podręczna, ponaddwumiesięczna, poręczna, półmiesięczna, półręczna, półtoramiesięczna, półtoratysięczna, praworęczna, przeszłomiesięczna, ręczna, Ręczna, rozdźwięczna, siedmiomiesięczna, siedmiotysięczna, Skęczna, stutysięczna, szesnastomiesięczna, szesnastotysięczna, sześciomiesięczna, sześciotysięczna, śródręczna, tęczna, trzechtysięczna, trzymiesięczna, trzynastomiesięczna, trzytysięczna, tylomiesięczna, tylumiesięczna, tysięczna, wdzięczna, wielomiesięczna, wielosettysięczna, wielotysięczna, wielusettysięczna, własnoręczna, współdźwięczna, zeszłomiesięczna, zręczna"

Kod:
http://www.rymy.eu/
Ostatnio zmieniony przez Raczej 2013-10-24, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  

JAHkub

Wysłany: 2013-10-24, 16:32   

Więc jednak kilka rymów da się wyszukać - chociażby za pomocą podanej strony www. Inną kwestią jest pytanie czy wszystko ma się rymować. Pisząc o naszym artyście zastanawiałem sięjednak o innych sprawach....

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2013-10-27, 15:13   

JAHkub napisał/a:
Więc jednak kilka rymów da się wyszukać - chociażby za pomocą podanej strony www. Inną kwestią jest pytanie czy wszystko ma się rymować. Pisząc o naszym artyście zastanawiałem sięjednak o innych sprawach....
no to rozwin te mysl ;)

JAHkub

Wysłany: 2013-10-29, 19:03   

Uważam, że teksty pisane na siłę lub zlecenie (więc pisane po to żeby były) nigdy nie będą porywały.

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2013-10-29, 19:46   

Nasze porywają bo idą z serca, tylko nie ma komu śpiewać :mrgreen:

JAHkub

Wysłany: 2013-11-07, 16:55   

Gdzieś na tym forum podziwiałem zdjecia wykonane kilka lat temu na których Lublinianka dopingowana była przez całkiem pokaźną liczbę najwierniejszych fanów. Co się stało że dziś nie ma komu śpiewać porywających pieśni? Jest plan żeby znów było głośno i zielono-biało-czerwono?

Odpowiedz do tematu