...obecny stadion Lublinianki przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 19 nie jest jej pierwszym stadionem?

O krok od wygranej

Piłkarze Lublinianki wciąż pozostają niepokonani. W spotkaniu z Polonią Przemyśl mieli w rękach – a właściwie w nogach – wszelkie argumenty, aby zejść z boiska z kompletem punktów. Słodko-gorzki mecz mimo remisu i pozycji lidera tabeli nie cieszył nikogo.

Lublinianka z rozmachem rozpoczęła niedzielne zawody. Już w 2 min przed dobrą okazją stanął Andrzej Gutek. Pierwszy strzał „Gucia” został jednak zablokowany, a z dobitką bez kłopotu poradził sobie Piotr Krzanowski. W 10 min powinno być 1:0. Tuż przed polem karnym Mateusz Majewski znakomicie wypatrzył niepilnowanego na 15. metrze Jakuba Pułkę. Rodowity krakowianin, choć miał sporo miejsca i czasu, postanowił uderzać bez przyjęcia, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Po okresie dynamicznej gry oba zespoły spuściły nieco z tonu, choć to gospodarze nadal częściej byli przy piłce. Po kilkunastu minutach marazmu trybuny ożywił Erwin Sobiech, ale jego techniczne uderzenie w kierunku okienka bramki końcami palców odbił nad poprzeczkę golkiper Polonii. Przewaga zielono-biało-czerwonych nie przełożyła się na zdobycz bramkową. Co nie udawało się miejscowym, wyszło gościom. W 43 min pierwszy celny strzał przemyślan zakończył się golem. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową wybił Rafał Kursa, a ta spadła pod nogi Mateusza Kalawskiego, który bez zastanowienia strzelił w kierunku bramki. W gąszczu nóg zawodników obydwu zespołów futbolówka znalazła drogę do siatki. Do przerwy przyjezdni prowadzili jednym golem.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był mocno bezbarwny, a najciekawszymi momentami tej części meczu było włączenie oświetlenia i spora ulewa, która przemoczyła zawodników do suchej nitki. W 63 min gospodarze popisali się ładną, kombinacyjną akcją, po której w doskonałej sytuacji znalazł się Karol Kalita. Skrzydłowy Lublinianki, przesunięty chwilę wcześniej na pozycję środkowego napastnika, podobnie jak w Radzyniu Podlaskim, fatalnie przestrzelił. Kilka chwil później doskonałym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się wprowadzony w przerwie Marcin Świech. Niestety główka Łukasza Mazurka nie znalazła drogi do bramki rywala. Rozpędzeni podopieczni trenera Marka Sadowskiego szli za ciosem, ale skuteczność wciąż szwankowała. Znakomitej szansy nie wykorzystał Jakub Kaganek, którego strzał o centymetry minął dalszy słupek bramki Polonii. Wreszcie w 74 min niezawodny Kalita doprowadził do wyrównania. Po podaniu Sobiecha nasz najskuteczniejszy zawodnik precyzyjnie umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Krzanowskiego. Obie drużyny zaciekle walczyły o rozstrzygnięcie zawodów na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry po faulu na Stefanie Kucharzewskim sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Łukasz Mazurek i strzelił w kierunku prawego słupka bramki, ale Krzanowski świetnie wyczuł naszego defensora, kapitalnie broniąc „jedenastkę”. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Goście wraz ze swoimi kibicami eksplodowali radością, zaś sympatycy Lublinianki złapali się za głowy.

Remis Dumy Lublina zdobyty w taki a nie inny sposób nie mógł cieszyć. Gorycz zmarnowanej szansy na zwycięstwo osłodził korzystny wynik Sokoła Sieniawa, pozwalający na objęcie prowadzenia w ligowej tabeli. W środę Lublinianka rusza po kolejne punkty do Lubartowa.

Lublinianka – Polonia Przemyśl 1:1 (0:1)
Kalita 74 – Kalawski 43

Lublinianka: Socha – Wołos, Mazurek, Kosiarczyk, Kursa (46 Świech) – Kaganek (75 Kucharzewski), Gutek (75 Stępień), Sobiech, Pułka, Kalita – Majewski (59 Stefański).
Pozostali rezerwowi: Zapał, Wiśniewski.
Trener: Marek Sadowski.

Polonia: Krzanowski – Kocój, Kuźniar, Sukhotskyy, Mikulec – Kalawski (68 Świst), Tabisz, Sedlaczek (68 Barszczak), Kazek, Wanat (90 Tur) – Gosa.