...w sekcji pływackiej Lublinianki trenował Mariusz Siembieda - Olimpijczyk i złoty medalista mistrzostw Europy?

Tak blisko

Po wyjazdowym meczu w Tomaszowie Lubelskim podopiecznym trenera Grzegorza Białka należą się pochwały. Niestety, tylko za grę, bo na pewno nie za wynik. Zielono-biało-czerwoni postawili się wyżej notowanej Tomasovii, ale ostatecznie ulegli 1:2, tracąc drugiego gola w samej końcówce meczu.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek i zbyt licznych sytuacji podbramkowych. Lublinianka skupiła się na defensywie i próbowała kontrować, co wychodziło jej całkiem nieźle. Kontrowersję wzbudził rzekomy faul na Dawidzie Skoczylasie, którego nie dopatrzył się jednak arbiter. „Skoczi” przypłacił tę sytuację szyciem łuku brwiowego.

W drugiej połowie Lublinianka objęła prowadzenie. Solową akcją popisał się Piotr Stefański, który ograł trzech rywali i wyłożył piłkę Rafałowi Stępniowi jak na srebrnej tacy. Popularny „Pazera” okazji nie zmarnował i w 63. minucie ekipa Białka była bliżej trzech punktów.

Osiem minut później stan meczu wyrównał bardzo ładnym uderzeniem Nazar Melnychuk. Zrobiło się 1:1. Gdy wydawało się, że wynik remisowy utrzymany zostanie do samego końca, decydujący cios zadali gospodarze. Trener Marek Sadowski chwalił swoich podopiecznych za to, że pokazali charakter. Lublinianka nadziała się na kontrę, po tym jak sama wznawiała grę wrzutem z autu. Po bramce Karola Karólaka sędzia zakończył spotkanie i gracze Lublinianki zostali pogrążeni w rozpaczy, bowiem punkt na trudnym terenie w Tomaszowie Lubelskim był na wyciągnięcie ręki. Piłka nożna bywa jednak brutalna.

Tomasovia – Lublinianka 2:1 (0:0)
Melnychuk 91, Karólak 90+4 – Stępień 63

Tomasovia: Rojek – Misztal, Szuta, Karwan, Skiba – Staszczak (46 Gęborys), Karólak, Melnychuk, Baran (61 Smoła), Orzechowski (84 Kłos) – Zawiślak.
Trener: Marek Sadowski.

Lublinianka: Krupa – Paździor, Gutek, Ptaszyński, Jezior – Skoczylas (46 Stępień), Prus, Kamola, Sobiech, Stefański (85 Marzęda) – Rovbel (75 Kłyk).
Trener: Grzegorz Białek.

Żółte kartki: Staszczak, Karólak (T) – Prus (L)
Sędziował: Tomasz Korszeń (Biała Podlaska)