...w miejscu obecnego boiska do piłki plażowej znajdowało się lodowisko?

Kolejne zwycięstwo zawodników w meczu z kibicami

Sezon 2013/2014 już za nami. Zespół Lublinianki z niewielkim zapasem punktów utrzymał się na trzecim froncie, a zwieńczeniem niełatwej walki o zachowanie trzecioligowego bytu był po raz kolejny rozgrywany mecz pomiędzy zawodnikami i kibicami Zielono-Biało-Czerwonych, do którego doszło w środę, 11 czerwca na głównej płycie stadionu przy ul. Leszczyńskiego.

Z uwagi na dość zauważalne różnice umiejętności pomiędzy kadrą pierwszej drużyny Lublinianki, a ambitnym zespołem Niezłomnych, gospodarze, czyli zawodnicy, desygnowali do bramki Mateusza Kozieła. Ponadto w szeregach piłkarzy wystąpili także prezes klubu Krzysztof Gil oraz trener Modest Boguszewski. Po przeciwnej stronie w kadrze kibiców zagościli byli zawodnicy Lublinianki – Łukasz Sobiech i Piotr Baran. Przez całe spotkanie podopieczni trenera Marcina Zapała dominowali na boisku, momentami nie pozwalając kibicom na wyjście z własnej połowy. Sympatycy Lublinianki mieli jednak w pierwszej połowie kilka swoich bardzo dobrych szans, ale strzały w kierunku okolic bramki wołały o pomstę do nieba. Dlatego nie było niczym dziwnym, iż ligowcy schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W przerwie grający gościnnie w barwach Niezłomnych drugi trener Zbigniew Kozłowski rugał swoich „kolegów” za zmarnowane sytuacje, ale dopiero jego nieobecność na boisku kojąco wpłynęła na ofensywne poczynania sympatyków Lublinianki. Mimo szybkiej utraty gola na początku drugiej części gry kibice szybko odpowiedzieli ładnym golem, przy którym Kozieł nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Kolejne fragmenty meczu sprzyjały otwartej grze, przez co mecz zyskał na atrakcyjności, a także na większej liczbie goli. Tych więcej strzelili piłkarze, ale ambitna drużyna Niezłomnych nie poprzestała na jednym trafieniu zdobywając drugą bramkę. W końcówce arbiter zawodów, będący na co dzień spikerem na Wieniawie, podyktował rzut karny po faulu na prezesie Gilu. Sam poszkodowany podszedł do „jedenastki”, ale jego podcinka w stylu Antonina Panenki powędrowała nad poprzeczką. To co dla kibiców było sufitem, dla zawodników było podłogą, zatem wynik 8:2 na korzyść Lublinianki nie ma prawa dziwić. Po ostatnim gwizdku rozegrano jeszcze serię rzutów karnych, w której trener Boguszewski nie trafił w bramkę, zaś „piłkarski diament” Damian Ścibior strzelił w sam środek, a golkiper Niezłomnych obronił jego uderzenie jedną ręką. Największą owację zebrał jednak autor programu meczowego, który z 11 metrów trafił idealnie w okienko. W karnych Niezłomni wygrali 4:3 i z podniesionym czołem mogli opuścić główną płytę boiska przy ul. Leszczyńskiego.

Redakcja portalu lublinianka.net, będąca częścią zespołu Niezłomnych pragnie serdecznie pogratulować całemu zespołowi Lublinianki i podziękować za udostępnienie kompletu strojów oraz stadionu do rozegrania tej sympatycznej potyczki, która mamy nadzieję, będzie kontynuowana rok rocznie, bez względu na wyniki. A takich wyników jak w środowy wieczór życzymy w spotkaniach ligowych.

Lublinianka – Niezłomni 8:2 (2:0)
Przemysław Kanarek (cztery), Mateusz Majewski, Krzysztof Gil, Rafał Kursa, Przemysław Gąsior

Lublinianka: Mateusz Kozieł – Adrian Ręba, Łukasz Mazurek, Rafał Kursa, Patryk Pawelec, Wojciech Gawrylak, Erwin Sobiech, Przemysław Kanarek, Damian Ścibior, Przemysław Gąsior, Filip Ozimek, Mateusz Majewski, Modest Boguszewski, Krzysztof Gil.