...pierwszymi sekcjami Lublinianki były piłka nożna, tenis i lekkoatletyka?

Bramka Stefana na wagę utrzymania

Przedostatnia kolejka trzecioligowych zmagań przyniosła kilka niespodziewanych rozstrzygnięć, ale na szczęście obyło się bez takowej w spotkanie Lublinianki z Omegą Stary Zamość. Co prawda lublinianie zaprezentowali się dość blado, ale złota bramka zdobyta przez Stefana Kucharzewskiego dała im jednobramkowe zwycięstwo i wymarzone utrzymanie w III Lidze.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania obecny kapitan drużyny Erwin Sobiech obdarował pamiątkowym trykotem powracającego na Wieniawę byłego kapitana „Zielono – Biało – Czerwonych” – Jacka Paździora. Wspomniany prezent i oklaski miejscowych kibiców wyraźnie rozkojarzyły popularnego „JP19″, który początku meczu na pewno nie mógł zaliczyć do udanych, co zresztą żartobliwie skomentował również golkiper gości Marcin Mańka. Pierwszą dogodną sytuację do otworzenia wyniku gospodarze stworzyli sobie już w czwartej minucie spotkania. Po mocnym strzale Kucharzewskiego piłka spadła pod nogi Przemysława Gąsiora, który po starciu z Mańką padł w polu karnym niczym rażony piorunem. Niestety sędzia Piotr Burak nawet przez chwilę nie pomyślał o wskazania na „wapno”. Osiem minut później znów w głównych rolach wystąpili Gąsior i Kucharzewski. Tym razem „Skrzacik” fantastycznie dogrywał, a Kucharzewski w dogodnej sytuacji uderzył tuż obok słupka. Swoją sytuację miał także niespodziewanie wystawiony na pozycji defensywnego pomocnika Przemysław Kanarek, ale uderzył zbyt lekko aby zaskoczyć doświadczonego wychowanka Lublinianki. Wreszcie na cztery minuty przed przerwą Sobiech zakręcił na prawym skrzydle Paździorem, po czym płasko dośrodkował do Kucharzewskiego, a ten pomimo asysty obrońcy wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W odpowiedzi bardzo groźnie z dystansu uderzał Pedro Perin, ale wracający do pierwszego składu Marcin Zapał odbił futbolówkę, zażegnując niebezpieczeństwo.

Na drugą połowę podopieczni Modesta Boguszewskiego wyszli zdecydowanie zbyt rozluźnieni. Gospodarze z niewiadomych względów oddali przeciętnie grającej Omedze przewagę i tylko dzięki solidnej postawie defensywy zdołali utrzymać wynik. Najwięcej zagrożenia lublinianom sprawiał strzałami zza pola karnego Lucas, ale Zapał był w tym meczu bezbłędny i nie dał się zaskoczyć Brazylijczykowi. Lublinianka miała tylko jedną sytuację w drugiej połowie, ale za to jaką! Po dośrodkowaniu Sobiecha z rzutu wolnego zupełnie niepilnowany Łukasz Mazurek uderzył głową daleko obok bramki Mańki. Pomimo kiepskiej postawy w drugiej połowie udało się dowieźć wynik do końca, dzięki czemu Lublinianka zapewniła sobie dwunaste miejsce, a co za tym idzie utrzymanie. Niestety Orzeł Przeworsk również wygrał w stosunku 1:0 z Sokołem Sieniawa, przez co walka o pozycję jedenastą wciąż trwa. Rozstrzygnie się ona już w najbliższy weekend, kiedy to Omega podejmie w Starym Zamościu Orła, a my zagramy w Radzyniu Podlaskim z tamtejszymi Orlętami.

Lublinianka – Omega Stary Zamość 1:0(1:0)
41′Kucharzewski.

Lublinianka: 41.Zapał – 2.Kwiatkowski, 3.Kursa, 4.Mazurek, 21.Kozieł – 7.Kanarek, 8.Gawrylak – 17.Kucharzewski (66’5.Ścibior), 11.Sobiech (k), 10.Gąsior (58’22.Kotowicz) – 9.Majewski (88’14.Ozimek).
Pozostali rezerwowi: 23.Oszust, 20.Ręba, 15.Walaszek, 13.Janowski.
Trener: Modest Boguszewski.

Omega: 1.Mańka – 16.Solecki, 19.Paździor, 4.Mikulski (k), 5.Denis – 18.Rafael Andrade, 15.Kaznocha – 10.Maciej Bojar, 20.Pedro Perin (78’21.M.Paczkowski), 2.Diego – 11.Lucas.
Pozostali rezerwowi: 12.Mateusz Bojar, 7.Bartoń, 13.Dyawński, 14.Mazur, 8.Ł.Paczkowski.
Trener: Dariusz Herbin.

Żółte kartki: Brak.