Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Temat ideologiczno-polityczny
Autor Wiadomość
kfak
Tylko KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2011-03-10, 08:11   

choć najmadrzejszy to raczej na pewno nie jestem, ale sam mam kilka swoich pomyslow, postaram się je przedstawić w punktach, może kogoś natchną:

1.zdecydowanie wprowadzic reforme KRUS i ZUS, zmniejszyc zus dla malych przedsiebiorstw.
2.wywalic smieszny socjal ktory kosztuje a "cale nic" pomaga, niech bedzie dostepny dla naprawde potrzebujacych - typu becikowe.
3. specjalne strefy ekonomiczne by tworzyc dzielnice przemyslowe (back to the past) i umozliwic funkcjonowanie fabrykom z niskim podatkiem - byle by tylko ludzi zatrudniali - zmniejszy sie bezrobocie.
4. specjalne programy zwalniajace czesciowo z podatku dla polskich firm zatrudniajacych X osob (do zastanowienia ile to ma byc)
5. podatek - im mniej zarabiasz, tym mniej placisz. proste.
6. przestac lozyc kase na politykow (dotacje dla partii) - zobaczcie na Palikota, tutaj wyciaga lape po kase, ale z drugiej strony robi to prawidlowo - nie czerpiac kasy z budzetu. No bo i dlaczego partie maja dostawac kase od nas wszystkich?
7. w centrach miast ruch jednokierunkowy, parkowanie platne po obu stronach jezdni, tym ktorzy nie potrafia zaparkowac - mandacik 200pln (zatrudnic wiecej straznikow miejskich, ktorzy sami na siebie zarobia), dodatkowo ograniczy to korki w miescie i zmniejszy falę podjezdzania autem "do urzędu na 3piętro do pokoju 302") - zmniejszy to korki zarowno w centrum jak i na przelotowkach, usprawni komunikację miejską, która stanie się atrakcyjniejsza i moze wkoncu zacznie na siebie zarabiac?
8. likwidacja renty alkoholowej - zapiłeś się mając rentę?- Twój problem - zostajesz wezwany na badania, specjalnymi testami się sprawdza kiedy delikwent ostatnio wypił - pstryk, pił na rencie - renta pa pa.
9. opodatkować kościoły(wszystkie) (kurcze! Kosciol jest najwiekszym posiadaczem ziemskim w Polsce! ma wiecej niż Polska) - ktoś chyba za to powinien płacić? niby dlaczego ja mam za swoje płacić, a kościół nie?
10. skończyć z durnymi wydatkami państwa/miast związanymi z wyborami - Prezydenckie w tym samym czasie co parlamentarne i senackie, w jednej turze, z tymi zmianami proponowanymi przez PO - żeby głosować na człowieka, a nie na partię.

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2011-03-10, 10:08   

po pierwsze to nie bylo do ciebie
po drugie zadny z twoich punkktow nie ma wplywu na wzrost cen w sklepie dla tego nie bede sie do nich odnosil
wspomne tylko w sprawie 10 pkt ze kadencja prezydenta nie trwa tyle samo co sejmu dodatkowo (wiec jest to poprostu demagogia) dla tego punktu trzeba by zmienic konstutucje i wiekszosc innych przepisow poniewaz albo zabraniasz skrocenia sejmu albo odbierasz inne prawa prezydenta w sprawie rozwiazania sejmu proponujac rozne wybory w tym samym czasie itd

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-03-10, 10:29   

siwy napisał/a:
zadny z twoich punkktow nie ma wplywu na wzrost cen w sklepie dla tego nie bede sie do nich odnosil
moim zdaniem ma bo wplynie to na sztuczne windowanie cen, obnizy czas(pieniądz)transportowy i usprawni to ostatnie, a to jest głownym kosztem do odbiorcy, drugim glownym kosztem jaki ponosi odbiorca koncowy jest marza opodatkowana tyle razy, ilu posrednikow.
To samo tyczy się rolnictwa i transportu, cen oprysków, nawozów itp.

Z sejmem - oczywiscie masz racje, liczylem sie z tym.

Nastepna sprawa ktora mi przyszla do glowy to zaprzestanie pakowania kasy w uczelnie (placenie za studenta).
i to co może wpłynąć na koszty żywności, to wspieranie rolnictwa, (ale to też musi być skądś finansowane, a skąd jak nie z naszych podatków?) - więc może zaprzestając obrotu fikcyjnego kasą która i tak wróci, a za tem generowaniu kosztów - dajmy ludziom na wsi spokój, by mogli sami pracować, i żeby nie opłacało się żeby ziemia niezaoraną była. (a mam wrażenie że w tej chwili tak jest).

siwy

Wysłany: 2011-03-10, 11:35   

http://pl.kapihospital.com/ to specjalnie dla ciebie

jak bym cie widzial za kilka lat :fucku:

co do reszty nie zapomnij np ze koszty cukru lub chleba ksztaltuja w wiekszosci rynki swiatowe i europejskie czy widzisz tak mozliwosc ze w europie kilo cukru kosztuje 5 zl a w polsce 3 ja nie widze takiej mozliwosci w obecnych czasach musimy patrzec na ceny globalnie a nie tylko krajowo jedynie co panstwo moze zrobic to chwilowo powstrzymac wzrost lub spadek cen na dluzszy okres tego sie nie da czego przykladem niech bedzie ostatnia interwencja panstwa w sprawie skupu zywca wieprzowego panstwu na chwile udalo sie podniesc cene poprzez interwencyjny skup a w tym samym czasie polske zalala wieprzowina tansza z zagranicy

pamietajcie ze wiekszosc europy ma wspolny rynek i ciezko jest jednemu panstwu wplywac na ceny podstawowych artykulow spozywczych albo mamy wolny wspolny rynek albo wracamy do izolacji sterowania centralnego i cel granicznych

a to ze zarabiamy za malo w porownaniu do cen to jest prawda oczywista ale w obecnym czasie trzeba sterowac zarobkami a nie cenami
nie bede sie odnosil do wiekszosci twoich propozycji bo sa dla mnie populistyczne i zajely by za duzo miejsca (w wiekszosci sie z nimi nie zgadzam) chyba ze koniecznie chcesz to to zrobie

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-03-10, 12:57   

co do pierwszej części to mam tą samą interpretację jak Ty w drugiej części do moich wypocin - to jest tylko forum, nie da się streścić wszystkiego od A do Z. więc to tylko punkty, z którymi i Twoimi komentarzami trudno się nie zgodzić.

Opisz może tylko punkty z którymi się nie zgadzasz i uważasz za populistyczne i jak możesz to spróbuj to krótko zinterpretować.

Piotrek Tomek

Klub: Wisła Puławy
Wysłany: 2011-03-10, 21:14   

Nie jestem może wielkim ekspertem, ale uważam, że rząd powinien ułatwić młodym ludziom, którzy skończyli studia znaleźć pracę w Polsce, która będzie zapewniała im godziwe życie i jakaś nagrodę za skończone studia. Uprościć rożnego rodzaju zakładania działalności gospodarczej itp. Zwolnić młodych ambitnych od podatków i kosztów, które ponoszą przedsiębiorcy.
Co do kolejnych rzeczy. Zawiesić podatki pośrednie tj np akcyzę na paliwo. Niestety mamy największą akcyzę na paliwo w Europie, co skutkuje takimi cenami na stacjach nie innymi.

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-03-11, 12:05   

Piotrek Tomek napisał/a:
Niestety mamy największą akcyzę na paliwo w Europie
e? jestes pewny? do tej pory slyszalem ze nie najwieksza, a paliwo mamy najtansze w ue.

Rzad powinien pomoc mlodym ludziom dajac zawód, a nie produkując kolejne zajebiste kierunki studiów, które nie dają młodym pracy - ślepy zaułek. "idz na studia bedziesz bezrobotnym wyksztalciuchem" - do tego doszlo, a za te studia placa i rodzice(utrzymuja dzieci) + my - wszyscy obywatele.
bez sensu. a jak przychodzi co do czego, to sie okazuje ze facet ktory jezdzi walcem zarabia 5-6 tysiecy, a hydraulik za mniej niz 50zl baterii nie odkreci :mrgreen:
dzisiaj swiat staje na glowie - oplaca sie miec zawód, a nie studiować.

ale to tylko moja opinia.

siwy

Wysłany: 2011-03-11, 18:58   

TAK DZIALAJA LUDZIE zamiast gadac

Kilkuosobowa grupa squatersów występująca pod hasłem "Obalić tyranów" zajęła luksusową posiadłość syna Muammara Kaddafiego - Saifa al-Islama w ekskluzywnej dzielnicy północno-zachodniego Londynu - Hampsteadzie. Według popołudniówki "Evening Standard" uczestnicy dokonali tego, ponieważ nie dają wiary zapewnieniom brytyjskiego rządu, że zamrozi wszystkie aktywa rodziny Kadafiego "tak jak należy".

Rząd brytyjski poinformował przed kilkoma dniami o powołaniu specjalnego zespołu do zidentyfikowania aktywów libijskich i zamroził niektóre z nich. Nie wiadomo jednak, jak się ma zamrożona suma do ogólnej wartości aktywów. Zachodzą też podejrzenia, że część majątku Kadafiego i rodziny mogła zostać ukryta w kontrolowanych przez rząd brytyjski rajach podatkowych.

Squatersi zajęli posiadłość ocenianą na ok. 10 mln funtów, weszli na dach i umieścili na nim transparenty protestujące przeciwko przemocy w Libii. Na jednym z nich widać przekreśloną na ukos podobiznę Kadafiego w czerwonym kółku, tak jak na znaku drogowym oznaczającym zakaz wjazdu.

- Chcemy mieć pewność, że posiadłość trafi do rąk Libijczyków, którym się należy. Nie przyszliśmy tu, by się pławić w luksusie, lecz z powodów pryncypialnych. Nie sądzę, by nasze działania były zgodne z prawem, ale nie są bez znaczenia w tak ważnej kwestii - powiedział dziennikarzom lider dzikich lokatorów używający pseudonimu Montgomery Jones.

Policja zrobiła zdjęcia uczestnikom protestu. Stawiła się na miejscu, gdy rozdzwoniły się alarmy przeciwwłamaniowe. Przybył też zdenerwowany tajemniczy mężczyzna w czarnym Porsche, ale policja uspokoiła go i poleciła mu, by odjechał.

"Evening Standard" twierdzi, że Saif al-Islam usiłował sprzedać posiadłość po tym, gdy w różnych państwach, m.in. w Szwajcarii i USA, zamrożono libijskie aktywa finansowe.

Rzecznik policji poinformował, że sprawa jest traktowana jako spór cywilny, co oznacza, że uczestnicy protestu nie będą przez prokuraturę ścigani z urzędu, a o przywrócenie stanu posiadania musi wystąpić na drogę sądową właściciel nieruchomości bądź jego pełnomocnik.

(Gazeta.pl)

czapki z glow
rozumiem ze polska policja zachowa sie identycznie do kazdego squtowanego pustostanu i pozostawi to do procesu cywilnego

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-03-11, 21:36   

squatersi napisał/a:
Chcemy mieć pewność, że posiadłość trafi do rąk Libijczyków, którym się należy
że co? z jakiej paki należy? należy to się psu micha. na resztę trzeba zapracować

siwy napisał/a:
rozumiem ze polska policja zachowa sie identycznie do kazdego squtowanego pustostanu i pozostawi to do procesu cywilnego
bylo juz to w Polsce, ogladalem o tym program. kobitka wyjechala na wczasy i sie okazalo ze nie ma domu i nie mogla wejsc, nawet z Policja.

siwy napisał/a:
TAK DZIALAJA LUDZIE
że co?

Czy Ty przypadkiem popierasz takie akcje?

siwy

Wysłany: 2011-03-12, 05:47   

OCZYWISCIE

trzeba rozronic zajecie budynku pustego od takiego jak ty napisales wyjechania na wakacje (oczywiscie nie chodzi tu o wille kadafiego to jest calkiem inna polityka)

a to ze nalezy sie narodowi libijskiemu to jest chyba logiczne poniewaz to jest z ich krwi i bogactwa narodowego kupione/wybudowane

TAK DZIALAJA LUDZIE chodzilo mi o to ze walcza a nie stoja cicho piszac jakies zdania w gazetach
ja pamietam dzialania na poczatku lat 80 w lublinie ludzie mieli chec i odwage cos robic o cos walczyc

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-03-12, 11:32   

siwy napisał/a:

trzeba rozronic zajecie budynku pustego od takiego jak ty napisales wyjechania na wakacje (oczywiscie nie chodzi tu o wille kadafiego to jest calkiem inna polityka)
jeden i drugi jest czyjąć własnością, a ktoś mógł wyjechać nawet na rok, wraca i nie ma do czego wrócić, a niestety prawo działa przeciwko(a może inaczej: nie pomaga) pierwotnemu właścicielowi.

bez znaczenia czyj dom, jaka polityka, mój dom, moja twierdza i (tu miejsce na moje przysłowiowe powiedzonko)

w Libii rozgrywka jest o ropę. uważam że w ogóle nie należy się w to wtrącać. Jak jest w Libii i jak było do tej pory tego tak naprawdę nikt nie wie. Jeżeli jednak okazuje się, że był rzeczywiście reżim (czyli "wyciszanie" opozycji nie politycznymi metodami) to zgoda, róbmy tam sieczkę. Konsekwencje? już dzisiaj są znane, patrz -> Irak, Afganistan.

siwy

Wysłany: 2011-03-12, 16:50   

pewnie przestrzegajac prawa masz racje np lepiej zeby pol osiedla stalo puste i niszczalo zwlaszca jesli jest wlasnoscia miasta lub duzej korporacji a w wiekszosci przypadkow takie sa zajmowane a tysiace ludzi np niech mieszka na smietniku bo pomoc spoleczna jest niepotrzebna niech ludzie radza sobie sami

a takie programy typu biedna pani wyjechala na wakacje i zasquotowali jej mieszkanie mozna wsadzic miedzy bajki i propagande ktora ma spoleczeczenstwu obrzydzic takich ludzi i przedstawic ich w roli bandytow i zlodziei

warto poczytac np o rozbracie lub obejrzec film by zrozumiec troche ta ideologie

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-03-12, 17:07   

siwy napisał/a:
pewnie przestrzegajac prawa masz racje np lepiej zeby pol osiedla stalo puste i niszczalo zwlaszca jesli jest wlasnoscia miasta lub duzej korporacji a w wiekszosci przypadkow takie sa zajmowane a tysiace ludzi np niech mieszka na smietniku bo pomoc spoleczna jest niepotrzebna niech ludzie radza sobie sami
jak kiedys bedziesz mial pol osiedla (czego Ci zycze , a nawet dwóch osiedli) to pogadamy inaczej.

Chetnie sie zapoznam z jakims mini-skrótem, mógłbyś coś przedstawić by mi to przybliżyć bym miał szerszy pogląd? Niestety na film czy książkę zwyczajnie (jak sam wiesz) nie mam kiedy

siwy

Wysłany: 2011-03-12, 18:51   

przyjzyj sie temu co dzieje sie w niemczech wschdnich poczytaja o zasqutowanym budynku w carracas przez 2,5 tys ludzi

a ogolnie rzecz biorac europejskie sqotowanie polega na zajeciu niszczejacego budynku ktorym nie interesuje sie wlasciciel powodem jest potrzeba ludzi na kulture niezalezna ktora nie ma mozliwosci kupienia sobie takie budynku a miasto nie chce im pomoc w wynajnie i dofinansowaniu a wiemy ze kultura sama sie nie wyzywi nie ktore skloty polskie maja po 15 -20 lat
poczytaj o berlinskim kopi lub kopehadzkiej christianii w niektorych krajach te "przeklete" skloty dostaja dofinansowanie od miasta na dzialalnosc kulturalna i cicha zgode na swoje dzialanie

siwy

Wysłany: 2011-03-12, 21:43   

taka ciekawostka

"Senatorzy z Partii Demokratycznej zbojkotowali sesję, by uniemożliwić głosowanie z braku kworum. Uciekli nawet poza granice stanu, bo gdyby przebywali w Wisconsin, na sesję mogłaby doprowadzić ich policja."

moze by u nas cos takiego wprowadzic zeby poslow nieobecnych policja na wiejska doprowadzala

Odpowiedz do tematu