...na stadionie Lublinianki w latach 70-dziesiątych przed peletonem finiszował w czasie Wyścigu Pokoju słynny Ryszard Szurkowski?

„Zielono – biało – czerwona” dominacja

Sześć punktów, dziesięć bramek strzelonych oraz żadnej straconej to bilans Lublinianki po dwóch kolejkach lubelskiej IV Ligi. Podopieczni Marka Sadowskiego podobnie jak w Poniatowej zwyciężyła aż 5:0. Jest to czwarty z rzędu (licząc zeszły sezon) ligowy mecz, w którym lublinianie zdobyli pięć bramek. W porównaniu z zeszłotygodniowym meczem trener Sadowski przeprowadził jedną zmianę w składzie. W miejsce przeciętnego Przemysława Puszki pojawił się najlepszy strzelec Lublinianki w zeszłym sezonie – Łukasz Gromba. I to właśnie popularny „Skrzat” stworzył pierwsze zagrożenie pod bramką Podlasia, groźnie uderzając z dystansu. Pewną interwencją popisał się jednak Dimitry Ekimov. W 9 minucie Gromba zagrał prostopadle do Erwina Sobiecha, a ten przegrał pojedynek oko w oko z Ekimovem, który zdołał odbić piłkę nogą. Kolejną szansę miał Rafał Bielak, ale uderzył obok bramki po centrze Macieja Sebastianiuka z rzutu rożnego. Po chwili Bielak ze względu na uraz musiał opuścić boisko, a w jego miejsce pojawił się Mariusz Gołociński i od razu mógł otworzyć wynik, ale jego uderzenie zatrzymało się na górnej siatce bramki Podlasia. Bramki nie zdołał również zdobyć dwoma strzałami z przewrotki Sobiech, ale w 28 minucie już poprawił celownik i zaliczył czwarte w tym sezonie trafienie. Z głębi pola dośrodkował Sebastianiuk, a Sobiech wykorzystał nieporozumienie Pawła Jędrzejuka i Kacpra Dębka z Ekimovem pakując piłkę z jedenastu metrów do bramki. Wreszcie po pół godzinie gry goście rozbudzili się i oddali pierwszy celny strzał, który nie sprawił problemów Andrzejowi Zdunkowi, a jego autorem był Jędrzejuk. Pod koniec pierwszej odsłony bramkę powinien zdobyć jeszcze Artur Sadowski, który jednak po błędzie Ekimova skiksował będąc metr przed bramką Podlasia.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo efektownie i szczęśliwie dla gospodarzy. Sobiech zagrał w pole karne, piłkę przejął jeden z obrońców, ale naciskany przez Grombę stracił ją i napastnik Lublinianki płaskim strzałem po długim słupku wpisał się na listę strzelców. W 58 minucie Sadowski dośrodkował do Sobiecha, który zgrał piłkę do Gołocińskiego, a ten przegrał pojedynek oko w oko z Ekimovem. Na szczęście pomocnik gospodarzy zrehabilitował się trzy minuty później. Lewą stroną kapitalnie przedarł się Gromba wyłożył piłkę na piąty metr Gołocińskiemu, a ten potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Podlasia na dobrą interwencję. W 64 minucie tym razem Sobiech urwał się lewą flanką, ale do jego zagrania wzdłuż linii bramkowej nie zdołał dojść Gromba, ale już minutę później mieliśmy czwartą bramkę dla gospodarzy. Z własnej połowy długą piłkę na pole karne zagrał Michał Boniaszczuk, doskoczył do niej Sadowski i płaskim strzałem podwyższył wynik. W odpowiedzi dobry rajd prawą stroną przeprowadził Bartłomiej Różanowski lecz został spokojnie zatrzymany przez Michała Kusyka. Z kolei w 77 minucie z prawej strony dośrodkował Gołociński, a Sobiech z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Wynik ustalił dwie minuty przed końcem spotkania rezerwowy – Daniel Jeż silnym strzałem z pola karnego po podaniu bardzo aktywnego Gołociński. Młody pomocnik mógł zdobyć w doliczonym czasie gry swoją drugą bramkę, ale minimalnie spudłował po dobrym dograniu Damiana Ścibiora. Przed Lublinianką teraz mecz z Unią Bełżyce, która w zeszłym sezonie sensacyjnie zatrzymała lublinian w trzeciej kolejce. Lublinianka jest zdecydowanym faworytem tego meczu, ale nie wolno zlekceważyć rywali ponieważ bełżyczanie na pewno nie położą się na murawie i nie będą prosić o najniższy wymiar kary.

Lublinianka – Podlasie II Biała Podlaska 5:0 (1:0)
28′Sobiech, 52′Gromba, 61′Gołociński, 65′Sadowski, 88′Jeż.

Lublinianka: 1.Zdunek – 20.Ręba, 19.Paździor, 13.Kusyk (69’21.Krupski), 4.Mazurek (60’9.Ścibior) – 15.Boniaszczuk, 10.Sebastianiuk (k) – 7.Sadowski (69’16.Jeż), 11.Sobiech, 8.Bielak (14’3.Gołociński) – 17.Gromba.
Pozostali rezerwowi: 86.Susz, 2.Wójcik, 18.Puszka.
Trener: Marek Sadowski.

Podlasie II: 16.Ekimov – 5.Adamiuk, 22.Staszczyk, 17.Jędrzejuk (k), 21.Dębek (46’12.Korneluk) – 8.Budziński (53’24.Różanowski), 3.Daniluk (46’11.Chalimoniuk), 19.Kondratienko (62’7.Magier), 9.Iwańczuk – 10.Litwiniuk, 18.Jaszczyński.
Pozostali rezerwowi: 1.Frankowski, 20.Zając, 6.Szpański.
Trener: Dimitry Ekimov.

Żółte kartki: Litwiniuk (P).

Sędzia: Tomasz Ostrowski (Zamość).