Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kfak
2011-09-12, 21:07
Ratunek dla Lublinianki - "KS LUBLIN... " ...IANKA
Autor Wiadomość
kfak
Tylko KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2010-06-02, 13:31   Ratunek dla Lublinianki - "KS LUBLIN... " ...IANKA

Napływają do mnie różne informacje,
dlatego postanowiłem założyć ten temat.

W obecnej sytuacji włodarzem klubu jest spółka Lublinianka SSA, jest jednak mały problem (wątpliwa nazwa "problem" raczej "sukces") - tej spółce wypowiedziano umowę dzierżawy gruntów.
Co za tym idzie od momentu przejęcia terenu przez Miasto (od skarbu państwa a następnie od spółki Lublinianka SSA) - Lublinianka może nie mieć gdzie grać - bo nie ma struktur która by prowadziła seniorską drużynę.

To jest mój stan wiedzy na chwilę obecną.

Wiemy że w zimie pojawił się pomysł, złożony min. Adama Piekutowskiego i włodarzy Klubów BKS, WIDOK itd ... (wiadomo oco chodzi) - by stworzyć konsorcjum, swoistą fabrykę dla Lublinianki, gdzie po ostrej selekcji trafiali by najlepsi. W skład tego konsorcjum ma wejść kilka szkółek piłkarskich.
zawiązano więc stowarzyszenie o nazwie KS LUBLIN i zapomniano o "IANKA" , w związku z czym rodzi się słuszne pytanie - czy Lublinianka przetrwa ma piłkarskiej mapie Polski. czy będzie występować KS Lublin czy KS Lublinianka.

Jako jeden z kibiców, wielu nadmienię - uczestniczylem w kilkunastu spotkaniach z przedstawicielami "KS Lublin", stąd małe oświadczenie;
zasypaliśmy gradem pytań przedstawicieli:
o pomysł
wizję
TRADYCJĘ
HISTORIĘ
NAZWĘ
Plan sportowy
Plan szkoleniowy
Plan finansowy
budżet startowy
wiele wiele pytan "kontrolnych" - czy w ogole wiedza w co chcieliby sie "wpakowac"

Na wszystkie te pytania Pan Żuber i Pan Piekutowski odpowiadali bardzo precyzyjnie, treściwie, Pan Żuber na każdym kroku podkreślał znaczenie Lublinianki dla jego życia osobistego i znaczenie Lublinianki w kontekście mapy piłkarskiej Polski - co bardzo cieszy i napawa optymizmem o zachowanie historyczne i tradycjonalistyczne Lublinianki.

Wielkie podziękowania za te potkania należą się Panu Marcinowi Nowakowi (radny Lublina), który był na każdym spotkaniu i również starał się nam - kibicom - pomóc w uratowaniu Lublinianki - jego rola jest inna niż nasza jako polityka, ale należy docenić i podziękować Panu Nowakowi za nieograniczoną pomoc.

Na dzień dzisiejszy nie ma - nie znam - żadnej innej alternatywy, a wsparcie inicjatywy min. przez Adama Piekutowskiego i innych wychowanków Lublinianki może zaowocować sukcesem.

Ponieważ jako dżentelmen niechciałem opisywać finansów, ale to się ciśnie samo poprzez klawiaturę - zarząd KS Lublin nie otrzyma nawet 1zł wynagrodzenia - praca w tym stowarzyszeniu ma być społeczna.

jedyne wynagrodzenie będą mieli:
księgowość,
trenerzy,
pracownicy Klubu (utrzymanie murawy, prace techniczne, magazynek itp) - nikt z zarządu Klubu.

Mam pewne sprzeczne informacje, że tworzy się drugi obóz chcący ratować Lubliniankę - bardzo mnie to cieszy, apeluję jednocześnie o połączenie sił jak najszybciej wszystkich chętnych, którzy chcą uratować Lubliniankę.

Klub Kibica zrzesza niezależne osoby którym najważniejsza i najbliższa jest Lublinianka - jej TRADYCJA i HISTORIA.

nie poprzemy nigdy żadnego tworu* który by próbował zmienić nazwę Klubu.

Wiadomo - grają piłkarze, dowodzi nimi trener i kierownik drużyny
Zarząd - Twór - włascieciele - spółka, stowarzyszenie - wypisują czeki - to nie ma znaczenia jaka jest forma prawna (aczkolwiek spółka akcyjna daje pewne możliwości - ale jak widać nam to się nie udało - na tym poziomie jest to zbyt dużo i nierealne).
najważniejsze jest przetrwanie klubu Lublinianka

chciałbym by ten temat był dykusją na temat ratowania Lublinianki.

Jeżeli ktokolwiek chce pomóc - prosimy o kontakt przez stronę Lublinianki do Klubu Kibica "NIEZŁOMNI" - my jako STRAŻNICY TRADYCJI - przysięgamy zrobić wszystko co w naszej mocy by uratować tradycję i historię Lublinianki i dbać o Jej najwyższe dobra

qpr

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2010-06-02, 18:00   

No właśnie skoro to ma być KS Lublin to jakie to ma połączenie z Lublinianką właściwie żadne

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2010-06-02, 18:17   

nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy - różnicy pomiędzy nazwą roboczą stowarzyszenia a nazwą klubu. tak samo jak wiele osob innych, ale to nic złego, ale jednak jest to bardzo ważne i istotne, bo piszą w gazetach "KS LUBLIN" jakby klub po przejęciu (o ile w ogóle do tego dojdzie), miałby się nazywać = Lublinianka znika.
TO BZDURA, do tego nigdy nie dopuścimy i nie pozwolimy na to.

KLUB a podmiot prowadzący KLUB i ich nazwa - to zupełnie co innego

w świecie piłkarskim nie gra "stowarzyszenie, spółka akcyjna, firma etc".
gra DRUŻYNA.
firma może nazywać się X a zespół Y.

akurat niefortunnie nazywa się stowarzyszenie KS LUBLIN - co wg zarządu stowarzyszenia i wszystkich członków klubu podobno problemem nie jest. - kwestia walnego.
ale moim zdaniem to też takie zmienianie nazwy dla nazwy - jakie to ma znaczenie?
ma byc KLUB Lublinianka grający i wygrywający.

ma byc WIELKA Lublinianka

a czy to będzie ratować stowarzyszenie pracusiów z Pcimia Dolnego,
czy firma majtkoprujki, czy spółka pracowite susły - nie ma większego znaczenia, Lublinianka MUSI PRZETRWAĆ i jej tradycja, honor i historia.

ja nie jestem członkiem tego stowarzyszenia, ale wiem że każdy może się zapisać.

PS.

jakby się okazało że "Stowarzyszenie Klub Kibica Lublinianki "NIEZŁOMNI"" ma przejąć Lubliniankę od nowego sezonu, to też byś napisał że będzie to "Klub Sportowy Klub Kibica Lublinianki "NIEZŁOMNI"", albo będzie grał Klub Kibica, albo Niezłomni?

no przecież nie...

i to jest istotne, nie wiem dlaczego w mediach tak piszą i nikt sobie z tego nie zdaje sprawy...

to też tylko w Stowarzyszeniu "VIKING" takie nieporozumienie, że zamiast wystawić drużynę "trampkarze Lublinianka" wystawia się "trampkarze VIKING Lublinianka" - przecież ten "VIKING" jest zbędny i niepotrzebny nikomu.

No ale ktoś widocznie nie wiedział że nazwa podmiotu a nazwa wytępującej drużyny to dwie różne sprawy

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2010-06-03, 11:17   

my jako kibice (stowarzyszenie KLUB KIBICA LUBLINIANKI "NIEZŁOMNI") chcemy złączyć wszystkich ludzi którym Lublinianka nie jest obca.

celem jest

SZEROKIE POROZUMIENIE
WSPÓŁPRACA
WIELKA Lublinianka
BEZINTERESOWNOŚĆ
TRADYCJA I HISTORIA LUBLINIANKI

Jeżeli te cele nie są Państwu obce - zapraszam do dyskusji w temacie ratowanie Lublinianki (tutaj).

Na dziś powtarzam: znam jedno wyjście z sytuacji, czy ktoś, ktokolwiek ma jakiś pomysł?

green-red-white'93

Wysłany: 2010-06-05, 06:06   

Czytając ostatnio prasę krew się wzburza na wieści o jakimś tworze "KS LUBLIN" który miałby rzekomo powstać w miejscu Lublinianki. Myślę że na takie wieści "NIEZŁOMNI" przewracają się w grobach! Lublinianka to najstarszy klub Lubelszczyzny i nalezy jej sie wielki szacunek, a nie zrobienie z niej jakiegoś nowego tworu.
Powiem że rozmawiałem ostanio ze znajomym który w okresie jeszcze 2-3 ligi odwiedział stadion przy Leszczyńskiego a obecnie mieszka w Warszawie, aż sie za głowe złapał gdy o tym mu powiedziałem-jak myślę dla wiekszości osób którym na sercu leży dobro zielono-biało-czerwonych.
Lublinianka BYŁA! JEST I BĘDZIE!!!
Co do stworzenia szkółki myslę że jesteśmy wszyscy "za" ale Lublinianka nie może pod żadnym pozorem zniknąć z piłkarskiej mapy Polski!
Jak wiele Lublinianka znaczy chyba widać obecnie, kiedy piłkarze robią wszystko by ją ratować, nie są tu dla pieniędzy a dla poszanowania i wartości-a może i zaszczytu jakim jest reprezentowanie barw Lublinianki!
Dlatego nie dopuszczalnym jest rozmowa a zmianie nazwy klubu.
Warto podkreślić że tą wspaniałą wiosną wytworzyła się bardzo pozytywna otoczka wokół Lublinianki, wiecej zaczęło się o niej mówić i pisać co stwarza mozliwośći dla działań marketingowych i które trzeba zaraz po skończonym sezonie wykorzystać.
Została zbudowana na wiosne bardzo fajna drużyna która przekonała do siebie myslę wielu. Nie mozna teraz pozwolić aby zostało to zmarnowane trzeba zrobić wszystko aby utrzymać obecny skład a działania w okresie letnim wytworzyć sponsorską grupę wsparcia która pomoże wzmocnić jeszcze tą drużynę i w przyszłym sezonie powalczyć o coś więcej jak utrzymanie.
Połączmy siły i budujmy WIELKĄ LUBLINIANKE!!!-TO JEJ I WSZYSTKIM JEJ SYMPATYKOM SIĘ NALEŻY!!!
LUBLIN POTRZEBUJE WILEKIEJ LUBLINIANKI JAK ZA DAWNYCH LAT!!!

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2010-06-05, 07:31   

Zasadniczym błędem jest odrzucanie koncepcji KS Lublin tylko za samą nazwę. Już na samym początku zostało to wyjaśnione. Jest to robocza nazwa stowarzyszenia, która według obietnic ma być zmieniona natychmiast na Lubliniankę. Jest to ponoć kwestia tylko i wyłącznie zwołania zebrania.

Piszesz o Wielkiej Lubliniance, odrzucając przy tym jedyny nam znany pomysł w ogóle na przetrwanie klubu. Bo przecież nikt, kompletnie nikt nie podejmuje żadnych działań w kierunku funkcjonowania klubu po definitywnym pozbyciu się norwega z Lublinianki. Obecnie ludzie działający w klubie starają się tylko i wyłącznie aby klub funkcjonował w tych realiach jakich się znajduje od 2002 roku. Realia te się zmienią bo jak wiemy miasto podejmuje konkretne działania. Publicznie trener Grzesiak mówi, że on nie wie co będzie z klubem jedyne czego jest pewny to to, że dogramy do końca sezonu. Później co? Mamy cierpliwie czekać że może się ktoś zlituje i uda się kolejny sezon jako tako dograć do końca?

Co prawda pojawiają się nieśmiało informacje mówiące o tym, że Viking-Lublinianka chciałby niejako w sposób naturalny przejąć seniorów i miejsce w lidze. Ale nikt tego oficjalnie nie potwierdza. Zastanawia mnie tylko jaka przyszłość czeka Lubliniankę po tym gdy do tego dojdzie?

Viking-Lublinianka nie jest żadną konkurencją ani dla Piłkarskich Nadziei ani dla choćby BKSu. W ogóle jest tam jakiś nabór? Bo w prasie, żadnych informacji nt nie widziałem już od kilku lat a i o Vikingu w ogóle się nie pisze tak jak choćby o Nadziejach.

Nie rozumiem dlaczego Viking organizacyjnie dopasował się do norweskiej Liublinianki. Przecież to dwa oddzielnie podmioty i aż się prosiło aby ten twór był przeciwieństwem tej bezradności panującej w Lubliniance.

Najlepiej bybyło gdyby Viking-Lublinianka razem z KS Lublin zaczęły wspólnie działać na rzecz Lublinianki. Jeżeli faktycznie ludziom z obu stowarzyszeń zależy tylko i wyłącznie na ratowaniu klubu i nie mają jakiś ukrytych celów to mimo różnic jakie ich dzielą połączą swoje siły i dopiero wtedy będzie szansa na Wielką Lubliniankę.

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2010-06-05, 08:32   

green-red-white'93, cieszę się na Twoją wypowiedź, masz 200% racji, z tym się każdy kibic zgadza. Przeczytaj moje wpisy wyżej nt nazwy Klubu a podmiotach prowadzących Klub. To jest kwestią niesamowicie ważną, którą poruszaliśmy. Nikt z Kibiców nie pozwoli na zmianę nazwy Klubu. Nawet jeżeli okaże się że Viking-Lublinianka ma przejąć schedę (co jest w moich uszach kilkudniową dopiero nowością) - żadnego VIKING tam nie ma prawa być. (wyjaśnienia w postach wyżej)

Świetny komentarz Galla:
Gall napisał/a:
Viking-Lublinianka nie jest żadną konkurencją ani dla Piłkarskich Nadziei ani dla choćby BKSu. W ogóle jest tam jakiś nabór? Bo w prasie, żadnych informacji nt nie widziałem już od kilku lat a i o Vikingu w ogóle się nie pisze tak jak choćby o Nadziejach.

Nie rozumiem dlaczego Viking organizacyjnie dopasował się do norweskiej Lublinianki. Przecież to dwa oddzielnie podmioty i aż się prosiło aby ten twór był przeciwieństwem tej bezradności panującej w Lubliniance.
green-red-white'93 napisał/a:
Warto podkreślić że tą wspaniałą wiosną wytworzyła się bardzo pozytywna otoczka wokół Lublinianki, wiecej zaczęło się o niej mówić i pisać co stwarza mozliwośći dla działań marketingowych i które trzeba zaraz po skończonym sezonie wykorzystać.
Tutaj pojawia się jeden problem z którym KAŻDY będzie miał problem - ja nie wiem czyje są karty zawodnicze, kiedyś Pan Grzesiak mówił że SSA - Norwegów, że "zastaw" - zarówno juniorskie jak i seniorskie - to może być problemem, ale nie musi. Te kwestie leżą w gestii LZPNu, spółki Lublinianka SSA (NORWEGOWIE) i pewnie sądu arbitrażowego LZPN.
W każdym bądź razie każdy może mieć problem z tymi kartami zawodniczymi.

e_block

Wysłany: 2010-06-08, 19:49   

http://www.youtube.com/wa...fAs&feature=sub

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2010-06-08, 20:09   

Dzieki za tego linka.

Chyba to nasuwa pewne watpliwosci dotyczace zachowania tradycji i historii Lublinianki.

ani słowa na temat Lublinianki...

i co? za chwilę ktoś powie że to "nieporozumienie" ??

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2010-06-08, 20:30   

Prezes Mirosław Żuber
wice ds orga Piotr Kobyłka
wice ds sportowych Adam Piekutowski
sekretarz Zarządu Robert Kromysz
członkowie zarządu:
Tomasz Bielecki
Marek Sitarz
Piotr Walczak

Mirosław Żuber:
"Stworzylismy to po to aby bylo lepiej, zeby bylo jeszcze lepiej niz jest w tej chwili w Widoku i Bksie, Przyświeca nam jaki cel, taki cel - żeby ci chłopcy mogli się rozwijać, mieli jak najlepsze warunki do pracy, do kontuynowania swojej pasji, zeby kroczyli jak najdluzej droga sportowa, i mamy nadzieje ze bardzo bardzo szybko jak juz liczne jest grono repreznantow wojewodztwa, ze tak i dochowamy sie w tym NOWYM klubie reprezentantow Polski ... chcialem podziekować.... (...)
Po za tymi w naszym klubie od jesieni będzie 2ga liga Kobieca (ogólnopolska). "

Tomasz Bielecki: (do juniorów)
"Bo nie wszyscy z was wiedza oco chodzi wiec wypadalo by powiedziec... jak to wygląda... generalnie chcemy zrobić z was TUTAJ OBECNYCH plus tych chłopców których nie ma dzisiaj (grają mecz na Balladyny?) .... DWA ZESPOŁY - mówię wprost jeden by występowal w I lidze wojewódzkiej, drugi w II lidze wojewódzkiej, (...)"

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2010-06-08, 21:34   

Tak e_Block, wielkie dzięki za ten filmik. Dużo wyjaśnia. Niewspomnienie przez osoby, które się wypowiadają tam o planach dotyczących Lublinianki bardzo wiele mówi. W swoim poprzednim poście w tym temacie napisałem o ukrytych celach. Dzięki temu już wiem, że najwyraźniej takowe są i łatwo się ich domyśleć!!!!!!!!!!!

Makary
88888888

Wysłany: 2010-06-09, 09:47   

Wobec takiego postawienia sprawy przez KS Lublin, piłka jest krótka. Albo zmiany nazwy i barw na lubliniankowe albo będziemy ciągnąć wózki oddzielnie.

Wujo

Klub: brak
Wysłany: 2010-06-09, 11:16   

Makary napisał/a:
Albo zmiany nazwy i barw na lubliniankowe albo będziemy ciągnąć wózki oddzielnie.
nie wiem tylko o jakim drugim,oddzielnym wózku mowa?

Makary
88888888

Wysłany: 2010-06-09, 12:01   

Nie bój się, w przyrodzie nic nie ginie :)

Jak będzie trzeba, to sami będziemy grać w B-klasie, tak więc szlifuj formę :v

Wujo

Klub: brak
Wysłany: 2010-06-09, 12:17   

Makary napisał/a:
Jak będzie trzeba, to sami będziemy grać w B-klasie

hehe widać niektóre moje słowa ze starego forum(gdzieś 2005-06) są nieśmiertelne :mrgreen:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach