...Jakub Wierzchowski jest wychowankiem Lublinianki?

Pechowa porażka

Spory zawód przeżyli dzisiaj kibice Lublinianki podczas sparingu swoich ulubieńców z Orlętami Radzyń Podlaski. Nie chodzi jednak o grę podopiecznych Marka Sadowskiego, ale o wynik (porażka 0:2) oraz warunki, w których odbyło się spotkanie. Pierwsza odsłona meczu wyglądała bardzo dobrze w wykonaniu lublinian, ale brakowało najważniejszego czyli wykończenia. Świetnie sytuacje marnowali między innymi Mateusz Majewski, Łukasz Gromba, Karol Ręba czy Maciej Wójtowicz. Tymczasem Orlęta stanęły jedynie przed jedną szansą, ale wykorzystali ją skwapliwie. W 20 minucie futbolówkę pod własnym polem karnym stracił Matheo, przejął ją Wojciech Hołoweńko i strzelił do bramki obok bezradnego Marcina Zapała. Druga połowa toczyła się w anomalnych warunkach. Silny wiatr oraz obficie padający śnieg skutecznie ograniczał akcje ofensywne obu zespołów. Lepiej w tych warunkach poradzili sobie goście, którzy dołożyli jeszcze jedną bramkę. Zdobył ją Dariusz Ptaszyński przy sporej pomocy Mateusza Krupy. Pomimo porażki nie ma powodu do obaw przed bardzo powoli zbliżającym się startem sezonu (spotkanie z Orlętami Łuków prawdopodobnie również zostanie przełożone) ponieważ, póki warunki były znośne (pierwsza połowa), Lublinianka prezentowała się bardzo dobrze na tle ligowego rywala.

Lublinianka – Orlęta Radzyń Podlaski 0:2(0:1)
20′Hołoweńko, 62′Ptaszyński.

Lublinianka: Zapał (58′Krupa) – Misztal, Boniaszczuk (58′Lewkowicz), Paździor, Mazurek – Sobiech (58′Gąsior), Matheo (46′Krupski), Wójtowicz, Ręba (46′Sadowski) – Majewski (58′Ozimek), Gromba.

Sędzia: Rafał Reszka (Lublin).