Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Temat ideologiczno-polityczny
Autor Wiadomość
kfak
Tylko KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2011-03-12, 22:28   

proponuje ich rozstrzelac, albo zabrac diete za 2 nieobecnosci i po sprawie - nie dosc ze taniej, to jeszcze załatają nam dziursko budżetowe :fucku:

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2011-03-13, 06:24   

ja bym byl za rostrzelaniem lub trzy nieobecnosci i wylatujesz z pracy

Wujo

Klub: brak
Wysłany: 2011-03-13, 11:48   

siwy napisał/a:
moze by u nas cos takiego wprowadzic zeby poslow nieobecnych policja na wiejska doprowadzala

czasem nawet lepiej jak nie głosują...głupich ustaw i przepisów nam wystarczy :rotfl:

siwy

Wysłany: 2011-03-13, 14:08   

jak nie glosuja wcale nie znaczy ze ustawy nie przechodza

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-10-30, 22:18   

wp.pl napisał/a:

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1d4b7
POSEŁ PIS KONSULTANTEM SB?

Były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski, wybrany do sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, został zarejestrowany jako konsultant przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa - ustalił "Newsweek".

Tygodnik zacytował fragment dokumentów wytworzonych przez SB, a dotyczących Tomaszewskiego. Czytamy w nich: "Kategoria: konsultant, pseudonim 'Alex', podstawa pozyskania: dobrowolność, data pozyskania: 1986.07.28.". Według "Newsweeka" taki zapis wskazuje, że słynny piłkarz pod koniec komunizmu spotykał się ze SB.

"To rysa na wizerunku PiS"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Girzyński nie chciał komentować tych doniesień. Mówi, że nie zna sprawy i odsyła do tych, którzy wiedzą coś na ten temat.

Z kolei poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz uważa, że błędem jest opieranie wiedzy o przeszłości danego człowieka na dokumentach bezpieki. Dodaje, że jest to opieranie się na wiedzy funkcjonariuszy SB, a nie na prawdzie odpowiadającej rzeczywistości.

Zdaniem posła Polskiego Stronnictwa Ludowego Eugeniusza Kłopotka, do tego typu informacji należy podchodzić bardzo ostrożnie. Poseł dodał, że zaskakująca jest formuła rzekomej współpracy w charakterze konsultanta.

Poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin uważa, że ujawnienie informacji o domniemanej współpracy Tomaszewskiego jest rysą na wizerunku PiS jako partii zabiegającej o pełną lustrację. Zarazem polityk Platformy uważa, że Jan Tomaszewski powinien udowodnić, iż nie współpracował z bezpieką, zwłaszcza, że przez lata występował z pozycji autorytetu moralnego.

"Nigdy nie byłem magistrem WF"

Poseł-elekt Jan Tomaszewski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że nie współpracował z SB.

- W oświadczeniu lustracyjnym napisałem, że nie współpracowałem z polskimi służbami. Nigdy na nikogo nie donosiłem i nigdy nie byłem współpracownikiem SB. Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem - powiedział były piłkarz. Jak podkreślił, byłby idiotą, gdyby podjął współpracę ze służbami, "kiedy to się wszystko waliło". - Śmieszy mnie to. Jest jakaś nagonka na mnie - dodał.

W opinii Tomaszewskiego, służby mogły uznać go za konsultanta z powodu jego działalności publicznej. - Od początku lat 80. krytykowałem PZPN i polityków, którzy rządzili, doprowadzali polską piłkę do ruiny. Mówiłem to publicznie - podkreślił. - Ktoś może chciał się wykazać i pisał. Może spotykał się ze mną w PZPN czy w Łodzi, bo byłem osobą publiczną. Jeździłem po całej Polsce - dodał.

- Ktoś mógł słuchać moich wypowiedzi m.in. w telewizji, czy w Polskiej Agencji Prasowej, oceniających środowisko. Jestem jedynym człowiekiem w Polsce, który jest krytykiem PZPN - mówił.

Poseł-elekt PiS przypomniał, że w lipcu 1986 roku podjął współpracę z ówczesnym trenerem reprezentacji Polski Andrzejem Strejlauem, doradzając w sprawie trenowania bramkarzy. - Jeździłem po klubach i organizowałem pokazowe treningi. Tak było do 1989 roku. Jeśli przyjmiemy, że PZPN był agendą służb specjalnych to rzeczywiście, nie wiem, w jakiej formie byłem konsultantem, czy od treningu bramkarzy, czy też konsultantem na temat życia seksualnego mrówek - powiedział.

W opinii Tomaszewskiego przedstawione dokumenty nie dotyczą jego osoby. - Jest napisane Jan Tomaszewski syn tego i tego, magister i nauczyciel WF. Nigdy nie byłem magistrem, ani nauczycielem WF - podkreślił.

- Jestem przekonany, że w mojej teczce, nie tej konsultacyjnej, jest duża liczba donosów na mnie. Ja tej teczki nie otworzę, bo różne były czasy. Być może moi przyjaciele gdzieś na mnie donosili - powiedział.

Jak zaznaczył Tomaszewski, tego rodzaju informacje nt. współpracy dopingują go do realizowania jego hasła wyborczego: "Jeśli chcecie, by wielomiliardowe przekręty związane z budową stadionów i autostrad nie zostały zamiecione pod dywan - głosujcie na PiS". Poinformował też, że w sejmie będzie się starał o jak najszybsze powołanie komisji śledczej "ds. europrzekrętów".

ale mi nowość...

kamski

Klub: Lublinianka BC
Wysłany: 2011-11-18, 19:25   

No to mamy nowy rząd

minister gospodarki i wicepremier - Waldemar Pawlak, inżynier
minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski,politolog, dziennikarz
minister finansów - Jacek Rostowski,ekonomista
minister kultury - Bogdan Zdrojewski, filozof, kulturoznawca
minister rolnictwa - Marek Sawicki, inżynier rolnik
minister rozwoju regionalnego - Elżbieta Bieńkowska, orientalistka, zarządzanie :wow:
minister nauki i szkolnictwa wyższego - Barbara Kudrycka, prof. nauk prawnych
minister obrony narodowej - Tomasz Siemoniak, menedżer :wow:
minister skarbu państwa - Mikołaj Budzanowski, historyk, archeolog :wow:
minister sprawiedliwości - Jarosław Gowin, filozof :wow:
minister pracy i polityki społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz, lekarz :wow:
minister administracji i cyfryzacji - Michał Boni, kulturoznawca :wow:
minister spraw wewnętrznych - Jacek Cichocki, socjolog, politolog
minister edukacji narodowej - Krystyna Szumilas, matematyk, informatyk
minister środowiska - Marcin Korolec, prawnik
minister sportu - Joanna Mucha, ekonomistka :wow:
minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej - Sławomir Nowak, politolog
minister zdrowia – Bartosz Arłukowicz, lekarz pediatra

Co o nim myślicie?

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2011-11-18, 20:14   

Archeolog jako minister skarbu to świetne posunięcie - będzie szukał skarbów. Jeśli je znajdzie, to zapewne będzie się nam żyło lepiej :P

Forza Indiana Jones!

kac
szklanym okiem...

Klub: LubliniankaKS
Wysłany: 2011-11-18, 20:57   

panowie czy każdy z nas zajmuje się tym co studiował :D ??

kamski

Klub: Lublinianka BC
Wysłany: 2011-11-18, 21:07   

ja tak. 8)

kac
szklanym okiem...

Wysłany: 2011-11-18, 21:25   

a ja nie :fucku:

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-11-18, 22:20   

kamski napisał/a:
No to mamy nowy rząd

(...)

Co o nim myślicie?

minister gospodarki i wicepremier - Waldemar Pawlak, inżynier
minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski,politolog, dziennikarz- OK zgodnie z zawodem
minister finansów - Jacek Rostowski,ekonomista- OK zgodnie z zawodem
minister kultury - Bogdan Zdrojewski, filozof, kulturoznawca- OK zgodnie z zawodem
minister rolnictwa - Marek Sawicki, inżynier rolnik- OK zgodnie z zawodem
minister rozwoju regionalnego - Elżbieta Bieńkowska, orientalistka, zarządzanie - OK zgodnie z zawodem
minister nauki i szkolnictwa wyższego - Barbara Kudrycka, prof. nauk prawnych
minister obrony narodowej - Tomasz Siemoniak, menedżer
minister skarbu państwa - Mikołaj Budzanowski, historyk, archeolog :wow:
minister sprawiedliwości - Jarosław Gowin, filozof :wow:
minister pracy i polityki społecznej - Władysław Kosiniak-Kamysz, lekarz- OK zgodnie z zawodem
minister administracji i cyfryzacji - Michał Boni, kulturoznawca :wow:
minister spraw wewnętrznych - Jacek Cichocki, socjolog, politolog- OK zgodnie z zawodem
minister edukacji narodowej - Krystyna Szumilas, matematyk, informatyk- OK zgodnie z zawodem [PEDAGOG]
minister środowiska - Marcin Korolec, prawnik- OK zgodnie z zawodem
minister sportu - Joanna Mucha, ekonomistka- OK lepszy ekonomista niż WFista
minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej - Sławomir Nowak, politolog
minister zdrowia – Bartosz Arłukowicz, lekarz pediatra- OK zgodnie z zawodem

Ale na plus minister sprawiedliwosci - nie związany z żadną grupą społeczną, ackzolwiek przydało by się wykształcenie prawnicze. ale nie oszukujmy się. najważniejsze jakich doradców ma dany minister.

PS. czym się różni minister finansów od ministra skarbu państwa?

kac
szklanym okiem...

Wysłany: 2011-11-18, 22:23   

pewnie wypłatą

siwy

Wysłany: 2011-11-19, 06:39   

kfak napisał/a:
czym się różni minister finansów od ministra skarbu państwa?

króko mowiac
minister finansow zajmuje sie finansami i podatkmi
minister skarbu majatkiem panstwa i jego zarzadzaniem

miki
Tylko KS Lublinianka

Wysłany: 2011-11-19, 08:47   

kfak napisał/a:
najważniejsze jakich doradców ma dany minister.

Podbijam w 100%. Przecież zadaniem ministra jest w głównej mierze zajmowanie się PR-em danego resortu, zarządzanie nim i znalezieniem dobrych doradców

Maniek
dawniej "Polityk"

Klub: KSL
Wysłany: 2011-11-19, 12:27   

przewraca się we mnie na myśl o Gowinie.

człowiek, który słyszy głos zarodków :rotfl:

Odpowiedz do tematu