...obecny stadion Lublinianki przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 19 nie jest jej pierwszym stadionem?

Polesie pucharu nie wzniesie

Pojedynek III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu lubelskiego pomiędzy Polesiem Kock a Lublinianką upłynął pod znakiem przerwanych serii. „Duma Lublina” uporała się z wiceliderem IV ligi, dzięki czemu zakończyła passę 30 kolejnych spotkań Polesia bez porażki. Z kolei bramka Kamila Witkowskiego, ustalająca wynik na 4:1 dla przyjezdnych, była pierwszym trafieniem napastnika lublinian od 1016 minut.

Od pierwszych sekund gry zdecydowaną przewagę osiągnęli zielono-biało-czerwoni. Kocczanie nie dość, że mieli spore problemy w defensywie, to nie byli również w stanie przenieść gry na połowę rywali. Zdobycie bramki wydawało się być tylko kwestią czasu, ale przyjezdni mieli spore problemy ze skutecznością. Brylował w tej materii przede wszystkim Rafał Stępień, który ewidentnie nie może przestawić się na grę bliżej bramki przeciwników. Natomiast kiedy wydawało się, że piłka musi wreszcie wpaść do siatki, to niczym z podziemi wyrastał Rafał Rybak. Stoper gospodarzy zatrzymał w ten sposób niechybnie zmierzające do siatki uderzenia Stępnia i Mateusza Majewskiego. Nieskuteczność „Dumy Lublina” na cztery minuty przed przerwą przełamał Jakub Pułka – blondwłosy pomocnik gości wykorzystał rzut wolny, podyktowany za faul na Jakubie Kaganku. Jakub Dadasiewicz nie zdążył jeszcze otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki, a już musiał po raz kolejny wyjmować futbolówkę z siatki. Tym razem celną główką popisał się Karol Kalita, któremu asystował Łukasz Mazurek.

Na drugą połowę lublinianie wyszli z dwoma nowymi zawodnikami – Majewskiego i Kalitę zastąpili Patryk Czułowski i Marcin Świech. Lepiej zadziałała jednak zmiana przeprowadzona przez Artura Dadasiewicza. Wprowadzenie Sebastiana Koczkodaja i przesunięcie do drugiej linii Marcina Wójcika zaowocowało bramką kontaktową. Po zagraniu z głębi pola nie popisał się Rafał Kursa, a nadbiegający Wójcik zaskoczył bezradnego Marcina Zapała bombą w samo okienko. W 69 minucie dobrą szansę na wyrównanie miał Kamil Nakonieczny, ale przegrał pojedynek oko w oko z Zapałem. Na więcej miejscowych nie było jednak stać, lublinianie kontrolowali przebieg gry, a Marek Sadowski przeprowadzał co raz bardziej zaskakujące zmiany. Najpierw na placu gry pojawił się rekonwalescent Witkowski, następnie „Sadek” wprowadził, wracającego do Lublinianki, Piotra Kucharzewskiego, aż wreszcie na murawie zameldowali się debiutant Kewin Okoń oraz… Paweł Socha! Etatowy golkiper zajął miejsce w środku pola i o dziwo ani odrobinę nie odstawał od kocczan. Podłamanych rywali dobili kolejno Świech oraz Witkowski. Warto odnotować zwłaszcza trafienie Świecha, który popisał się bardzo precyzyjnym lobem zza pola karnego.

W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski zameldowały się również zespoły Avii Świdnik, Motoru Lublin, Górnika II Łęczna, KS Lublin oraz Wisły Józefów, która wyeliminowała czwartoligowego Opolanina Opole Lubelskie bez konieczności gry. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnia GLKS Głusk – reprezentant A klasy awansował do kolejnej rundy dzięki przyznaniu wolnego losu. Kolejnego rywala powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu, a mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane za trzy tygodnie, czyli 14 października.

Polesie Kock – Lublinianka 1:4 (0:2)
Wójcik 52 – Pułka 41, Kalita 44, Świech 85, Witkowski 90+3

Polesie: Dadasiewicz – Gałązka (46 Koczkodaj), K.Kępa, Rybak (87 R.Kępa), Wójcik (59 Misiarz) – Nakonieczny (70 Majcher), P.Struski (59 Mitura), Ł.Struski, Gryglicki – Rycaj, Wójcicki (59 Adamczuk).
Pozostały rezerwowy: Pełka.
Trener: Artur Dadasiewicz.

Lublinianka: Zapał – Wołos, Mazurek, Kursa, Wiśniewski – Kaganek (74 P.Kucharzewski), Pułka (66 Witkowski), Stępień (80 Okoń), Sobiech (80 Socha), Kalita (46 Świech) – Majewski (46 Czułowski).
Pozostały rezerwowy: Stefański.
Trener: Marek Sadowski.

Żółte kartki: Ł.Struski, Adamczuk (P) – Mazurek, Wiśniewski (L).