Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Lublinianka - Stal Kraśnik
Autor Wiadomość
Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2012-10-24, 13:33   Lublinianka - Stal Kraśnik

W najbliższą sobotę 24 października o godzinie 14 jest ostatnia okazja by zobaczyć w tym roku domowy mecz Lublinianki, w którym to będziemy podejmować zespół Stali Kraśnik. W ubiegły weekend minimalnie ulegliśmy liderowi z Tomaszowa Lubelskiego, teraz przyjdzie nam zagrać z outsiderem z Kraśnika. Także ze skrajności - w skrajność.

Trapiona problemami finansowymi i organizacyjnymi Stal gra w tej rundzie fatalnie mając na swoim koncie po 13 kolejkach jedno zwycięstwo i dwanaście (z reguły wysokich) porażek. Na wyjeździe spisują się wyjątkowo słabo, skąd jak dotąd zawsze wracali z tarczą, tracąc przy tym średnio 5 bramek na mecz. Nam w spotkaniach u siebie idzie przyzwoicie z bilansem 4 zwycięstw i 3 porażek.

Jeżeli kraśniczanie wywiozą z Lublina choćby punkt będzie to niespodzianka, ale na wygraną z pewnością będzie trzeba zapracować ciężej niż wskazuje niski kurs bukmacherski (1.17), tym bardziej że z powodu kartek i kontuzji nie przystąpimy do tej potyczki w optymalnym składzie.

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-25, 09:14   

Nasz ostatni oficjalny mecz ze Stalą Kraśnik odbył się całkiem niedawno, bo 5 miesięcy temu i miał dla nas bardzo nieciekawy przebieg. W ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski ulegliśmy im na Wieniawie aż 2 do 8. Teraz jest dobra okazja aby odegrać się za ten blamaż.

Dla równowagi wspomnę jeszcze o ostatniej domowej ligowej potyczce ze Stalą w ramach IV ligi (2010 rok), kiedy to u siebie pokonaliśmy przyszłego III-ligowca 1:0.

W obu drużynach od czasu wyżej wspomnianych spotkań zaszły duże zmiany. I mimo iż wynik jest sprawą otwartą, kibice Lublinianki nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż zwycięstwo, które poprawi nam jesienne nastroje po meczu w Tomaszowie ;)

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-25, 16:25   

Cytat:
Poukładam zespół nieco inaczej – mówi Dariusz Matysiak, tymczasowy trener III-ligowej Stali Kraśnik

Dlaczego zdecydował się pan poprowadzić seniorski zespół Stali? Drużyna jest czerwoną latarnią III ligi, a do końca rundy jesiennej zostało tylko dwa mecze.

Sytuacja zespołu jest rzeczywiście nie tylko bardzo trudna, ale wręcz dramatyczna. Poprosił mnie o to prezes Łach, bo zrezygnowano z usług trenera Wierzbickiego. To była sytuacja awaryjna jeśli tak mogę się wyrazić. Ja mam licencję trenerską na prowadzenie zespołów na tym poziomie rozgrywkowym, pracuję w tym klubie, wypadało więc pomóc. Od razu chciałem zaznaczyć, że umówiliśmy się, że pierwszym zespołem zajmuję się tylko do końca tej rundy. W Kraśniku i okolicach są trenerzy którzy mają stosowne uprawnienia i klub w trakcie przerwy zimowej będzie miał czas żeby znaleźć odpowiedniego szkoleniowca.

A może jednak warto byłoby sprawdzić się w roli trenera III-ligowej Stali w nieco dłuższej perspektywie czasu?

To nie dla mnie. Spełniam się w roli trenera grup młodzieżowych. Lubię uczyć gry w piłkę, bardzo cieszę się gdy widzę progresję umiejętności młodych zawodników. Z drużynami seniorskimi praca jest zupełnie inna.

Jak wrażenia po pierwszych treningach z pierwszym zespołem?

Niestety nie jest mi dane pracować ze wszystkimi, bo wielu zawodników jest kontuzjowanych. Nie obarczałbym jednak winą za to trenera Wierzbickiego. Po prostu część zawodników nie jest przygotowana na grę w III lidze. Kontuzje nie wynikają ze zbyt dużych obciążeń treningowych, a z tego, że wychodząc na plac gry piłkarze chcą dać z siebie jak najwięcej, a organizm jest do tego nieprzygotowany. Jak ktoś jest niewybiegany to o naciągnięcia, naderwania czy skręcenia nie trudno. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Trzeba w zimie potrenować bardzo mocno, regularnie i powinno być lepiej.

A coś w tych dwóch meczach które zostały jeszcze jesienią da się z tej drużyny wykrzesać?

Oczywiście to że zmienia się trener nie oznacza, że nagłej metamorfozy dozna też drużyna. Na pewno będę chciał zespół poukładać nieco inaczej niż mój poprzednik. Nie powiem że zagramy bardzo mocno defensywnie, ale w dużej mierze właśnie na ten element gry chcę zwrócić szczególną uwagę. Bardzo możliwe są też zmiany w składzie. Nie wiem czy na boisko nie wybiegnie jeden bądź dwóch juniorów, bo jak już wspominałem jest wielu kontuzjowanych zawodników. Ale tego bym się nie obawiał, bo jest kilku młodych chłopców z takimi umiejętnościami, że jak wyjdą na boisko to na pewno nie dadzą wielkiej plamy. W obu spotkaniach, i w sobotę na wyjeździe z Lublinianka i później u siebie z Orlętami Łuków, będziemy chcieli powalczyć o jak najlepsze wyniki.

Dariusz Matysiak jest trenerem drużyn dziecięcych w MUKS Kraśnik oraz zespołu juniorów starszych Stali Kraśnik. W przeszłości był już trenerem pierwszego zespołu Stali. Po koniec sezonu 2009/2010 powierzono mu dokończenie rozgrywek po zwolnieniu trenera Sławomira Adamusa, ale wybronić drużynę przed spadkiem do IV ligi się nie udało.
Paweł Bieleń - krasnik24.pl
http://www.krasnik24.pl/i...j-stali-krasnik

Lubliner
Lubliner

Klub: Lublinianka; AS Roma
Wysłany: 2012-10-25, 16:58   

Obyśmy tylko z tego "poukładania zespołu nieco inaczej" nie mieli kłopotów w sobotę

miki
Tylko KS Lublinianka

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2012-10-25, 17:24   

Lubliner napisał/a:
Obyśmy tylko z tego "poukładania zespołu nieco inaczej" nie mieli kłopotów w sobotę

Jeżeli zagramy na swoim poziomie bez olewania rywala to nie będzie żadnych problemów ze zwycięstwem.

Lubliner
Lubliner

Wysłany: 2012-10-25, 17:44   

Też mam taką nadzieję bo liczę, że przezimujemy z 21 oczkami

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-25, 20:14   

Zapraszamy na Wieniawę. Będzie grad goli!

Lubliner
Lubliner

Wysłany: 2012-10-25, 20:45   

Dlaczego tym razem nie można zapraszać poprzez Facebooka ?

Maniek
dawniej "Polityk"

Klub: KSL
Wysłany: 2012-10-25, 21:38   

bo nikt nie utworzyl wydarzenia.

Lubliner
Lubliner

Wysłany: 2012-10-26, 20:29   

Cholera jutro deszcz ze śniegiem zapowiadają, oby tylko mecz się odbył

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-26, 20:55   

Kto pamięta mecz ze Stalą x lat temu rozgrywany w śniegu i strasznym zimnie? Niestety wynik nie był wtedy korzystny ale zabawa na trybunach była przednia. Jutro powtórka z rozrywki, z tą różnicą że dopiszemy sobie 3 punkty ;)

Maniek
dawniej "Polityk"

Klub: KSL
Wysłany: 2012-10-26, 21:03   

ja pamiętam, 0-1 anatolij ławryszyn, 2006 rok.

Wujo

Klub: brak
Wysłany: 2012-10-26, 23:06   

Makary napisał/a:
Kto pamięta mecz ze Stalą x lat temu rozgrywany w śniegu i strasznym zimnie? Niestety wynik nie był wtedy korzystny ale zabawa na trybunach była przednia. Jutro powtórka z rozrywki, z tą różnicą że dopiszemy sobie 3 punkty ;)
to wtedy gdy mecz opzniony został o 20 minut i pojawiło sie nasze 1 zdjecie w gazecie?

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 06:10   

Tak.

pracownik66

Wysłany: 2012-10-27, 15:13   

1-0 Bramka dla nas w końcowych minutach meczu :spoko:

Odpowiedz do tematu