Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka
Autor Wiadomość
Maniek
dawniej "Polityk"

Klub: KSL
Wysłany: 2012-03-15, 06:33   

:spoko:

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2012-05-04, 05:07   

i koko z lubelskiej wsi wygralo
dzieki temu doszedl kolejny schemat ktory ustawia polske jako skansen europy teraz czekam jak pod stadionami beda sprzedawali pileczki na gumce gliniane koguciki itd

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-05-04, 06:28   

pokaz mi lepsza piosenke z tej dziesiatki.

siwy

Wysłany: 2012-05-04, 15:38   

nie chodzi o to czy ktoras piosenka jest lepsza bo to jest osobista ocena lecz o to kto wykonuje jaka piosenke
jesli by koko spiewal jakis inny zespol czy to rokowy czy typu mazowsze lub slask jest inny odbior niz wygrywa piosenka spiewana przez kolo gospodyn wiejskich i tu wlasnie widze ten schemat polskiego skansenu te kobiety dlamnie wygladaja identycznie jak kargul z zona jak wychodza do zdjecia przy maluchu gdzie przez okno wystawia sie telewizor

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-05-04, 23:38   

starsze panie (tez maja prawo nagrac piosenke wg mnie) zagraly na nosie "gwiazdom" typu Wilki, Feel itp i tworzy sie jakis mit, ze przez to niby Polska bedzie odbierana jako wieś...

błagam, po pierwsze kogo z turystów to obchodzi? po drugie, czy musimy przejmowac sie czyims zdaniem? po trzecie, czy przypadkiem takie ludowe pitu pitu to nie jest element naszej kultury narodowej?

siwy

Wysłany: 2012-05-05, 05:50   

kazdy ma prawo i proponuje dodatkowo zaprosic gorniak do spiewania hymnu w swojej interpretacji

a czy turystow to obchodzi jesli by byla tylko piosenka to oczywiscie nie ale jesli bedzie katowana przed kazdym naszym meczem to juz tak zwroca oni na to uwage
ale to jest wasz gust i jesli wam sie to podoba lub nie przeszkadza macie do tego prawo tak jak ja mam do swojej oceny

Ostatnio zmieniony przez siwy 2012-05-05, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-05-05, 07:45   

naturalnie.

oczywiscie, ze mi sie nie podoba i jestem w stanie wyobrazic sobie 10951058 razy lepsza piosenke, ale skoro w finalowej 10-ce znalazly sie zblazowane gwiazdeczki z dennymi piosenkami, ktorych przekaz opieral sie na porownaniach do Gruwaldu, Cudu nad Wisla, Gadochy i Bońka to niech spierdalaja, wole stare babki, ktore idealnie pasowaly do konwencji festwialu "wies tanczy i spiewa". zagraly na nosie wszystkim, piosenka tak glupia, ze az smieszna. i brawo.

a skoro nie umiemy nagrac hitu dla bialo-czerwonych to pamietajmy jeszcze, ze i tak Euro nie promuje na szczescie takie czy inne gowno wybrane w TVP, tylko to:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

siwy

Wysłany: 2012-05-05, 08:49   

tak tylko sa trzy rodzaje hymnu jesli chodzi o nasza druzyne

UEFA to to co podales
reprezentacji koko
kibicow zespolu imish

i jak myslisz ktory bedzie najczesciej puszczany bo ja stawiam na hymn reprezentacji
dla mnie tak to smiesznie sie sklada hymn reprezentacji spiewaja panie w lnianych zapaskach pod sklepem biedronki
ciekawy widok

jaki kraj taka piosenka

bipero

Klub: nie chodzę do klubów
Wysłany: 2012-05-05, 08:59   

ten hymn kibiców zespołu Imish to niezła pompa, dzień przed zakończeniem głosowania nawet się nie liczyli w czołówce, a ostatniego dnia nie wiadomo skąd dostali 1500 głosów :D

kac
szklanym okiem...

Klub: LubliniankaKS
Wysłany: 2012-05-06, 00:47   

to jest całkiem fajny kawałek http://www.youtube.com/watch?v=phymXmi6kfI

RichardRamirez

Klub: Ks Lublinianka
Wysłany: 2012-05-06, 07:59   

http://www.youtube.com/watch?v=v7EmhUnDW9w

hymn Crveny Zvezdy

wpada w ucho i

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2012-05-16, 09:01   

siwy napisał/a:
dla mnie tak to smiesznie sie sklada hymn reprezentacji spiewaja panie w lnianych zapaskach pod sklepem biedronki
ciekawy widok

jaki kraj taka piosenka
Ja nie należę do zwolenników Euro więc może dlatego wcale nie przeszkadza mi wybór akurat piosenki, która sama w sobie wydaje mi się przaśna, ale na tle tego co prezentują nasze estradowe gwiazdy zdecydowanie się wyróżnia. Ale nawet jeśli poddać "Koko Euro spoko" solidnej krytyce, to oceny jakie formułuje Siwy i jemu podobna w tym mniemaniu spora część narodu, dla mnie bardziej są objawem kompleksów wobec Zachodu niż próbą piętnowania kiczu, którego przy okazji tej imprezy jest mnóstwo. Bo to tak naprawdę jest zarzut o to, że panie spod Janowa Lubelskiego są sobą i że w uczciwy sposób wygrały konkurs. W całej tej hucpie zwanej Euro, te poczciwe babeczki są akurat najmniejszym problemem, tymczasem widzę, że stały się drugimi rodzicami małej Madzi z Sosnowca. Pokuszę się o fantazję, że jeśli podczas imprezy będą przygrywać im poubierane w skóry i lateks wytatułowane dżagi to być może nawet Polacy w oczach gości zaczną być podejrzewani o ciekawe poczucie humoru ;)

Na ten temat niezły artykuł ukazał się w Newsweeku i jest akurat dostępny na Onecie więc podlinkuję:
http://muzyka.onet.pl/pub...,wiadomosc.html

Maniek
dawniej "Polityk"

Wysłany: 2012-05-16, 09:06   

Makary napisał/a:
dla mnie bardziej są objawem kompleksów wobec Zachodu niż próbą piętnowania kiczu, którego przy okazji tej imprezy jest mnóstwo. Bo to tak naprawdę jest zarzut o to, że panie spod Janowa Lubelskiego są sobą i że w uczciwy sposób wygrały konkurs.
o, to to!

siwy

Wysłany: 2012-05-16, 10:08   

nikt nie przeczy ze wygraly uczciwe i ze nawet to jest smieszne tylko w tym wszystkim jest jedno slowo hymn dla tego jestem przeciwny
dla mnie hymn reprezentacji to powinno byc cos co wszyscy kibice moga zaspiewac przed meczem tak jak mazurka
proponuje zrobmy plebiscyt na hymn narodowy i wybierzmy takie "koko" wtedy tez nie bedziecie miec obiekcji

Wujo

Klub: brak
Wysłany: 2012-05-16, 21:02   

Dla mnie to jest hymn Euro 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

precz z folklorem i wsią.i precz z tymi,ktorzy to wzięli do głównego konkursu.
Porównajmy to choćby z niejaką Nelly F. i jej kawałekim na Euro w Portugalii.

ps.nie mogę umieszczać filmików z YT.To wina forum czy mojej przeglądarki?

Odpowiedz do tematu