...Lublinianka liczyła aż 21 sekcji sportowych?

Przykre urodziny

Wielki zawód przeżyli wczorajszego popołudnia wszyscy kibice Lublinianki zgromadzeni na Wieniawie. W meczu, który ze względu na bliskość Świdnika i Lublina śmiało można nazwać derbowym, Avia pokonała podopiecznych Marcina Zakrzewskiego 1:0. Zwycięską, a zarazem mocno kuriozalną bramkę zdobył wychowanek świdniczan – Michał Sadło. Najmocniej porażkę przeżywał zapewne kapitan zespołu Jacek Paździor, który w dniu meczu obchodził 36 urodziny.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki w tym spotkaniu stworzyli gospodarze. Damian Ścibior długim podaniem uruchomił Erwina Sobiecha, który mimo asysty Piotra Bednarka zdołał uderzyć na bramkę Łukasza Gieresza, niestety niecelnie. Od tego momentu na boisku przeważali goście. Najpierw po dobrym dośrodkowaniu Kacpra Krawca minimalnie spudłował, przymierzany pół roku temu do Lublinianki, Wojciech Białek, a następnie bliski zdobycia bramki po strzale z dystansu był Adrian Ligienza. Goście dopięli swego w 19 minucie. Sadło anemicznie uderzył z ostrego kąta, a Marcin Mańka ku zaskoczeniu wszystkich obecnych na stadionie nie poradził sobie z tym strzałem. Wydaje się, iż golkiper Lublinianki źle ocenił tor lotu piłki, a kiedy próbował interweniować było już za późno i futbolówka wtoczyła się do bramki. Gospodarze mogli wyrównać już minutę później. Po ładnej szarży lewą stroną Mateusz Kozieł zagrał wzdłuż bramki, ale na tyle niedokładnie iż Łukasz Gromba nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Zawodnicy obu drużyn stwarzali sporo zagrożenia również po stałych fragmentach, ale zarówno Michał Maciejewski jak i Ścibior nie zdołali wpakować piłki do siatki. W końcówce pierwszej połowy mocno sprzed pola karnego uderzał jeszcze aktywny Ścibior, ale w sam środek bramki Gieresza, który na raty złapał futbolówkę.

Bardzo słaba gra zespołu w pierwszej połowie zaowocowała przeprowadzeniem już dwóch zmian w przerwie. W miejsce bezbarwnego Gromby i w zasadzie nieobecnego na boisku Przemysława Kanarka pojawili się Mateusz Majewski oraz Przemysław Gąsior. Tuż po przerwie lublinianie zmotywowani przez trenera Zakrzewskiego stworzyli sobie najlepsze sytuacje w tym meczu. W 55 minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Kozieł znalazł ustawionego na siódmym metrze Ścibiora, ale ten zamiast uderzać, wdał się w drybling z rywalami i stracił piłkę. Dwie minuty później Sobiech dograł do Rafała Kursy, który w dogodnej sytuacji nieznacznie się pomylił. Niestety to było w zasadzie wszystko na co było stać lublinian w tym spotkaniu. Podwajanie krycia mózgu drużyny czyli Sobiecha oraz kiepska dyspozycja Macieja Wójtowicza nie pozwalała na wykorzystywanie największego, dotychczasowego atutu gospodarzy czyli prostopadłych piłek do napastników. Co prawda dużą chęć do gry przejawiali boczni defensorzy, ale dobrze ustawiona w obronie Avia również im nie pozwalała na zbyt wiele. W doliczonym czasie gry prowadzenie gości mógł podwyższyć Bartłomiej Mazurek, ale fatalnie skiksował w dogodnej sytuacji. Lublinianie w bardzo słabym stylu zatrzymali więc licznik spotkań bez porażki na czternastu. Szansa na otworzenie nowego już w najbliższą sobotę, kiedy „zielono – biało – czerwoni” pojadą do Boguchwały na mecz z Izolatorem. Patrząc jednak na imponujące wyniki zespołu z Podkarpacia i marną postawę lublinian w meczu z Avią, będzie o to niezmiernie trudno.

Lublinianka – Avia Świdnik 0:1(0:1)
19′Sadło

Lublinianka: 1.Mańka – 21.Kozieł, 8.Grzegorczyk, 19.Paździor (k), 3.Kursa – 4.Ł.Mazurek, 2.Wójtowicz (78’15.Boniaszczuk) – 5.Ścibior, 10.Sobiech, 7.Kanarek (46’11.Gąsior) – 17.Gromba (46’9.M.Majewski).
Pozostali rezerwowi: 41.Zapał, 22.Gawrylak, 18.Styżej, 16.Lewkowicz.
Trener: Marcin Zakrzewski.

Avia: 1.Gieresz (k) – 16.Lenart, 14.Maciejewski, 4.Bednarek, 3.J.Majewski (27’17.Martyna) – 19.Sadło, 23.Ligienza (55’21.Jeleniewski), 8.Jankowski, 25.Krawiec – 11.Białek (75’9.Kwiatkowski) (86’13.Tarkowski), 10.B.Mazurek.
Pozostali rezerwowi: 12.Szulc, 6.Nowak, 18.Czępiński.
Trener: Janusz Dec.

Żółte kartki: Wójtowicz, Ł.Mazurek, Ścibior (L) – Jeleniewski, Bednarek (A).