...na Wieniawie znajdowała się kiedyś skocznia narciarska?

Gorzej być nie może

Przykrym akcentem zakończyli kalendarzową jesień zawodnicy Lublinianki. W rozgrywanym awansem spotkaniu 18.kolejki III Ligi przegrali oni z zajmującą przedostatnią lokatę w tabeli Stalą Sanok 1:2. Wobec takiego rozstrzygnięcia lublinianie spędzą zimę na trzynastym miejscu.

Mecz rozpoczął się wobec dobrze znanego nam już scenariusza – gospodarze atakują, ale nie przekłada się to na klarowne sytuacji podbramkowe. W ósmej minucie przed szansą stanął jednak Jakub Lewkowicz, ale jego strzał zdołał odbić przed siebie Piotr Krzanowski. Pięć minut później po zgraniu klatką piersiową Przemysława Kanarka, niecelnie sprzed pola karnego uderzał Łukasz Gromba. Więcej sytuacji lublinianie w pierwszej odsłonie nie stworzyli, a widząc słabość gospodarzy sanoczanie postanowili zaatakować z większą siłą. Popłoch w lubelskiej defensywie siał zwłaszcza Jakub Ząbkiewicz, który co chwila przedzierał się prawą stroną boiska. W 36 minucie po jednym z takich rajdów Ząbkiewicz dośrodkował na pole karne, piłki nie zdołał wybić żaden z defensorów, a do siatki trafił zamykający akcje Sebastian Sobolak. Poza bramką gospodarze stracili także drugiego już zawodnika ponieważ urazu podczas próby interwencji nabawił się Marcin Zapał, awcześniej boisko opuścił także kontuzjowany Rafał Stępień. Po kilku minutach oczekiwania miejsce w „klatce” zajął młody Mateusz Krupa. Pomimo aż pięciu minut doliczonych przez sędziego Mariusza Śledzia do regulaminowego czasu pierwszej połowy, nic ciekawego na boisku już się nie działo, więc piłkarze obu drużyn zeszli do szatni przy wyniku 0:1 dla gości.

Drugą połowę lublinianie mogli, a nawet powinni rozpocząć z wysokiego C. Po fatalnym błędzie Piotra Łuczki oko w oko z Krzanowskim stanął Kanarek, ale jego lob był na tyle niedokładny, iż golkiper Stali zdołał przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później ładną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Erwin Sobiech, ale uderzył bardzo niedokładnie. Wreszcie w 67 minucie fantastycznym strzałem z około 40 metrów popisał się Sobiech, wrzucając Krzanowskiemu futbolówkę „za kołnierz”. Zdobyta bramka podbudowała gospodarzy, którzy z jeszcze większym animuszem ruszyli na bramkę Stali. Niestety zgromadzeni na Wieniawie kibice byli świadkami standardowego w wykonaniu „zielono – biało – czerwonych” bicia głową w mur. Aż do 79 minuty, kiedy Maciej Wójtowicz uruchomił Damiana Ścibiora, który z kolei wyłożył futbolówkę Kanarkowi i Rafałowi Kursie. Niestety próby strzałów lubelskich zawodników śmiało mogłyby zostać umieszczone w kompilacji pod tytułem „Piłkarskie jaja” i Krzanowski zdołał wyjść z niesamowitych opresji obronną ręką. Jak zdobywać bramki pokazał gospodarzom minutę później Piotr Lorenc. Pomocnik Stali niewiele myśląc kropnął z 30 metrów, a futbolówka po odbiciu od poprzeczki zatrzepotała w siatce obok rozpaczliwie interweniującego Krupy. W taki właśnie sposób podopieczni Marcin Zakrzewskiego pożegnali się ze swoimi kibicami. Czy kalendarzowa wiosna będzie lepsza? Na pewno ponieważ gorzej już być nie może.

Lublinianka – Stal Sanok 1:2(0:1)
67′Sobiech – 36′Sobolak, 80′Lorenc.

Lublinianka: 41.Zapał (39’23.Krupa) – 3.Kursa, 18.Styżej, 19.Paździor (k), 4.Mazurek – 7.Kanarek (86’13.Stadnicki), 22.Gawrylak, 10.Sobiech, 8.Stępień (15’2.Wójtowicz), 16.Lewkowicz (46’5.Ścibior) – 17.Gromba.
Pozostali rezerwowi: 15.Boniaszczuk, 11.Gąsior, 6.Grzegorczyk.
Trener: Marcin Zakrzewski.

Stal: 1.Krzanowski – 22.Kokoć, 4.Łuczka, 20.Węgrzyn (k), 27.Jaklik – 15.Sobolak, 17.Adamiak, 9.Poliniewicz, 16.Lorenc, 2.Ząbkiewicz (88’26.Faka) – 8.Szałamaj (65’11.Józefiak).
Pozostali rezerwowi: 12.Zajączkowski.
Trenerzy: Damian Niemczyk i Robert Ząbkiewicz.

Żółte kartki: Paździor, Kursa, Wójtowicz (L) – Jaklik, Sobolak (S).

Sędzia: Mariusz Śledź (Biała Podlaska).