...Arkadiusz Onyszko jest wychowankiem Lublinianki?

Gładka wygrana z Lewartem

Piłkarze Lublinianki w weekend nie rozegrali żadnego meczu sparingowego, mimo że zapowiadana była potyczka z Górnikiem II Łęczna. Na boisko przy Leszczyńskiego wyszli za to w środę, by zmierzyć się z czwartoligowym Lewartem Lubartów. Skończyło się na łatwym zwycięstwie 4:0.

W pierwszej odsłonie zielono-biało-czerwoni w pełni dominowali na boisku, nie dopuszczając do żadnego zagrożenia pod bramką Marcina Zapała. Ładne były za to akcje zaczepne gospodarzy, zwłaszcza te bramkowe. W 16 min ładnie w pole karne wdarł się Dawid Skoczylas i po solowej akcji pokonał golkipera rywali. Dwie minuty później Skoczylas wystąpił w roli asystenta, a jego prostopadłe podanie świetnie wykorzystał Filip Ozimek. W 31 min dalekie diagonalne podanie przyjął Oleg Rovbel, zwodem minął obrońcę i ładnym strzałem przy słupku podwyższył na 3:0. Druga połowa w wykonaniu Lublinianki nie była już tak owocna, a przyczyny tego należy szukać w licznych zmianach personalnych, a przede wszystkim roszadach zawodników, którzy w wielu wypadkach nie grali na swoich nominalnych pozycjach. W 59 min strzał z rzutu wolnego oddał Hubert Kotowicz, a skuteczną dobitką popisał się Stefan Kucharzewski, ustalając wynik tego sparingu na 4:0.

Z zespołem Lublinianki definitywnie żegna się Mateusz Majewski, który zagra w Motorze. Wciąż testowany jest Rafał Stępień – dziś grał również jako stoper. Trener Modest Boguszewski sprawdza różne warianty ustawienia drużyny, zdając sobie sprawę, że na spektakularne transfery nie ma już co liczyć. Kadra jest praktycznie zamknięta.

Lublinianka – Lewart Lubartów 4:0 (3:0)
Bramki: Skoczylas 16, Ozimek 18, Rovbel 31, Kucharzewski 59
Lublinianka: I połowa: Zapał – Ręba. Mazurek, Kursa, Kwiatkowski – Rovbel, Orłowski, Tomczuk, Sobiech, Skoczylas – Ozimek
II połowa: Zapał (65 Zawiślak) – Gąsior, Orłowski (63 Wiśniewski), Mazurek, Kanarek – Zabielski, Stępień, Gawrylak, Kucharzewski, Kotowicz – Stadnicki