...na Wieniawie znajdowała się kiedyś skocznia narciarska?

Pierwsze koty za płoty

„Jak mogliśmy tego nie wygrać?” – takie właśnie pytanie zadawali sobie zawodnicy Lublinianki po przegranym 0:1 sparingu z POMem Iskrą Piotrowice. Pomimo gry w bardzo eksperymentalnym składzie, „zielono – biało – czerwoni” zagrali przyzwoite zawody, ale nie potrafili znaleźć sposobu na golkiperów POMu Tomasza Dąbałę i Oskara Glegołę. Świetny sytuacje marnowali Erwin Sobiech, Łukasz Gromba (w pierwszej połowie) oraz Mateusz Majewski, Rafał Krupski i Piotr Kucharski (w drugiej). Z kolei POM stworzył sobie dwie dobre sytuacje (obie w drugiej połowie) i jedną z nich wykorzystali. Najpierw w poprzeczkę trafił Marcin Zając, a na pięć minut przed końcem meczu sytuację oko w oko z Mateuszem Krupą wykorzystał Kamil Trześniak. Pod nieobecność wielu podstawowych zawodników (spora część powinna już wystąpić w kolejnym meczu sparingowym) szansę dostało trzech testowanych zawodników oraz jeden junior. W pierwszej połowie na boisku zobaczyliśmy ukraińskiego bramkarza, który szybko został oddelegowany przez trenera do domu oraz napastnika Orionu Niedrzwica Mateusza Kłyka, który jest już o krok od transferu do lidera IV Ligi. W drugiej połowie pojawili się bramkarz Mateusz Krupa z zespołu juniorów oraz Kucharski ze Sparty Rejowiec Fabryczny. Kucharski to doświadczony (33 lata) wychowanek Lublinianki występujący na pozycji środkowego obrońcy. W swoim CV ma występy m.in w Motorze Lublin, Hetmanie Zamość czy Stali Kraśnik. Warto dodać iż do gry po długiej kontuzji kolana wraca już Michał Dadej. Z zespołem w ostatnich tygodniach trenował także Łukasz Sobiech, który ostatnie półrocze spędził w Orlętach Radzyń Podlaski. Chęć gry na Wieniawie zgłaszają również Karol Herda (Avia Świdnik) oraz bardzo dobrze znany kibicom Lublinianki zawodnik, którego danych nie możemy jeszcze przedstawić. Kolejny sparing lublinianie zagrają w sobotę o godz. 13 na boisku Gimnazjum nr 16 w Lublinie przy ul. Poturzyńskiej, a przeciwnikiem będzie trzecioligowa Tomasovia.

Lublinianka – POM Iskra Piotrowice 0:1 (0:0)
85′Trześniak

Lublinianka: Testowany bramkarz – Wiśniewski, Krupski, Kusyk, Borowiński – Sadowski, Sebastianiuk – J.Wójcik, Sobiech, Kłyk – Gromba. Grali także: Krupa, Kucharski, Mazurek, Cękała, Baran, Dadej, Majewski, Ozimek.
Trener: Marek Sadowski.

POM: Dąbała – Wałachowski, Rossa, Bartoszcze, Jarmuł – Wiszowaty, Orłowski, Rycerz, Zając – Korba, Kaczmarczyk. Grali także: Glegoła, Szalak, T.Wójcik, Januszek, Rozwadowski, Depa, Trześniak, Lis, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2.
Trener: Sylwester Lis.