...Adam Piekutowski jest wychowankiem Lublinianki?

Bezproblemowy awans

W drugim terminie udało się rozegrać mecz 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski pomiędzy Janowianką a Lublinianką. Gospodarze musieli przełknąć gorzką pigułkę, bowiem wyżej notowany zespół Grzegorza Białka zwyciężył pewnie 4:0.

Trener Białek w całym spotkaniu dokonał aż siedmiu zmian, dając pograć wielu młodym zawodnikom. Całe spotkanie rozegrał Oleg Rovbel, któremu szkoleniowiec zielono-biało-czerwonych chciał się bliżej przyjrzeć w warunkach meczowych. Poza nim pełne 90 minut rozegrali także obaj stoperzy i bramkarz. Zabrakło z kolei zawieszonego za kartki Erwina Sobiecha.

Od początku przewaga w umiejętnościach zespołu Lublinianki nie podlegała dyskusji i kwestią czasu były bramki. Pierwsze dwa gole przed przerwą zdobyli obrońcy – najpierw Dominik Ptaszyński, a potem Szymon Jesionek. W drugiej połowie wynik poprawili Piotr Stefański i pewnie egzekwujący rzut karny Andrzej Gutek. Obie drużyny zmarnowały ponadto kilka okazji, co jednak w niczym nie zmieniło faktu, że do kolejnej rundy rozgrywek awansował lepszy zespół.

W półfinale poza Lublinianką zameldowały się Perła Borzechów, Avia Świdnik i Motor Lublin. Losowanie odbędzie się w najbliższy piątek lub poniedziałek.

Janowianka Janów Lubelski – Lublinianka 0:4 (0:2)
Ptaszyński 23, Jesionek 32, Stefański 51, Gutek 90 (k)

Janowianka: Wąsik – Jargiło (65 Małek), P. Sobótka, Drewniak, P. Sadowski (68 A. Wojtan), T. Sadowski, Gąbka (80 Wieleba), Widz, J. Wojtan, Kaproń, Golec.
Trener: Michał Zimowski.

Lublinianka: Żuber – Dzyr (46 Paździor), Kosiarczyk, Ptaszyński, Jesionek (60 Jezior) – Ręba (46 Skoczylas), Kamola (46 Stępień), Prus (65 Muszyński), Marzęda (46 Stefański) – Okoń (46 Gutek), Rovbel.
Trener: Grzegorz Białek.

Żółte kartki: P. Sadowski, T. Sadowski, Jargiło (J) – Prus, Marzęda, Kamola (L)
Sędziował: Łukasz Woliński.

1. Chełmianka Chełm 33 88 28-4-1 104:17