Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Lublinianka - Stal Kraśnik
Autor Wiadomość
miki
Tylko KS Lublinianka

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2012-10-27, 16:39   

Bardzo słaby mecz. Ja rozumiem, że trudne boisko, osłabienia, ale nie można tak grać. Stępień i Majewski dramatycznie słabo. Na plus chyba tylko Ligienza (bardzo ładna bramka) i Gąsior, który wprowadził trochę ożywienia po wejściu na boisko.

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2012-10-27, 18:16   

Słaby mecz, to był ze Stalą Sanok. Główne składniki dobrego meczu:

- emocje
- dramaturgia
- zaangażowanie KSL
- ładne bramki
- zwycięstwo KSL

Większość z tych czynników dzisiaj się pojawiło. Wiadomo, że rywal był słaby i można było wymagać więcej ale niesamowicie kapryśna aura zrobiła swoje. Wydaje mi się, że gdyby stan boiska był normalny, to wygralibyśmy wyżej i sklecilibyśmy więcej składnych akcji. Zobacz, że dzisiaj było trochę niespodzianek w lidzie i niewątpliwie pogoda była ważną zmienną w tym całym zamieszaniu. Także ja chcę pochwalić drużynę i poproszę o nie mniejszą ambicję w ostatnim meczu w Chełmie.

Tylko Panowie, łapiecie trochę za dużo niepotrzebnych żółtych kartek.

Maniek
dawniej "Polityk"

Klub: KSL
Wysłany: 2012-10-27, 18:24   

w 100% zgadzam się z Mikim, gry nie było wcale, poziom przesłaby, a i z ta dramaturgia bym nie przesadzał, bo Marcin Zapał nudził się setnie w bramce i pytanie brzmiało - na poczatku "kiedy strzelimy", a potem "czy w ogole strzelimy".

Lubliner
Lubliner

Klub: Lublinianka; AS Roma
Wysłany: 2012-10-27, 18:27   

Słaby styl to jedno i trzeba coś z tym zrobić w przerwie zimowej, ale w tej chwili najważniejsze jest, żeby uciułać jak największą liczbę punktów

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 18:29   

Nie sztuką jest wygrywać gdy drużynie idzie. Dramaturgii chyba każdy może się doszukać, szkoda że głównie z udziałem sędziego. Ale dla mnie liczy się zwycięstwo i to że widać, że drużynie na nim zależy. Dla mnie to jest ważniejsze niż koronkowe akcje zakończone remisem czy porażką i niedyspozycja dwóch-trzech graczy.

Dziennik Wschodni napisał/a:
W starciu z ostatnią w tabeli Stalą Kraśnik długo męczyła się Lublinianka-Wieniawa. - Brak kilku podstawowych zawodników nie będzie problemem. Boję się o podejście do tego meczu - mówił na łamach Dziennika Wschodniego trener zespołu z Lublina Marek Sadowski.

Trochę racji miał, ale ekipie z Kraśnika mocno sprzyjała też aura, bo po opadach deszczy i śniegu boisko na stadionie przy ul. Leszczyńskiego było w kiepskim stanie.

A na takiej murawie znacznie łatwiej się bronić. Podopieczni Dariusza Matysiaka, który kilka dni temu zastąpił Krzysztofa Wierzbickiego byli blisko sprawienia niespodzianki, ale w 84 minucie stracili gola po strzale Adriana Ligienzy.

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 18:31   

Kurier Lubelski napisał/a:
Straszne męczarnie z ostatnim zespołem w tabeli przeżywała Lublinianka. - Tak było. Piłkarze Stali Kraśnik przyjechali się bronić, a było im o tyle łatwiej, że nasze boisko po opadach deszczu ze śniegiem było w fatalnym stanie - mówi Marek Sadowski, trener Lublinianki. - Najważniejsze jest jednak kolejne zwycięstwo - dodaje Sadowski.

Jedynego gola spotkania zdobył w 84 min Adrian Ligienza. Wcześniej gospodarze byli bliscy strzelenia dwóch goli, ale gości ratowała przed stratą gola... kałuża. - Mieliśmy kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, lecz może z wyjątkiem tych dwóch, nie były to stuprocentowe okazje. Długo kruszyliśmy mur Stali, aż w końcu się udało - zdradza Sadowski.

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-10-27, 18:35   

trudno żeby nie było zaangażowania skoro na boisku leży kasa (premie meczowe). a tu nie chodzi nawet o styl tylko o jakikolwiek poziom gry. przecież gdyby nie Ligienza to zremisowalibyśmy ten mecz i co wówczas?

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 18:43   

Za remis też jest premia i to nawet teoretycznie bardziej opłacalna, bo tylko 2x mniejsza mimo trzykrotnie mniejszej ilości punktów. Poza tym jednak były mecze w których widziałem dużo mniej zaangażowania, a kasa leżała taka sama. Ligienza przyznaję był dzisiaj najlepszy na boisku, ale jest częścią drużyny więc nie wiem dlaczego gdybać co by się działo bez niego?

Chociaż sam liczyłem na jakieś 3-4:0 i gładką grę, to na pewno akurat za mecz w takich okolicznościach zawodnicy zasłużyli na coś więcej niż głównie krytykę.

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-10-27, 18:50   

hmmm, no z tego co napisałeś wynikać by mogło, że piłkarze bez zaangażowania są w stanie zarobić łatwą kasę za remis i trzeba im bić brawo za to, że walczą o zwycięstwo, bo to tylko dwa razy większe pieniądze. trochę to absurd.

ligienza jest częścią drużyny, ale gdy możemy liczyć tylko na strzał z dystansu jednego z zawodników jako metodę na grę to coś jest nie tak.

ja wiem, że warunki były trudne i łatwiej się na takim boisku bronić, ale powtarzam - to już nie pierwszy raz kiedy w naszej grze jest zero kreatywności. z Kraśnikiem wygrać było po prostu trzeba, zrobiliśmy to - nie widzę powodów do zachwytu.

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 18:53   

Zachwytu nie ma, jest reakcja na przesadzoną krytykę. Ale widocznie z trybun optyka jest inna niż z budki ;)

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 19:44   

Nie sądzicie, że były dzisiaj przesłanki do odwołania meczu? W moim mniemaniu tak ponieważ stan boiska prawdopodobnie wypaczył rezultat spotkania. W zasadach nie ma zbyt precyzyjnych przepisów w takich sytuacjach. Przykładowo dzisiejsze mecze Wisły Puławy czy Budowlanych Lublin zostały przełożone.

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-27, 20:04   

Cytat:
Minimalna przegrana w Lublinie
Lublinianka 1:0 Stal Kraśnik
bramka: Ligienza 84’

Stal: Kurzępa - Tchórz, Horodetskyi, Nowicki, Wojtaszek, Shpikula, Leziak, Mietlicki, Rusiecki, Wereski (84’ Drąg), Staszczak.

Mecz był rozgrywany przy opadach śniegu, a potem deszczu. Boisko było grząskie i miejscami stały kałuże. W 2 minucie Lublinianka mogła wyjść na prowadzenie, jednak piłka zatrzymała się w kałuży na samej linii bramkowej Karola Kurzępy, bramkarza kraśnickiej Stali, ale uratował sytuację Arkadiusz Staszczak, wybijając ją. Do przerwy goście utrzymali wynik bezbramkowy. W drugiej połowie zawodnicy Stali Kraśnik grając z wielką ambicją utrzymywali wynik remisowy i dopiero w 80 minucie spotkania sędzia wskazał na rzut karny dla Lublinianki, po chwili zmienił decyzję na rzut wolny z przed pola karnego. Ligienza posłał piłkę po długim słupku i dał prowadzenie lubelskiemu zespołowi 1:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Chociaż ostatnie kilka minut meczu gospodarze grali w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla jednego z ich piłkarzy. Stal zagrała jedno z lepszych spotkań w tej rundzie, grając ambitnie i nieustępliwie. Należy odnotować debiut Patryka Nowickiego, juniora starszego, który rozegrał całe spotkanie na pozycji środkowego obrońcy u boku Vitalija Horodetskyego i spisał się bardzo dobrze. Szkoda tej straconej bramki, z przebiegu gry bardziej sprawiedliwy byłby remis. Ostatni mecz Stal rozegra w Kraśniku 4 listopada w niedzielę o godzinie 11:00, a jej rywalem będzie zespół łukowskich Orlat.

http://www.stal.krasnik.info/index.php?id=1834

Z tym "sprawiedliwym" remisem to trochę ich poniosło. Ale niech im będzie na zdrowie i niech zdobędą jeszcze jakieś punkty w tym sezonie.

Makary
88888888

Wysłany: 2012-10-28, 00:26   

Cytat:
Dariusz Matysiak nowym trenerem Stali Kraśnik

Dariusz Matysiak został trenerem Stali Kraśnik. Nowy szkoleniowiec zadebiutował w dzisiejszym spotkaniu z Lublinianką Wieniawa.

Stal Kraśnik poprowadził w dzisiejszym spotkaniu w Lublinie nowy szkoleniowiec. Miejsce Krzysztofa Wierzbickiego zajął Dariusz Matysiak.

Stal była bliska zdobycie punktu, a my poprosiliśmy nowego trenera o komentarz. - Patrząc przez pryzmat wcześniejszych wyników Stali ten dzisiejszy wydaje się być dobrym, choć oczywiście to wciąż nie jest wygrana czy choćby remis - podsumował Krzysztof Wierzbicki.

- Dziś troszeczkę inaczej zmotywowałem zespół, zagraliśmy agresywnie i pewnie w obronie. Bardzo dobrze zagrał Kurzępa i Horodeckij, który naprzeciw defensorów z Lublina zagrał wręcz po profesorsku. Dobrze radzili sobie z przodu Wereski i Rusiecki. Dzisiejsza postawa drużyny jest również oczywiście wynikiem pracy trenera Krzysztofa Wierzbickiego - dodał.

- Wprowadziłem dziś do gry dwóch juniorów z czego też jestem zadowolony. W pozostałych meczach rundy będe się starał wprowadzać kolejnych wychowanków, także w Pucharze Polski - kontynuował.

- Lublinianka oczywiście prowadziła grę, lecz my skutecznie jej przeszkadzaliśmy. Można powiedzieć że pomagała nam też aura, ponieważ po jednej z akcji gospodarzy piłka zmierzająca do bramki stanęła... w kałuży. My nie mieliśmy może stuprocentowych sytuacji, ale oddaliśmy kilka kąśliwych strzałów na bramkę.

Dariusz Matysiak ocenił także sytuację po której padł gol dla gospodarzy. - Arbiter podyktował rzut karny, który po konsultacji z liniowym "wyciągnął" przed linię pola karnego. Trwało to chwilę, przez co w nasze szeregi wdało się pewne rozluźnienie i być może m.in. przez to niestety straciliśmy bramkę - powiedział trener.

Szkoleniowiec wierzy w swój zespół i z optymizmem patrzy przyszłość. - We wtorek udajemy się wraz prezesem Stali do burmistrza. Chcemy porozmawiać na temat kraśnickiej piłki, nie tylko Stali lecz także MUKS-u, którego młodzi zawodnicy mogą zasilić Stal. Jesteśmy dobrej myśli - zakończył.

Trener Dariusz Matysiak zajmował się ostatnio szkoleniem młodzieży w kraśnickiej Stali. W sezonie 2009/2010 pracował już z pierwszym zespołem po tym, jak z klubu odszedł Sławomir Adamus.

Podkarpacielive
http://www.podkarpacieliv...li_krasnik.html

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-10-28, 02:49   

no wlasnie dosc niejasne sa te przepisy z odwolaniem meczu. ja jadac na stadion myslalem ze pewnie sedzia odwola, ale w sumie murawa sie trzymala calkiem przyzwoicie i mysle, ze sedzia bez trudu sie wybroni, zwazywszy ze dzis w Belchatowie grali sobie na sniegu.

kac
szklanym okiem...

Klub: LubliniankaKS
Wysłany: 2012-10-28, 07:18   

Maniek napisał/a:
ze dzis w Belchatowie grali sobie na sniegu.

nie porównuj podgrzewanej murawy z ekstraklasy do naszej :) Dziwię się że sędzia nie odwołał meczu. Zakładam że z boiska po wczorajszym i dzisiejszym meczu drugiej drużyny nic nie zostanie. Nawet Wisła z Puław przełożyła mecz oraz Budowlani Lublin.

Odpowiedz do tematu