Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego Stowarzyszenie Sympatyków Lublinianki?
Autor Wiadomość
LubliniankaKlub: Lublinianka
Wysłany: 2012-12-26, 18:56   Dlaczego Stowarzyszenie Sympatyków Lublinianki?

Często słyszymy pytanie - po co Wam Stowarzyszenie - przecież to tylko problem.

Owszem, Stowarzyszenie jest trudną formą organizacyjną, wymagalna jest pełna księgowość, raportowanie, ciągła kontrola. Jednakże dzięki tej formie "Klubu Kibica", mamy pewne możliwości, przywileje, z pewnością większe niż osoby niezrzeszone.-Mamy prawo do informacji
Prawo daje organizacjom społecznym narzędzia pozwalające kontrolować każdą z władz – ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Jednym z takich narzędzi jest Ustawa o dostępie do informacji publicznej. Statystyczny "Nazwiskowski", argumentujący się jedynie ciekawością, ma mniejsze szanse na prawie do informacji niż Stowarzyszenie wnioskujące, zgodnie z wykazanym "interesem publicznym".

-Mamy siłę Stowarzyszenia
Kodeks postępowania administracyjnego daje Stowarzyszeniu prawo możliwości kontroli w stosunku do władzy wykonawczej, występowania z wnioskiem o wszczęcie postępowania oraz o dopuszczenie do niego, pod warunkiem oczywiście, że Stowarzyszenie wykaże ważny interes społeczny, a sprawa mieści się w celach statutowych "Niezłomnych".

-Mamy możliwości
Warto wspomnieć że Stowarzyszenie jako organizacja pozarządowa ma pewne uprawnienia zapisane w ustawach referendalnych – Ustawie o referendum lokalnym oraz Ustawie o referendum ogólnokrajowym, co daje nam szerokie uprawnienia zabierania głosu w ważnych dla Stowarzyszenia, naszej społeczności - sprawach. Min. Stowarzyszenie ma prawo wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia lokalnego referendum w sprawie dla nas istotnej.

-Mamy siłę przebicia!
Dzięki nakazowi publicznym nadawcom „umożliwiania obywatelom i ich organizacjom uczestniczenia w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej”, nasze stowarzyszenie posiada możliwość starania się o udział w debatach w mediach publicznych.


Nie raz z tych praw korzystaliśmy min. publikując oświadczenia i stanowiska w ważnych sprawach dla Lublinianki, interweniowaliśmy i walczyliśmy o byt Lublinianki na sportowej mapie Polski. Jako Stowarzyszenie byliśmy zapraszani do publicznych debat min. z Prezydentem Miasta jak i Radą Dzielnicy Wieniawa (w obrębie której leżą tereny sportowe Lublinianki) czy innych medialnych wystąpień.

Dzięki naszemu zaangażowaniu udało się uratować "Lubliniankę" na jej największym życiowym zakręcie. Klub jest obecnie profesjonalnie zarządzany, sportowo osiąga sukcesy. Postawiono na pracę z młodzieżą, uzyskano awans do III-ligi.

Współzorganizowaliśmy wiele imprez sportowych min. 90-lecie "Lublinianki", turniej na Globusie, turnieje dla młodzieży czy mecze przyjaźni z Piłkarzami, zakończenia sezonu.

Prowadzimy amatorską stronę internetową poświęconą Lubliniance ( www.Lublinianka.net ) oraz forum dyskusyjne ( http://forum.Lublinianka.net )

Przeprowadziliśmy liczne akcje remontowo - społeczne na terenie dzielnic Wieniawa, Śródmieście i w okolicy Stadionu przy ul. Leszczyńskiego.

Działamy dla rozwoju sportu i edukacji w Lublinie.

Warto w tym miejscu podkreślić:

Stowarzyszenie Sympatycy Lublinianki „Niezłomni” działa na podstawie ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o Stowarzyszeniach ( Dz. U. Nr 20, poz. 104 z późniejszymi zmianami) i posiada osobowość prawną.

Stowarzyszenie Sympatycy Lublinianki „Niezłomni” jest niezależne od organizacji politycznych, gospodarczych oraz religijnych.

Działalność Stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej ogółu członków


O naszych celach statutowych (statucie) - przeczytacie tutaj: http://www.Lublinianka.net/web/dzialalnosc/Jeżeli interesuje Was wolontariat, praca w ciekawym, ambitnym zespole, chcecie zrobić coś dla innych, a także dla siebie - dołączcie do stowarzyszenia!

Jak dołączyć? Deklaracja członkowska na dole tej strony: http://www.Lublinianka.net/web/dolacz/
O składkach, wpisowym tutaj: http://www.Lublinianka.net/web/wspomoz/
Deklarację członkowską oraz informację o wpłacie - wpisowe, składki za okres x-x (nie trzeba załączać dowodu wpłaty) wysyłamy tutaj: http://www.Lublinianka.net/web/kontakt/ (można wysłać internetowo, jednak przy najbliższej okazji należy dostarczyć oryginał deklaracji członkowskiej do siedziby Stowarzyszenia (pocztą) lub do Budki Spikerskiej podczas spotkań rozgrywanych na ul. Leszczyńskiego).
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo