...w latach 60-tych i 70-tych jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych Lublina były koszykarskie derby Lublinianki i Startu?

Bez horroru – bez punktów

Kompromitującą porażkę odnieśli we Włodawie zawodnicy Lublinianki – podopieczni Grzegorza Białka ulegli Włodawiance aż 0:3. Po trzech seriach gier zielono-biało-czerwoni mają na koncie tylko dwa oczka i ulokowali się na dwunastym miejscu, co ulegnie zmianie po poniedziałkowym pojedynku Lutni Piszczac z LKS Milanów.

Powrót „Dumy Lublina” do IV ligi od początku nie był usłany różami, ale po meczach z Powiślakiem Końskowola i POMem Iskra Piotrowice śmiało można było dostrzec pozytywy. Tychże po niedzielnej porażce z Włodawianką nie sposób zauważyć nawet będąc niepoprawnym optymistą. Co ciekawe właśnie we Włodawie trener Białek miał największy komfort manewru składem, bowiem mógł postawić od pierwszej minuty na Bartłomieja Jeziora, Dawida Skoczylasa, Mateusza Kłyka i Karola Rębę, którzy pokazali się ostatnio z dobrej strony, lecz w meczu z POMem nie grali (Jezior i Skoczylas) lub pojawili się dopiero po przerwie (Kłyk i Ręba). Cały plan szkoleniowca lublinian padł już po pierwszej połowie i czterech bolesnych ciosach.

Pierwszym z nich był uraz wspomnianego Ręby, który zmuszony był zejść z placu gry po zaledwie jedenastu minutach. Około 360 sekund później Maksymiliana Żubera pokonał zaś, przymierzany lata temu do Lublinianki, Wojciech Więcaszek. W trzydziestej ósmej minucie zielono-biało-czerwoni stracili kolejnego zawodnika, a mianowicie Damiana Kamolę, który obejrzał drugi żółty kartonik. Na domiar złego już po zakończeniu regulaminowego czasu gry wynik podwyższył Daniel Gawroński. Po przerwie Włodawianka kontrolowała przebieg meczu i jedynie dobrej dyspozycji Żubera lublinianie zawdzięczają utratę tylko jednej bramki w drugiej połowie. Osłabionych przyjezdnych dobił Aleksander Borodijuk.

Włodawianka – Lublinianka 3:0 (2:0)
Więcaszek 22, Gawroński 45 +2, Borodijuk 89.

Włodawianka: Polak – Bartnik (87 Kędzierski), Błaszczuk, Borodijuk, Drahanchuk, Gawroński (83 Krawczuk), Kuczyński (90 Paszkiewicz), Nielipiuk, Soroka, Więcaszek, Zdolski.
Pozostali rezerwowi: Danielczuk, Leszczyński, Siegieda.
Trener: Marek Drob.

Lublinianka: Żuber – Jezior, Paździor, Kosiarczyk, Kłyk (80 Dzyr) – Ręba (11 Okoń) Gutek, Sobiech, Kamola, Skoczylas (70 Marzęda) – Stępień (85 Jesionek).
Pozostali rezerwowi: Krupa, Muszyński, Piorun.
Trener: Grzegorz Białek.

Żółte kartki: Borodijuk (W) – Kamola, Sobiech (L).
Czerwona kartka: Kamola 38 (L) – za dwie żółte kartki.