...w 1969 roku młodzi piłkarze Lublinianki wywalczyli wicemistrzostwo Polski juniorów?

Lublinianka wreszcie zwycięska

W iście zimowej aurze lublinianie odnieśli wczoraj pierwsze zwycięstwo w 2012 roku. Liderzy IV Ligi pokonali ostatnią drużynę tabeli – Start Krasnystaw 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 80 minucie spotkania Piotr Kucharski. Testowany stoper Sparty Rejowiec wykorzystał wielkie zamieszanie pod bramką Startu i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Lublinianka przez całe spotkanie prezentowała się o niebo lepiej od gości z Krasnegostawu, ale miała duże problemy ze stwarzaniem sytuacji głownie przez fatalne warunki atmosferyczne. Dobre szanse poza Kucharskim stwarzali sobie Łukasz Gromba, Artur Sadowski, Daniel Jeż, Maciej Sebastianiuk i Rafał Krupski, ale albo pudłowali albo na drodze stawali golkiperzy Startu Piotr Szpak (w pierwszej połowie) i Alan Bednarczyk (w drugiej). W najbliższą sobotę o dobry wynik podopieczni Marka Sadowskiego powalczą o dobry wynik z trzecioligową Chełmianką.

Lublinianka – Start Krasnystaw 1:0(0:0)
80′Kucharski

Lublinianka: Mańka – Ręba, Boniaszczuk, Paździor, Mazurek – Sadowski ,Sebastianiuk, Ł.Sobiech, Jeż – Gromba, Majewski. Grali także: Wójcik, Kucharski, Krupski, Borowiński, Dadej, Ścibior, Zając, Ozimek, Gąsior, Kłyk, Kusyk, Stadnicki.
Trener: Marek Sadowski.

Start: Szpak – Stępniewski, Basiński, Rachwał, Banaszkiewicz – Szostak, Dworucha, Błaszczak, Nowakowski, zaw. testowany – Sadowski. Grali także: Bednarczyk, Łuczyn, Chariasz, Kowalski, Szponar, Frącek, Liszka, Drzewiecki, Osypiuk.
Trener: Sławomir Kosior.