...pierwszy mecz Klubu Sportowego Lublinianka, który powstał na bazie juniorów WKS Lublin odbył się 21 kwietnia 1922 roku. Lublinianka pokonała wówczas w meczu o mistrzostwo klasy-B W.K.S.Kowel 5:1?

Orion pokonany

Pomimo zeszłotygodniowej porażki w pierwszym tegorocznym sparingu zawodnicy Lublinianki pokazali się z dobrej strony na tle silnej Wisły Puławy. Tym razem nie musimy jednak szukać pozytywów po przegranym spotkaniu, ponieważ lublinianie odprawili z kwitkiem Orion Niedrzwica. W pierwszej odsłonie meczu trener Marek Sadowski wysłał do boju najsilniejsze obecnie zestawienie ze sprawdzanymi Radosławem Kursą, Michałem Wołosem oraz Radosławem Muszyńskim na czele. Cała trójka nowych piłkarzy spisała się bez zarzutu, zresztą podobnie można ocenić niemal wszystkich zawodników pierwszej jedenastki. Wyjątkiem pozostaje Bartosz Tomczuk, który zaprezentował niebywałą wręcz indolencję strzelecką pod bramką Wojciecha Herdy. Ostatecznie wychowanek Lublinianki dwukrotnie był zmuszony sięgać do siatki po strzałach Kamil Witkowskiego i Przemysława Gąsiora, ale tylko trafienie „Witka” zostało uznane przez sędziego Karola Iwanowicza za zdobyte prawidłowo.

Po przerwie na placu gry zameldowało się aż dziesięciu nowych graczy, jedynym zawodnikiem, który pozostał na placu gry przez całe spotkanie był wspomniany już wcześniej Kursa. Niestety zmiennicy nie potrafili utrzymać wysokiego poziomu gry zaprezentowanego przez pierwszą jedenastkę, co zaowocowało kompletną zmianą przebiegu gry. Co prawda szybko wynik podwyższył Oleg Rovbel, ale potem na boisku rządzili przyjezdni. Przewaga została udokumentowaną tylko jedną bramką zdobytą przez jednego z testowanych zawodników w 65 minucie, ale Orion miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji do pokonania Mateusza Zawiślaka. W drugiej połowie w lubelskim zespole sprawdzani byli Michał Gregorowicz, Karol Ręba oraz Ukrainiec o nieznanych personaliach, z którego Sadowski już zrezygnował. Kolejnym rywalem Lublinianki będą w przyszłą sobotę Czarni Dęblin. Spotkanie zostanie rozegrany na bocznym boisku Areny Lublin.

Lublinianka – Orion Niedrzwica 2:1 (1:0)
Witkowski 9, Rovbel 51 – zawodnik testowany 65

Lublinianka: Zapał (46 Zawiślak) – Wołos (46 K.Ręba), Radosław Kursa, Rafał Kursa (46 Dudkiewicz), A.Ręba (46 Wiśniewski) – Muszyński (46 Zabielski), Stępień (46 Gawrylak), Sobiech (46 zawodnik testowany), Gąsior (46 Skoczylas) – Witkowski (46 Gregorowicz), Tomczuk (46 Rovbel).