...Lublinianka liczyła aż 21 sekcji sportowych?

Wójcik zrobił różnice

Stare piłkarskie porzekadło mówi iż klasową drużynę poznaje się po tym, że potrafi wygrywać nawet w spotkaniach, w których nic nie wychodzi. Jeżeli jest ono prawdziwe to Lublinianka jest bardzo silną drużyną. „Zielono – biało – czerwoni” zagrali zdecydowanie najgorszy mecz w tym sezonie, ale mimo to ograli 1:0 solidnie grający Orion. Do zwycięstwa wystarczył jeden błysk Erwina Sobiecha w postaci prostopadłego podania i zimna krew Jacka Wójcika pod bramką przeciwnika. Mecz rozpoczął się w dość sennej atmosferze, którą zaburzali jedynie żywiołowo dopingujący kibice Lublinianki. Pierwszy strzał spotkania oddał w 8 minucie Kamil Szymuś, ale był on wyjątkowo niecelny. W odpowiedzi Adrian Ręba wystawił piłkę na szesnasty metr Łukaszowi Grombie, a ten został zablokowany przez jednego z obrońców. Chwilę później Gromba na 20 metrze przyjął piłkę na klatkę piersiową i natychmiast uderzył z półwoleja minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Rafała Jaśkowiaka. Widowiskowa próba „Skrzata” widocznie mocno zdeprymowała resztę zawodników ponieważ tempo spotkania zdecydowanie spadło, a piłkarze częściej kopali się po nogach niż prezentowali efektowne zagrania. Na kolejną ciekawszą sytuację musieliśmy czekać do 34 minucie kiedy Jaśkowiak wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Sobiecha, ale żaden z napastników gości nie zdołał wbić jej do bramki. Dużo kontrowersji wywołała akcja z 37 minuty. W jednym ze starć z rywalem kontuzji nabawił się Rafał Bielak, gospodarze zamiast wybić piłkę wyprowadzili kontrę, którą groźnym, ale niecelnym strzałem zakończył Damian Drzymała. Tuż przed przerwą Lublinianka powinna objąć prowadzenie, ale Gromba nie wykorzystał złego wybicia Jaśkowiaka lobując go mocno niecelnie.

W drugiej połowie sygnał do ataku dał rezerwowy Damian Ścibior (zmienił Bielaka), który w dogodnej sytuacji trafił prosto w Jaśkowiaka. Bardzo blisko otworzenia wyniku był Sobiech w 57 minucie. Ręba dobrze prostopadłym podaniem wypuścił Gromba, podanie przeciął Jaśkowiak, a Sobiech uderzył z 30 metrów na opuszczoną przez „Jaśka” bramkę minimalnie niecelnie. Arcyważna dla dalszego przebiegu była 62 minuta. Wtedy w miejsce bezbarwnego Artura Sadowskiego pojawił się Wójcik. Chwilę później powinno być 1:0 dla gospodarzy. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Żarnowski, a niepilnowany Mirosław Cioch spudłował z bliskiej odległości. Kolejna sytuacja zakończyła się już bramką, ale zdobyli ją goście. Po ładnej akcji Sobiech kapitalnie zagrał do Wójcika, ten uniknął spalonego i strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Jaśkowiaka. W 75 minucie powinno paść druga bramka lecz Ścibior uderzył wślizgiem z jedenastu metrów mocno niecelnie. Z kolei Andrzeja Zdunka strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Mateusz Kłyk, ale bezskutecznie. Najbliżej strzelenia bramki Orion był w 81 minucie. Kłyk dość nietypowym strzałem tyłem z trzynastu metrów trafił w poprzeczkę. W samej końcówce po błędzie Łukasza Frąca Sobiech mógł zdobyć swoją dwunastą bramkę w tym sezonie, ale z dobrej pozycji uderzył w golkipera Orionu. Ostatecznie „zielono – biało – czerwoni” przywieźli trzy punkty z Niedrzwicy Kościelnej, ale zaprezentował się dość przeciętnie, co w połączeniu ze szczelną i twardą obroną Orionu o mało nie zakończyło się bezbramkowym remisem. Kolejnym rywalem lublinian będzie prezentująca podobny do Orionu styl gry Sparta Rejowiec Fabryczny, która w tym sezonie prezentuje się zaskakująco dobrze i po sześciu kolejkach zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Orion Niedrzwica Duża – Lublinianka 0:1(0:0)
71′Wójcik

Orion: 33.Jaśkowiak – 4.Skiba, 22.Frąc, 8.Rup (k), 20.Szłapa – 18.Szymuś (82’19.Maliszewski), 5.Cioch, 10.Młynarski (83’13.Styżej), 11.Charmast (46’15.Żarnowski) – 17.Drzymała (70’9.Cielma), 7.Kłyk.
Pozostali rezerwowi: 1.Kędzierski, 16.Waryszak, 21.Oleszek.
Trener: Wojciech Stopa.

Lublinianka: 1.Zdunek – 20.Ręba (85’9.Zych), 19.Paździor, 15.Boniaszczuk, 4.Mazurek – 10.Sebastianiuk (k), 8.Bielak (46’5.Ścibior) – 7.Sadowski (62’6.Wójcik), 11.Sobiech, 3.Gołociński (62’14.Jeż) – 17.Gromba.
Pozostali rezerwowi: 16.Mańka, 18.Krupski, 13.Kusyk.
Trener: Marek Sadowski.

Żółte kartki: Ręba (L).