Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kfak
2011-09-12, 22:07
Norweska inwestycja
Autor Wiadomość
kfak
Tylko KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2010-02-17, 15:07   

Ale nie wiem co Ty taki dociekliwy jesteś, co jest w tym nieprawdopodobnego? Są informacje o spotkaniach (vide spotkanie w Ratuszu) na które moze przyjsc kazdy chetny wiedzy i co ma energie do dzialania ratowania Lublinianki.
Zresztą 90% jest na naszej stronie www.Lublinianka.net

Cytat:
Na wczorajszym spotkaniu kibiców Lublinianki (wspomaganych przez Adama Piekutowskiego, Wojciecha Josicza, Zbigniewa Grzesiaka oraz radnego Marcina Nowaka) z zastępcą prezydenta Krzysztofem Żukiem (...)

Forum to nie jest miejsce zeby referowac te spotkania, dlatego nie ma np Siwy ochoty odpisywać na tego typu rzeczy. Złości nas to bo musimy poświęcać czas na klikanie w klawiaturę, zamiast coś robić pożytecznego.
A ktoś zamiast być na spotkaniu, woli siedzieć przed ekranem monitora i sobie to w kapciach poczytać.
Dlatego proszę czekać na efekty i podpowiadać, szczególnie rozwiązania prawne, sponsorzy itd. - bo bez pieniędzy ani rusz.

Napiszę jednak kilka uwag (po za newsem ktory jest na stronie glownej)

Byłem na spotkaniu w Ratuszu,
Adam Piekutowski, Radny Nowak i "spółka" podjęli stosowne kroki do zabezpieczenia przyszłosci Lublinianki. Jednocześnie jest duże wsparcie od miasta by pozbyć się Norwegów którzy nic nie robią, a Klub i poziom sportowy idzie w ruinę.

Adam Piekutowski przedstawił kilka ważnych informacji na temat podjetych kroków i zaproponował spotkanie fanom Lublinianki w celu poznania szczegółów, współpracy i współdziałania.

Jest szansa na lepsze jutro dla Lublinianki przy współpracy wszystkich.

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2010-02-24, 13:19   

Norwegowie chcą miliona Euro odszkodowania tytułem strat poniesionych na "inwestycję".

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2010-02-24, 13:30   

Poniesionych strat na "inwestycje" :D Czy ktoś tu z obecnych widział jakąś inwestycje? :mad:

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2010-02-24, 13:43   

Widziałem świecący baner reklamowy "Lublinianka SSA" na wejściu do pawilonu klubowego ;)

Norwegowie na pożegnanie powinni dostać solidnego kopa, a nie milion Euro, ale widzę, że miasto coś zaczyna mięknąć, a to znaczy że umowa została niekorzystnie dla nas i Lublina sformułowana. A skoro tak, to osoba odpowiedzialna za tą umowę i ją parafująca w imieniu miasta powinna zapłacić rekompensatę własnym majątkiem. Tak więc Pruszkowski z Wojciechowskim niech opuszczają swoje domy i samochody i niech spieprzają na fiordy bo w moim mieście są oni persona non grata.

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2010-02-24, 14:21   

jak do tej pory nasze glupie prawo jest takie ze urzednicy panstwowi nie ponosza winy pienieznej za swoje bledy

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2010-02-24, 14:26   

To że będą chcieli $ było wiadomo już od roku albo i wcześniej. Sam M.Szarecki zapowiadał takie kroki gdy był jeszcze prokurentem. Całe to postępowanie tego "inwestora" zmierza właśnie do tego aby odzyskać jak najwięcej $, które musiał przekazywać na klub. Dlatego pewnie przestał płacić czekając aż miasto wypowie umowę a nie on sam zrezygnuje.

Niestety pewnie nie wycofa się z Wieniawy dobrowolnie a kub będzie trzeba budować od zera.

Moderczybobr
Morderczybobr

Klub: Lublinianka/Partizan
Wysłany: 2010-02-25, 12:52   

Budowac od zera? Przeoczylem cos? Jak narazie lezymy i kwiczymy jak sie od na sodpiepsza norwedzy bedziemy tylko lezec. Tylko ze paradoksalnie to nasza jedyna szansa zeby za pare lat nie chodzic na mecze z Konopnica albo czyms podobnym

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2010-04-23, 10:29   

Gazeta Wyborcza: Pat po norwesku. Oni nie chcą nam oddać Lublinianki

Miasto gorączkowo szuka sposobu na odzyskanie stadionu Lublinianki. Dzierżawiący teren Norwegowie nie kwapią się, by go oddać, a urzędnicy mają kłopoty, by się z nimi skontaktować.

- Sytuacja jest patowa - przyznaje Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. Właśnie on jesienią ubiegłego roku uderzył pięścią w stół i oświadczył, że ratusz wypowie Norweskiej Grupie Inwestycyjnej zawartą w 2002 r. 30-letnią umowę dzierżawy terenów przy ul. Leszczyńskiego. Obiecywali bardzo dużo: stadion na 14 tys. miejsc, z częściowo krytą trybuną, hotel, a także centrum rozrywkowe sąsiadujące z wielkim trawnikiem w części, gdzie był kirkut. Żadnej z obietnic nie spełnili, a stadion Lublinianki jest w jeszcze gorszym stanie niż osiem lat temu.

Okazuje się jednak, że niełatwo wypowiedzieć umowę. W lutym na adres Sportowej Spółki Akcyjnej Lublinianka trafiło z ratusza pismo zawiadamiające o wypowiedzeniu. Ale bezpośrednio z norweskimi właścicielami spółki nie udało się skontaktować. Komunikacja na linii urząd miasta - Norwegowie odbywa się za pośrednictwem prawnika Mariusza Szareckiego, byłego prokurenta spółki, który w Krajowym Rejestrze Sądowym figuruje jako jej prezes.

Całość: http://lublin.gazeta.pl/lublin/

siwy

Wysłany: 2010-04-23, 15:00   

troche podobna sytuacja jest ze szkieletem na czubach miasto juz chyba dwa lata toczy spory sdowe z wlochami i nic nie moze zrobic
to po prostu jest chore na szarego obywatela komornik szybko wsiadzie na dlugi takich firm nie moze

xszwedox
VEGAN WARRIOR

Klub: KS LUBLA
Wysłany: 2010-04-25, 10:48   

siwy napisał/a:

to po prostu jest chore na szarego obywatela komornik szybko wsiadzie na dlugi takich firm nie moze

WORD

jakbym sobie postawil w centrum osiedla budynek bez zgody to raz dwa wjechala by policja, budynek bylby rozjechany i po ptakach, jak widac z firmami tak to nie dziala i skurwysyny moga sie bawic w " kotka i myszke " przez dlugi czas.

tam jest dobry tekst o inwestowaniu norwegow i ze teraz chca odzyskac te pieniadze i dalej inwestowac...ja sie pytam w co oni zainwestowali? w to ze stadion jak mocniej zawieje to sie zawali czy w sama druzyne ktora jest na skraju A klasy?

wypierdalac z nimi i tyle w temacie, pierdola sie z nimi jak z dziwka w tancu, nie wiem jakie miasto ma mechanizmy prawne zeby to wkoncu zakonczyc ale jesli ich nie ma to kpina.
Prawnicy chyba biora pape za free, bo nawet ja widze ze w tamtym miejscu nie ma stadionu na 14 tysi, brak centrum handlowo-rekreacyjnego. Oczywiscie problem " gminy zydowskiej " - jakby norwegowie chcieli tak bardzo inwestowac to by sie poprostu dogadali, podsypali by gdzie trzeba i rabin wyrazil by zgode. Jesli tam sa szczatki ludzkie to spokojnie mozna by je przeniesc w lepsze miejsce bo nie oszukujmy sie, to jest z dupy - nikt o nim nie pamieta, nie odwiedza zmarlych itd

wieniawa

Wysłany: 2010-04-25, 11:25   

Sprawa Lublinianki ruszy do końca kwietnia? (2010-04-24)

Norwescy dzierżawcy terenów Lublinianki szukają wyjścia z sytuacji. Tak zapewnia Mariusz Szarecki, przez którego kontaktuje się z nimi urząd miasta.

Fot. Rafał Michałowski / AG
Wczoraj opisaliśmy pat wokół sprawy odzyskania przez miasto terenów Lublinianki. Ratusz, który w lutym przekazał sportowej spółce prowadzącej klub pismo o wypowiedzeniu umowy, chce nakłonić jej norweskich właścicieli, by nie czekali z wydaniem terenu pół roku, co umożliwia im prawo.

Pisaliśmy również o Mariuszu Szareckim, który w przeszłości reprezentował Norwegów. Przygotowując tekst nie udało nam się z nim skontaktować. Wczoraj sam zadzwonił do "Gazety".

- Nie ukrywam się i nie uchylam się od odpowiedzialności za dotychczasowy przebieg inwestycji - zapewnia Szarecki. Norwegowie obiecywali budowę stadionu na 14 tys. miejsc, z częściowo krytą trybuną, hotelu, a także centrum rozrywkowe sąsiadujące z wielkim trawnikiem w części, gdzie był kirkut. Nic z tego nie powstało.

- Nie zawsze z winy inwestora - komentuje Szarecki, bo protest wobec planów Norwegów zgłaszała warszawska gmina żydowska.

Twierdzi również, że nigdy nie był prezesem sportowej spółki akcyjnej Lublinianka. - Prezesem zawsze był Jens Thormod Sikkeland. Ja byłem prokurentem, ale we wrześniu złożyłem dymisję - prostuje Szarecki.

Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina zapowiedział, że miasto może się zwrócić do windykatora, by podjął działania wobec Szareckiego, który reprezentował spółkę. Nie spłaciła ona bowiem już ponad 200 tys. złotych zaległych opłat za dzierżawę terenów i podatków.

Co dalej z Lublinianką? Szarecki, który przyznaje, że na prośbę urzędu miasta kontaktuje się z Norwegami, choć już nie jest pracownikiem spółki, twierdzi, że wiele może wyjaśnić się do końca kwietnia.

- Na przekazaną przeze mnie prośbę urzędu miasta o skrócenie okresu wypowiedzenia umowy dzierżawy, Norwegowie poprosili o czas do namysłu. Odpowiedzi udzielą do końca miesiąca - uważa Szarecki. Tłumaczy, że inwestor potrzebuje tego czasu, by znaleźć wyjście z sytuacji.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

xszwedox
VEGAN WARRIOR

Klub: KS LUBLA
Wysłany: 2010-04-25, 14:05   

Szarecki wyczytal ze go scignal i prosze odrazu kontakt udalo sie nawiazac

ale chuje waly kreca, nie mam pytan

Radzik

Klub: ...
Wysłany: 2010-04-26, 07:45   

Jens Thormod Sikkeland - nie wiem czy to ta osobę znalazłem ale zdaje mi się, że to ta. Lipa z norweskim u mnie ale chyba ok informacje ;)

http://www.proff.no/proff...Skaug&id=221215

Daglig leder - menadżer
Styrets leder - przewodniczący
Styremedlem - dyrektor
Varamedlem - zastępca
Innehaver - właściciel

jego spółki "T2 Thormod Sikkeland", adres Pennestrøket 8 C/O Byrå 17 AS, 1850 Mysen - dane z 29.09.2008 - pod tym adresem mieści się kilka spółek, w których jest dyrektorem lub menadżerem.

Jeszcze taki adres znalazłem i nr telefonu
Rådyrveien 37, 1850 Mysen
69 89 00 49

siwy

Wysłany: 2010-04-26, 09:40   

szczerze mowiac to po co szukac wystarczy by miasto poszlo do sadu rejonowego tam w akcie zalozycielskim sa wszystkie adresu udzialowcow prezesa i powinien byc adres osoby reprezentujacej spolke jesli szarecki tam widnieje a nie jest prokurentem to spolka powinna dostac kare za brak zmiany w rejestrze sadowym

dario
pzpn

Klub: ks
Wysłany: 2010-05-05, 12:27   

Stadiony w Lublinie i tekscik o Lubliniance
http://lublin.gazeta.pl/l...?fbc_channel=1#{%22id%22%3A0%2C%22sc%22%3A%22http%3A%2F%2Fwww.connect.facebook.com%2Fxd_receiver_v0.4.php%22%2C%22sf%22%3A%22fbfanIFrame_0%22%2C%22sr%22%3A2%2C%22h%22%3A%22iframeOuterServer%22%2C%22sid%22%3A%220.273%22%2C%22t%22%3A0}[0%2C%22iframeInnerClient%22%2C%22setCanvasHeight%22%2C%220px%22%2Cfalse]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach