...pierwszy mecz Klubu Sportowego Lublinianka, który powstał na bazie juniorów WKS Lublin odbył się 21 kwietnia 1922 roku. Lublinianka pokonała wówczas w meczu o mistrzostwo klasy-B W.K.S.Kowel 5:1?

Skrzat zaczarował Avię

Kolejny remis na boisku rywali wywalczyli zawodnicy Lublinianki. Po punktach zdobytych w Przeworsku oraz Radzyniu Podlaskim, przyszedł czas na oczko wywiezione ze Świdnika.

Osłabieni brakiem biorącego ślubu Erwina Sobiecha, a także Marcina Zapała, Bartosza Tomczuka, Olega Rovbela i Pawła Zabielskiego lublinianie dobrze rozpoczęli spotkanie. W 10 minucie meczu ładnym, acz niecelnym strzałem z woleja popisał się Wojciech Gawrylak. Po chwili Filip Ozimek wygarnął piłkę spod nóg Momo Sadio i stanął oko w oko z Łukaszem Giereszem. Niestety lubelski napastnik zbyt długo zwlekał ze strzałem, co zaowocowało stratą piłki. Po kolejnym błędzie czarnoskórego pomocnika Avii Świdnik dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Stefan Kucharzewski, ale Gieresz znów stanął na wysokości zadania. Kucharzewski jeszcze dwukrotnie próbował zaskoczyć golkipera Avii. Niestety bramkarz miejscowych bronił jak w transie i nie dał się pokonać byłemu koledze z drużyny. W odpowiedzi Michał Czarnecki był bliski strzelenia bramki kolejki, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Precyzyjniej uderzył w 40 minucie Kamil Oziemczuk, ale w momencie strzału były zawodnik francuskiego AJ Auxerre był na spalonym, więc bramka nie mogła zostać uznana.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy w 66 minucie otworzyli wynik spotkania. Asystował Adam Nowak, a bramkę z najbliższej odległości zdobył Kacper Krawiec. Zdobyta bramka największe wrażenie sprawiła na spikerze, zajmującym się boiskowym zegarem. Wskazywał on nawet wynik 0:2 dla Lublinianki, ale ostatecznie po kilku minutach walki wrócił do wyniku odpowiadającego boiskowym wydarzeniem. Starania spikera o ustawienie odpowiedniego wyniku sprawiły nie lada uciechę kibicom zgromadzonym na obiekcie przy ul. Sportowej. Wyrównującą bramkę przyjezdni zdobyli za sprawą Przemysława Gąsiora, który wykorzystał niezdecydowanie pomiędzy Michałem Maciejewskim, Tomaszem Czępińskim, a Giereszem. Tuż przed końcem spotkania komplet punktom „Dumie Lublina” mógł dać Kucharzewski, ale jego strzał głową minął bramkę Avii.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, co oznacza, że lublinianie wciąż są bez zwycięstwa w obecnym sezonie. Pomimo tego nastroje wśród kibiców są nie najgorsze, ponieważ „Zielono – Biało – Czerwoni” pokazali w Świdniku dobrą piłkę, która w meczu z Karpatami Krosno może przynieść długo oczekiwany komplet punktów.

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1 (0:0)
66′Krawiec – 79′Gąsior.

Avia: Gieresz – Byszewski, Czępiński, Maciejwski, Nowak – Krawiec (77 Starok), Orzędowski, Sadio (90 Bednarek), Oziemczuk (64 Wójcik), Wróbel (57 Lenart) – Czarnecki.
Trener: Mirosław Kosowski.

Lublinianka: Zawiślak – Kanarek, Mazurek, Kursa, Ręba – Skoczylas (70 Kotowicz), Gawrylak, Stępień, Gąsior (80 Kwiatkowski) – Ozimek (70 Witkowski), Kucharzewski (90 Wiśniewski).
Trener: Modest Boguszewski.

Żółte kartki: Sadio, Orzędowski, Nowak (Avia) – Kucharzewski, Gawrylak (Lublinianka).