...w miejscu obecnego boiska do piłki plażowej przed laty były korty tenisowe, lodowisko, odbywały się walki bokserskie na świeżym powietrzu, a także grano w piłkę ręczną?

Koszmar setnej minuty

Dopiero dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie meczu Motoru z Lublinianką w ramach okręgowego Pucharu Polski. Zwycięstwo żółto-biało-niebieskim zapewnił samobójczy gol Karola Banachiewicza.

Trener Tomasz Złomańczuk zaskoczył ustawieniem swojego zespołu, desygnując do gry wielu zawodników, którzy jesienią pełnili rolę rezerwowych. Z kolei Lublinianka rozpoczęła mecz w swoim „galowym” zestawieniu. Kontuzje wykluczyły jedynie występ od pierwszej minuty Jakuba Kosiarczyka i Erwina Sobiecha, ale obaj pojawili się później na placu gry.

Pierwsza połowa meczu nie była widowiskiem zachwycającym. Większość gry ogniskowała się w środkowej strefie. Tym niemniej oba zespoły miały swoje bramkowe okazje. Lublinianka najgroźniejszą już w 2. minucie kiedy to Patryk Czułowski ostemplował poprzeczkę bramki Macieja Zagórskiego. Goście mogli rozpocząć mecz identycznie jak zeszłoroczne spotkanie finału Pucharu Polski LZPN z Motorem, kiedy to po trafieniu Kamila Witkowskiego zielono-biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie. Z biegiem czasu to Motor zaczął stwarzać większe zagrożenie, ale ani Filip Drozd, ani Tomasz Tymosiak nie zdołali pokonać Pawła Lipca.

Druga połowa meczu była jeszcze słabsza. Z boiska wiało nudą, a jedyną godną odnotowania okazją strzelecką była sytuacja sam na sam Pawła Piątka, w której napastnik Motoru przegrał jednak pojedynek ze swoim imiennikiem – Lipcem. Po regulaminowym czasie gry na stadionowym zegarze widniał więc bezbramkowy remis i potrzebna była dogrywka.

W 10. minucie dodatkowego czasu padła jedyna, rozstrzygająca bramka. Motor wykonywał rzut rożny, Lipiec źle obliczył lot piłki, minął się z nią, a zaskoczony Karol Banachiewicz nie zdołał zareagować i przypadkowo wpakował piłkę do własnej bramki. Lublinianka mogła odrobić straty, ale Marcin Świech minimalnie chybił celu po rozegranym rzucie wolnym. Aktywny przez cały mecz był także Mateusz Majewski, ale jak to w przypadku „Maja” bywa – aktywność nie szła w parze z efektywnością.

Porażka 0:1 wstydu Lubliniance nie przynosi, tragedią nie jest, ale martwić może kompletny brak koncepcji w ofensywie. To dziś rzucało się zresztą w oczu w obu lubelskich ekipach, przez co derbowe spotkanie stało na co najwyżej przeciętnym poziomie.

Motor Lublin – Lublinianka 1:0 (0:0)
Banachiewicz (samobójcza) 100

Motor: Zagórski (46 Żukowski) – Falisiewicz (64 Dykyy), Komor, Gieraga, Prusinowski (64 Tadrowski) – Tymosiak, Kamiński (46 Piekarski), Król (75 Wolski), Mroczek – Drozd (106 Bednara), Myśliwiecki (64 Piątek).