Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kfak
2011-09-12, 22:07
MOSiR katem stadionu na Wieniawie
Autor Wiadomość
Gall
FORZA KSL!

Klub: Lublinianka
Wysłany: 2011-04-05, 14:04   MOSiR katem stadionu na Wieniawie

Ostatnio zaistniała wręcz skandaliczna sytuacja. MOSiR "Bystrzyca" wbrew zdrowemu rozsądkowi wynajmuje stadion na Wieniawie prawie wszystkim klubom z naszego miasta. Tym samym zamiast remontować chce go całkiem zniszczyć bo teraz oprócz skansenu na trybunach będzie kartoflisko na boisku.

Cytat z Kuriera Lubelskiego: "Ostatnio np. w jednym czasie trening miały Wieniawa i Lublinianka. Zespoły musiały jakoś to pogodzić i trenerzy przeprowadzili zajęcia tylko na jednej połowie."

To, że dla MOSiR-u stadion na Wieniawie i budynek klubowy to tylko maszynka do zarabiania pieniędzy widać najlepiej na ich stronie. Wystarczy tam wejść żeby się przekonać ile różnych przetargów na Leszczyńskiego ogłosili. W ubiegłym tygodniu jak sprawdzałem było ich około pięciu!

Dziwi mnie brak reakcji choćby Radnego Marcina Nowaka, który był wielkim orędownikiem pozbycia się Norwegów z Lublina a teraz siedzi cicho nie robiąc nic zarówno w tym temacie jak i tym dotyczącym chronicznego olewania Lublinianki przez miasto, które to podpisem Zbigniewa Wojciechowskiego obecnego posła, a w 2001 roku zastępcy prezydenta miasta narzuciło Lubliniance Norweską Grupę Inwestycyjną.

Ręce opadają...

dario
pzpn

Klub: ks
Wysłany: 2011-04-05, 14:37   

szczera prawda.

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2011-04-05, 16:08   

a myslicie w jaki sposob mosir ma zamiar utrzymac nowy stadion przeciez na samym motorze grajacym 20-25 meczy w roku nie ma szans jesli sie troche zastanowicie to zauwazycie dlugofalowa startegie miasta

Sebo
KSL !!

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2011-04-05, 18:15   

No niestety ale z tym trzeba było się liczyć że będzie tu grał kto chce w końcu mosir przejął tereny i na pewno nie będzie do tego dopłacał. Niestety przy takim nie dbaniu o murawę będzie do końca sezonu zajechana na maxa. Ale może będzie tak jak na Lechu że wymiana murawy 4 razy w roku :haha:

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2011-04-05, 18:29   

Skąd niby taka pewność? To nie jedyny miejski stadion w mieście, ale jedyny eksploatowany w tak "rozbójniczy" sposób. Poza tym kluby, które się tu (nazwijmy to po imieniu) wpieprzają mają swoje obiekty. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to pewnie za sam wynajem pomieszczeń w budynku klubowym byliby wstanie utrzymać stadion i jeszcze by wystarczyło na kolejne krzesełka na Al. Zygmuntowskich.

e_block

Wysłany: 2011-04-05, 18:44   

Gall napisał/a:
Skąd niby taka pewność? To nie jedyny miejski stadion w mieście, ale jedyny eksploatowany w tak "rozbójniczy" sposób. Poza tym kluby, które się tu (nazwijmy to po imieniu) wpieprzają mają swoje obiekty.

Nic nie słyszałem o własnych obiektach np. Widoku Lublin

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2011-04-05, 18:53   

Gdzieś chyba dotychczas Widok musiał trenować, prawda?

I jeszcze gwoli wyjaśnienia. Pisząc "własne obiekty" miałem na myśli, że te kluby dotychczas jakoś miały gdzie trenować czy rozgrywać mecze.

Wiadomo, że nie chodzi tu oto, że nikt na ten stadion wejść nie może. Wręcz przeciwnie. Dobrze np. że Wieniawa na nim gra. Ale zezwalać na tyle treningów na obiekcie, o który w ogóle się nie dba?

Należy też pamiętać, że jest coś takiego jak dolne boiska treningowe, ale oto też nie ma kto zadbać. Przynajmniej okoliczni mieszkańcy mają gdzie psy wyprowadzać.

siwy

Klub: lublinianka
Wysłany: 2011-04-05, 20:03   

niewiem gallu ale chyba mnie nie zrozumiales piszac nowy stadion mialem na mysli ten ktory ma zostac wybudowany na cukrowni i w tym sensie mysle ze jest plan mosiru i miasta na zmuszeniu 3 najwyzej notowanych klubow by tam graly a reszta boisk ma byc boiskami treningowymi
trudno bedzie miastu utrzymywac stadion tylko dla motoru jednoczesnie go finansujac

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2011-04-05, 22:00   

Rozumiem co masz na myśli, ale wg mnie przeceniasz odpowiedzialnych za to wszystko. Ich dotychczasowa działalność wskazuje jasno, że nie mają żadnego planu. Działają z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc w przekonaniu, że może z czasem coś się samo urodzi. Teraz próbują na maksa wyciągnąć kasę z obiektów przy Leszczyńskiego.

kfak
Tylko KSL!

Wysłany: 2011-04-06, 00:01   

Sebo napisał/a:
trzeba było się liczyć że będzie tu grał kto chce w końcu mosir przejął tereny i na pewno nie będzie do tego dopłacał.
nie taka była gadka w UM.

Gall napisał/a:
Dziwi mnie brak reakcji choćby Radnego Marcina Nowaka
Marcin Nowak nie jest Bogiem, a to co napisałeś dalej, wymaga wnikliwej analizy i oceny. Marcin Nowak jest jedynym radnym który w ogóle interweniował w sprawie Lublinianki. Reszta ma to w dupie, bo nikt z nas nie będzie protestował na krakowskim.

Podzielam zdanie bandyckiego wyrolowania Lublinianki

obserwator1
obserwator1

Wysłany: 2011-04-06, 00:09   

Od dzisiaj to jest od wtorku na boisku Lublinianki miał trenować Motor wie ktoś czy odbył się trening ?

Gall
FORZA KSL!

Wysłany: 2011-04-06, 11:23   

kfak,

Mam pełne prawo oczekiwać od niego tego co napisałem przynajmniej z 3 powodów.

1. Zdobył mój szacunek dzięki temu co napisałeś. Jako jedyny radny zaangażował się w naszą sprawę i to nie tylko słowem ale i czynem.
2. Dostał mój głos w ostatnich wyborach.
3. Kiedy przed wyborami pojawiły się pierwsze przecieki o tym jak MOSiR będzie chciał wykorzystać nasz stadion usłyszałem od niego na sektorze, że dopóki będzie radnym nie pozwoli na to. A jeżeli już się to stanie to KSL będzie miał z tego profity. Oczywiście było to na wyrost (nie jestem naiwny) ale łatwo było można wywnioskować, że będzie trzymał rękę na pulsie... o ile zostanie ponownie wybrany.

Niestety obecna sytuacja zarówno klubu jak i stadionu wskazuje, że ta ręka na pulsie trzymana nie jest.

Wychodzę z założenia, że kto jak nie on może na naszą rzecz lobbować w UM. Jest doświadczonym radnym o długim stażu a do tego jest aktywny a nie jak niektórzy z nich dla których to tylko dodatkowe $.

Makary
88888888

Klub: Lublinianka Lublin
Wysłany: 2011-04-06, 12:09   

O tym, że MOSiR nic dobrego nie wróży pisałem na forum już prawie 2 lata temu : http://www.Lublinianka.ne...er=asc&start=76

No ale mleko się już rozlało dlatego teraz pozostaje wyważyć opcje KS Lublin VS Grzesiak & "tajemniczy" inwestor pod kątem:

1. Kontynuowania/kultywowania tradycji klubu (nazwa, herb, barwy)
2. Planów sportowych (na ile ambitne i realne mają cele sportowe zarówno dla piłki seniorskiej, jak i młodzieżowej)
3. Planów inwestycyjno-infrastrukturalnych (pomysł na stadion i jego zaplecze oraz biznes)
4. Możliwości współpracy z kibicami
5. Marketing i promocja klubu

Znając dokładne stanowisko w wyżej wymienionych sprawach, zainteresowanych przejęciem terenów klubowych dokonamy najlepszego wyboru. Tak więc w pierwszej fazie, to inwestorzy są petentami w stosunku do nas. Ale gdy tylko zdecydujemy się poprzeć którąś ze stron, natychmiast zamienimy się w mrówki KRÓLOWEJ LUBLINIANKI, które wykorzystają wszystkie dostępne instrumenty (stowarzyszenie, pisma urzędowe, media, sesje rady miejskiej, spotkania z prezydentem i MOSiRem, protesty, akcje mailingowe) w celu przyznania terenów czy poprawy wizerunku inwestora i odbudowy potęgi naszej Królowej.

Ktoś się może próbować naigrywać:
- dajcie spokój, jest was garstka, wiele hałasu o nic, są ważniejsze sprawy...

Zawczasu odpowiadamy:

Nie ma ważniejszych spraw niż kwestie wartości, a tożsamość jest jedną z podstawowych wartości każdego człowieka, miasta, państwa, narodu. "Lublinianka" to element naszej tożsamości, a przede wszystkim tożsamości Lublina i bez jej istnienia, w metafizycznym sensie miasto znacznie zubożeje i nawet ewentualny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury nie będzie w stanie zakryć tej blizny.

Jest nas 30 osób, ale mamy swoje rodziny i przyjaciół, kontakty polityczne i medialne, popularną stronę internetową, merytoryczne argumenty, a przede wszystkim - determinację którą się już nie raz wykazaliśmy - w większości przypadków osiągając zamierzony sukces. Nie inaczej będzie i tym razem, także moim nieskromnym (w tym wypadku) zdaniem dni MOSiRu na Wieniawie są policzone do momentu, w którym interesariusze terenów inwestycyjnych przy Leszczyńskiego przedstawią nam przejrzystą koncepcję prowadzenia klubu.

obserwator1
obserwator1

Wysłany: 2011-04-06, 22:48   

Od soboty jak widzę będą grać również juniorzy Widoku!!!!!!!!

Wujo

Klub: brak
Wysłany: 2011-04-06, 22:55   

obserwator1 napisał/a:
Od soboty jak widzę będą grać również juniorzy Widoku!!!!!!!!

Lubelski Mosir stoi murem za Smudą-wszystkich trzeba wypróbować!
Myślę,że w ramach przyjaźni polsko-mongolskiej powinni jeszcze zaprosić tamtejszych hodowców krów,żeby trawę zjadły.
Kurwa,kto zarządza tym całym Mosirem? Co to za ludzie są,ktoś się oerientuje?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach