...pierwszym prezesem klubu był mjr. Grabowski, a jego zastępcą kpt. Królikowski?

Z Avią jak zwykle

Tradycyjnym remisem zakończył się mecz kontrolny Lublinianki z Avią – na bocznym boisku Areny Lublin padł wynik 1:1.

Drużyna Lublinianki przystąpiła do tego spotkania w dość eksperymentalnym składzie, albowiem trener Marek Sadowski desygnował do gry w podstawowej jedenastce aż 6 graczy testowanych. W pierwszej połowie to „zielono-biało-czerwoni” dyktowali tempo gry na tle dość blado wyglądającej Avii. Już w 9 minucie wynik otworzyć mógł Patryk Czułowski, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Jednak 3 minuty później ten sam zawodnik perfekcyjnym podaniem obsłużył jednego z graczy testowanych, który pewnym płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Prócz aktywnego Czułowskiego na słowa uznania za pierwszą część spotkania zasłużyli jeszcze Michał Wołos, Andrzej Gutek oraz Rafał Stępień który zagrał w roli… napastnika. Po meczu trener Sadowski nie ukrywał, że nie jest to jednorazowy zabieg i że popularny „Pazer” przymierzany jest właśnie na tę pozycję. Z dobrej strony pokazali się również gracze testowani, których personaliów szkoleniowiec Lublinianki zdradzić jednak nie chciał.

Po zmianie stron na boisku zameldowało się kilku graczy powracających do „Dumy Lublina” - Stefan Kucharzewski, Hubert Kotowicz oraz Mateusz Majewski. Kilka ładnych zagrań pokazał Kotowicz, w tym efektowny rajd lewą stroną który mało nie zakończył się drugą bramką dla Lublinianki – niestety wykańczający akcję Paweł Zabielski fatalnie spudłował. Szansę na podwyższenie wyniku miał również Majewski, ale były zawodnik Motoru Lublin nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu na Zabielskim, strzelając prosto w golkipera Avii. Pod koniec spotkania drużyna Avii która z minuty na minutę nabierała wiatru w żagle dopięła swego – po indywidualnej akcji i pewnym strzale w długi róg gola zdobył Wojciech Białek. Lublinianka natomiast mecz kończyła w 10 – czerwoną kartkę otrzymał powracający do składu Łukasz Mazurek, który schodząc z boiska dość dosadnie skomentował decyzję prowadzącego zawody arbitra. Kolejny sprawdzian przez coraz bardziej prawdopodobnymi rozgrywkami III ligi lubelsko-podkarpackiej już w najbliższą środę – o godz. 17 na bocznym boisku Areny Lublin „Duma Lublina” podejmie powracającego na III-ligowy front Hetmana Zamość.

Lublinianka – Avia Świdnik 1:1 (1:0)
Zawodnik testowany 12 – Białek 85

Lublinianka: Zawodnik testowany – Kowalski, Wołos, Ł. Mazurek (88 Gutek), Wiśniewski (46 zawodnik testowany) – zawodnik testowany (46 Zabielski), Gutek (46 Banachiewicz), zawodnik testowany (46 Rovbel), Czułowski (46 Gawrylak), zawodnik testowany (46 Kotowicz) (66 Kucharzewski) – Stępień (46 Majewski).