...III-ligowa (obecnie II liga) wówczas Lublinianka w meczu towarzyskim na Wieniawie, który obserwowało 12000 widzów zremisowała 1:1 z ćwierćfinalistą Pucharu Europy, mistrzem i zdobywcą Pucharu Szwecji - Djurgardenem?

Kwadrans to za mało

Piłkarze Lublinianki wrócili z Nowej Sarzyny na tarczy. Tamtejsza Unia pokonała lubelski zespół 1:0 po bramce Damiana Judy. Spotkanie nie zachwyciło poziomem, a zwycięstwo gospodarzy należy uznać za zasłużone, co zresztą przyznał sam trener Marek Sadowski na pomeczowej konferencji prasowej.

Zielono-biało-czerwoni dobrze zagrali tylko w pierwszym kwadransie, kiedy to obronę Unii rozrywał indywidualnymi szarżami Kamil Witkowski. Szansę miał też Łukasz Gromba, ale obrońcy z Nowej Sarzyny w ostatniej chwili wybili piłkę. Niestety więc żadna z ofensywnych prób przyjezdnych nie przyniosła spodziewanego efektu, a powoli do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Pawła Wtorka. W 15 min Stanisław Bednarz, kapitan podkarpackiej ekipy ostemplował poprzeczkę bramki Lublinianki. Defensorzy „KaeSu” nie wzięli jednak sobie do serca tego ostrzeżenia. W 22 min Dawid Bieńkowski przerzucił piłkę nad obrońcami, uruchamiając Judę. Piłkarz Unii nie pomylił się i sympatycy gospodarzy mieli powody do radości. Strzelony gol uskrzydlił sarzynian. Tylko dobrej postawie Marcina Zapała Lublinianka zawdzięcza fakt, że w pierwszej połowie nie straciła większej ilości bramek. Najlepszą okazję do wyrównania w tej części gry zmarnował Gromba, który w 40 min nie wykorzystał asysty Michała Piechuty.

Druga połowa nie przyniosła spodziewanych emocji. Gospodarze mądrze rozgrywali piłkę i starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Lublinianka bardzo chciała doprowadzić do remisu, ale w grze podopiecznych Sadowskiego brakowało jakości. Szczęścia próbowali m.in. Adrian Ligienza, Mariusz Gołociński, czy też Witkowski, ale wszystkie starania pełzły na niczym.

Porażka w najmniejszym możliwym wymiarze nie przynosi ujmy „Dumie Lublina”, tym bardziej że stratę punktów w Nowej Sarzynie można było wkalkulować w bilans strat. Mecz pokazał, że przed trenerem i jego zawodnikami jeszcze sporo pracy, by osiągnąć pułap czołowych zespołów ligi. Jednocześnie widać, że drużyna funkcjonuje dużo lepiej niż na początku rozgrywek i potwierdza się to w każdym kolejnym spotkaniu. Teraz przed Lublinianką kolejne trudne mecze – z mielecką Stalą u siebie i z Avią Świdnik w Poniatowej. Będą to kolejne testy dojrzałości zespołu, ale także najzwyczajniej w świecie – umiejętności poszczególnych zawodników i ich wartości w drużynie. Po ostatniej, udanej serii demony walki o utrzymanie zostały wypędzone i przegrana z Unią niewiele zmienia w tej materii.

POMECZOWA OPINIA

Marek Sadowski (trener Lublinianki):
Szkoda tej porażki chociaż, z przebiegu gry chyba nie zasłużyliśmy na nic więcej. Generalnie paru chłopców przeszło obok meczu, przy bardzo ambitnej postawie zawodników Unii. Moi zawodnicy jakby się przestraszyli. Mnóstwo przegranych główek, stykowych pojedynków, nie za bardzo mieliśmy z czego stworzyć sytuację bramkową. Nie funkcjonowały nasze skrzydła. Myślę, że Unia zasłużenie wygrała jedną bramką. Nas trochę uśpiło to 15 minut tak nam się lekko i przyjemnie zaczęło grać i ciężko potem było wrócić do twardej gry i walki. Sytuacje, które mieliśmy zarówno w pierwszej i w drugiej połowie wynikały z tego, że chcieliśmy zremisować, w związku z tym graliśmy długie piłki na tak zwaną aferę.

Unia Nowa Sarzyna – Lublinianka 1:0 (1:0)
Bramka:
Juda 22
Unia: Zastawny – Skała, Bartnik, Pydych, Oślizło – Bieńkowski (84 Mistrzyk), Sierżęga, Bigas, Juda (90 Telka), Lebioda – Bednarz (73 Wtorek).
Lublinianka: Zapał – Matheo, Krupski, Mazurek, A. Ręba – Majewski (36 Piechuta), Stępień (75 Boniaszczuk), Ligienza, Kłyk (56 Gołociński), Witkowski (69 Ozimek) – Gromba.
Żółte kartki: Skała, Oślizło, Bieńkowski (Unia), Ligienza (Lublinianka)
Widzów: około 150
Sędziował: Dawid Wierdak z Krosna