...ogółem w II lidze (obecnie I liga) Lublinianka grała przez 11 sezonów?

Tradycji stało się zadość

W miniony weekend sezon 2013/2014 zakończyli trzecioligowcy z Lubelszczyzny i Podkarpacia. Lublinianka udanie finiszowała w Radzyniu Podlaskim, gdzie zremisowała z tamtejszymi Orlętami 1:1. Biorąc pod uwagę historię spotkań obu drużyn na boisku Orląt nie jest to niespodzianka ponieważ trzy poprzednie spotkania również kończyły się podziałami punktów. Ostatni raz lublinianie wygrali w Radzyniu ponad dziewięć lat temu po złotej bramce Krzysztofa Gralewskiego.

Oba zespoły przystąpiły do sobotniego spotkania w mocno eksperymentalnych zestawieniach. Gospodarze nie mogli skorzystać z dwóch środkowych pomocników – Rafała Borysiuka i Dariusza Ptaszyńskiego, którzy pauzowali ze względu na nadmiar żółtych kartek. Natomiast trener Modest Boguszewski postanowił pozostawić w rezerwie Łukasza Mazurka i Mateusza Majewskiego. Orlęta w pierwszej połowie nie były w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Marcina Zapała. Co prawda z dystansu próbowali uderzać Arkadiusz Kot, Tomasz Tymosiak oraz Kamil Oziemczuk, ale wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Z kolei goście mieli aż trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale wykorzystali tylko jedną. W 16 minucie Hubert Kotowicz dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Damiana Ścibiora, a po jego strzale Krzysztof Stężała sparował futbolówkę na poprzeczkę. Kwadrans później po kolejnym rzucie różnym Robert Kazubski powalił Przemysława Gąsiora w polu karnym, a sędzia Piotr Kozłowski wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Mateusz Kozieł, ale Stężała w tylko sobie wiadomy sposób zdołał obronić jego strzał. Wreszcie w 39 minucie dwójkową akcję Erwina Sobiecha ze Ścibiorem efektownym lobem zakończył kapitan „Dumy Lublina”, wyprowadzając gości na prowadzenie. Orlęta zdołały odpowiedzieć jedynie niecelnym strzałem głową Oziemczuka.

Druga połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się dość sennie. Pierwsza groźna sytuacja od razu zakończyła się bramką wyrównującą. W 62 minucie po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego, celnie głową uderzył Adrian Zarzecki. Co prawda Zapał sugerował sędziemu, iż był w tej sytuacji faulowany, ale arbiter z Zamościa ani myślał zmienić swoją decyzję. Kilka szans na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie miał też wprowadzony na boisko po godzinie gry Paweł Pliszka, ale niemiłosiernie pudłował. Ostatnią dogodną sytuację spotkania miał Marek Leszkiewicz, ale również przestrzelił. W samej końcówce dwie żółte kartki obejrzał Majewski i przedwcześnie musiał opuścić boisko. Wraz z „Majem” na trybuny oddelegowany został Boguszewski, który wyrażał swoje niezadowolenie z decyzji sędziego. Wynik spotkania pomimo gry Orląt w przewadze nie uległ już zmianie i obie drużyny zakończyły sezon 2013/2014 zasłużonym remisem.

Orlęta Radzyń Podlaski – Lublinianka 1:1(0:1)
39′Sobiech – 62′Zarzecki.

Orlęta: Stężała – Leszkiewicz, Łakomy, Zarzecki, Kazubski – Tymosiak, Kot, Zmorzyński (88′Chorolski), Król (56′Struk) – Hołoweńko (60′Pliszka), Oziemczuk.
Pozostali rezerwowi: Wasiluk, Nowacki.
Trener: Damian Panek.

Lublinianka: Zapał – Ręba, Kursa, Kozieł, Kwiatkowski – Gawrylak, Kanarek – Kotowicz (69′Mazurek), Sobiech, Kucharzewski (21′Gąsior) (74′Ozimek) – Ścibior (58′Majewski).
Pozostali rezerwowi: Oszust, Janowski, Stopa.
Trener: Modest Boguszewski.

Żółte kartki: Kazubski, Struk, Chorolski (O) – Gawrylak, Zapał, Majewski, Kanarek (L).
Czerwona kartka: 86′Majewski (L) – dwie żółte kartki.