...w 1957 roku Lublinianka nawiązała kontakty z drużyną Vismud Planen z byłej NRD?

Z dużej chmury mały deszcz

Stanisław Czekalski zwykł mawiać, że każdy mecz rozpoczyna się od stanu 0:0 i takim też wynikiem spotkanie Lublinianki z Resovią się zakończyło. Można zatem stwierdzić, że hit 9.kolejki okazał się kitem.

W porównaniu ze środowym meczem przeciwko Lewartowi Lubartów w pierwszym składzie zabrakło kontuzjowanego Jakuba Kosiarczyka, Andrzeja Gutka, Mateusza Majewskiego i Stefana Kucharzewskiego. Na murawie zameldowali się za to Piotr Stefański, Jakub Pułka, Patryk Czułowski oraz Michał Wołos. O pierwszej połowie sobotniego meczu najlepiej byłoby jak najszybciej zapomnieć. Już w czwartej minucie wynik meczu mógł otworzyć Karol Kalita, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem po świetnym podaniu Czułowskiego. Jedyną groźną okazję do zdobycia bramki dla przyjezdnych zmarnował w 35 minucie Radosław Adamski. Skrzydłowy Resovii stanął oko w oko z Pawłem Sochą, ale golkiper Lublinianki popisał się kapitalną interwencją. Nic zatem dziwnego, że kibice z Rzeszowa zamiast na dopingu skupili się na spożywaniu zamówionej wcześniej pizzy, co wywołało uśmiech na twarzach pozostałych obserwatorów „widowiska”. Warto również odnotować starcie Sebastiana Fedana z Piotrem Stefańskim, po którym ten drugi stracił piłkarskie obuwie. Sporo emocji wzbudzały również kiepskie decyzje trójki sędziowskiej z Mateuszem Nowakiem na czele.

Druga połowa do złudzenia przypominała pierwszą, z tą różnicą, że stroną przeważającą byli rzeszowianie. Najbliżej zdobycia bramki byli oni w 61 minucie po błędzie Sochy, który minął się z futbolówką zagraną z rzutu wolnego. Na szczęście defensorzy zdołali zablokować piłkę niechybnie zmierzającą do siatki. Więcej ciekawego w tym meczu już się nie wydarzyło i drużyny zasłużenie podzieliły się punktami, dzięki czemu Lublinianka pozostaje niepokonana. To miano zespół Marka Sadowskiego będzie dzierżył przynajmniej do piątku i derbowego meczu z liderującym Motorem Lublin.

Lublinianka – Resovia 0:0

Lublinianka: Socha – Wołos (63 Majewski), Kursa, Mazurek, Świech – Kaganek, Czułowski (68 Gutek), Pułka (84 Kucharzewski), Sobiech, Stefański (60 Wiśniewski) – Kalita.
Pozostali rezerwowi: Zapał, Stępień, Okoń.
Trener: Marek Sadowski.

Resovia: Kuszaj – Fedan, Baran, Żmuda, Szkolnik – Adamski (84 Jurczak), Domoń, Sadecki (78 Pałys-Rydzik), Kaliniec, Pyrdek – Rusiecki (58 Ciećko).
Pozostali rezerwowi: Pietryka, Słoma, Kmiotek, Świst.
Trener: Maciej Huzarski.

Żółte kartki: Czułowski, Majewski (L) – Sadecki, Fedan, Żmuda (R).