Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Stadion
Autor Wiadomość
kfak
Tylko KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2014-10-16, 20:36   

Piotrek Tomek ma sporo racji, ale 4 tys to ciutke malo. przydala by sie "opcja" rozbudowy, w przypadku sukcesu inwestycji.

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2014-10-31, 09:28   

Cytat:
Komedia z Areną Lublin w tle

Spore poruszenie wywołała dzisiaj wypowiedź prezesa Lublinianki Lublin w jednej z lokalnych gazet. Informowała ona tym, że III-ligowiec pozostałe mecze w tym roku rozegra nie na nowo wybudowanej Arenie Lublin, lecz na swoim podstarzałym obiekcie. Miało to być spowodowane gigantycznymi oczekiwaniami miasta w sprawie wynajmu. Tyle, że miasto Lublin wszystkiemu zaprzecza.

Kilka dni temu cała społeczność lubelska żyła pierwszymi od 13 lat derbami miasta, które zostały rozegrane na świeżo otwartej Arenie. Mimo mrozu na trybunach pojawiło się ponad 6 tysięcy widzów co jest liczbą zawrotną jeśli chodzi o ten poziom rozgrywkowy. Ponad połowę mniej przyciąga każdorazowy mecze T-Mobile Ekstraklasy w pobliskiej Łęcznej.

Sielankę zmąciły jednak słowa Krzysztofa Gila, który pełni funkcję prezesa Lublinianki: Wszystkie mecze w tej rundzie zagramy na swoim obiekcie. Były prowadzone rozmowy, ale nic z nich nie wyszło. Na razie proponowana cena za wynajem stadionu jest niemożliwa do spełnienia. Nie wiem, czy nawet kluby z ekstraklasy byłyby w stanie zapłacić takie pieniądze. Następnie pada szokująca kwota 156 tysięcy.

Powiem szczerze, że byłem w gigantycznym szoku, gdy przeczytałem po raz pierwszy te słowa. Nie potrafiłem zrozumieć, jak to możliwe, że miasto może oczekiwać od III-ligowca aż tak horrendalnej kwoty za jednorazowe(!) użytkowanie stadionu.

Wszystko zmieniło się jednak, gdy porozmawiałem z rzecznikiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. I on od razu odrzuca oskarżenia sternika klubu. Ja taką informację przeczytałem w prasie, ale nie jest to prawda. Tej ceny, która pojawiła się w mediach ja w żaden sposób nie mogę potwierdzić.

Jeszcze większe zdziwienie wywołały u mnie te o to słowa: Arena nie ma jeszcze zatwierdzonego cennika, w którym jasno byłoby napisane, jakiej kwoty oczekujemy na wynajem. Skoro nie jest podany cennik obiektu, to na jakiej podstawie prezes jednego z klubów „rzuca” taką, a nie inną kwotę? Poza tym dostałem zapewnienie, że oba lubelskie kluby mogą liczyć na specjalne rabaty przy wynajmie obiektu.

Wobec tego od razu próbowałem się skontaktować z jakimś przedstawicielem Lublinianki. Tyle, że klubowy telefon, mimo że była dopiero 17, pozostawał głuchy. Być może to standard w III-ligowych klubach.

W najbliższych dniach możemy się spodziewać wyjaśnienia całej sprawy, ale trzeba przyznać, że już teraz mamy do czynienia z niezłą komedią. I strach myśleć, co będzie dalej.
Kod:
http://igol.pl/inne/komedia-arena-lublin-tle/
Jakiś dziennikarz szuka sensacji :) Miasto nie przedstawiło jeszcze żadnej konkretnej oferty, a te 156 tysięcy to kwota zaproponowana pod wynajem Motorowi bez rabatu, który owszem ma być, ale nie został jeszcze ustalony. Generalnie, to nie widzę perspektyw aby zapełnić ten stadion. Mecz Górnika Łęczna z Legią się tam raczej nie odbędzie, mimo że jest taki temat.

miki
Tylko KS Lublinianka

Wysłany: 2014-10-31, 09:43   

Wystarczyło popatrzeć na jaźwę tego dziennikarzyny i widać, że nie jest do końca normalny.

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2014-10-31, 09:46   

podjarali sie w miescie liczba 6,5 tys i mysla ze na kazdy mecz bedzie tyle przychodzic

tak naprawde to u ludzi ktorzy rzadza brak jakiejkolwiek realnosci zycia i to nie chodzi tylko o sport

pucha
spiker

Klub: KSL
Wysłany: 2014-10-31, 10:18   

Hahaha, już bez jaj. Dziennikarzyna ewidentnie szuka sensacji albo chce zaprezentować Lublinianke w złym świetle. Że niby prezes widziwia ? Jasne, a urzędasy to zapewne stąpają po twardym gruncie i realia III ligi znają doskonale :rotfl:

Efekt będzie taki że raz na miesiąc coś będzie sie na tym stadionie działo (turniej młodzików albo mecz oldbojów) bo III ligowe kluby nie mają hajsu na wynajem stadionu. Paranoja.

Piotrek Tomek

Klub: Wisła Puławy
Wysłany: 2014-10-31, 10:38   

siwy napisał/a:
podjarali sie w miescie liczba 6,5 tys i mysla ze na kazdy mecz bedzie tyle przychodzic

tak naprawde to u ludzi ktorzy rzadza brak jakiejkolwiek realnosci zycia i to nie chodzi tylko o sport

Wiadomo, że frekwencja ładna, ale raz że derby, dwa że nowy stadion. Jeśli na mecz Motoru na Arenie przyjdzie chociaż 3 tysiące widzów, to uważam za sukces.

kamski

Klub: Lublinianka BC
Wysłany: 2015-08-02, 23:23   

Czy są jakiekolwiek informacje albo wykonywane jakieś pracę na stadionie? W jakim to wszystko jest miejscu? Ktoś coś wie?

pucha
spiker

Wysłany: 2015-08-03, 07:24   

Z tego co mi wiadomo, to temat stanął w miejscu.

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2015-08-03, 08:51   

brakuje pieniędzy w miejskiej kasie, z tego co prezes ostatnio mówił.

mar7408

Klub: Barcelona
Wysłany: 2015-09-04, 07:19   

Chodzą plotki że nawet te dolne boiska treningowe zostaną zabrane klubowi pod parking ktoś coś wie?

miki
Tylko KS Lublinianka

Wysłany: 2015-09-04, 07:30   

W tekście DW, dotyczącym stadionu była wypowiedź kogoś z MOSiRu, że nie ma takiego tematu.

JAHkub

Klub: KS Lublinianka
Wysłany: 2015-09-28, 15:20   

Dziś w jednym ze sklepów zaczepiła mnie jego pracownica z pytaniem czy jestem z Lublina. Chodziło o podpisanie poparcia dla projektu budżetu dotyczącego remontu boisk treningowych Lublinianki. Wiecie o tej akcji?

Arcyk

Wysłany: 2015-09-28, 15:32   

Podpisy były zbierane również na meczu z Karpatami.

JAHkub

Klub: KS Lublinianka
Wysłany: 2015-09-28, 15:35   

Arcyk napisał/a:
Podpisy były zbierane również na meczu z Karpatami.

O widzisz - nie mogłem w nim uczestniczyć. Ale dziękuję za odpowiedź.

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2015-09-28, 16:25   

wiecej masz pod tym linkiem

https://obywatelski.lublin.eu/568-m-121-rewitalizacja-zespolu-boisk-sportowych-klubu-sportowego-Lublinianka-jako-podwaliny-pod-realizacje-dzielnicowego-centrum-rekreacyjno--sportowego-Lublinianka-na-wieniawie

i tu szczegoly

https://obywatelski.lublin.eu/media/pdf/496

zapraszamy do glosowania w dniach 1-10 pazdziernika
popros rowniez znajomych by zaglosowali

Odpowiedz do tematu